Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Po resecie znikła wisząca aktualizacja brandu z Plusa :)

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

W TM na HM20L jest i działa Volte i Vowifi. po aktualizacji do .134 nie przywracałem ustawień fabrycznych i mam nadal równocześnie .108 od TM.

Reset ustawień robiłem na sofcie .130 i nie znikł mi brand.

Może niech ktoś się wypowie, czy po instalacji nowych softów przez OTA i przywróceniu ustawień, również poznikał mu brand od TM a zostały usługi Volte i Vowifi. Bo bez tego raczej średnio...

W tym telefonie nowością jest równoczesne 2 softy.  

tym co piszą wyżej wychodzi na to, że dostają nowy czysty soft a brand znika. Przypuszczam, że pojawi się ponownie kiedy TM wypuści coś nowszego niż .108.

I moim zdaniem błędem jest, że ten .108 nie pojawia się do ponownej instalacji.

No chyba, że zmieniają sposób aktualizacji na stary sposób 1 soft zamiast 2szt. Tylko właśnie... co z tymi usługami Volte i vowifi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U żony w jej HM20L z T-mobile dalej jest soft .130 i nie wykrywa aktualizacji do .134, ani do .138. Przez HiSuite to samo, brak aktualizacji.

Czy jest sposób, by wymusić aktualizację? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie resetowałem fona do ustawień fabrycznych zaraz po tym ukazała się aktualizacja do 138 :P

tyle że ja przeskakiwałem z 134

Edytowane przez czoper3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się, stockowy rom zawsze można. Ja robiłem to metodą z https://www.carbontesla.com/2018/11/download-huawei-mate-20-lite-b130-8-2-0-130-oreo-firmware-update-europe-stable/  co prawda link do romu jest z numerkiem 130, ale na https://androidhost.ru/ można znaleźć jaki się podoba. 

U mnie cały czas był .130, ściągnąłem z linku powyżej wersję .134 i wgrałem też powyższą metodą. Niestety wszystkie dane mi się skasowały, a nie zrobiłem kopii, no ale trudno. Znikła wisząca aktualizacja z Playa, a przedwczoraj pojawiła się aktualizacja do .138.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geno85

Ja mam z t-m i mam 134. Jak ma mi mi zniknac vowifi i volte to ja gdzies mam czysty soft....:) Jednak nawet zuzycie baterii jak praktycznie caly czas w domu mam po wifi jest znacznie mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Mate 20 Lite funkcja VoLTE I funkcja VoWiFi  jest jako część systemu.Czyli te funkcje  są dostępne ale działanie jest zależne od aktywacji i od operatora.W telefonie w ustawieniach nazywa się to "Rozmowy VoLTE i WiFi Calling" i to nie znika po żadnej aktualizacji.Mam bez brandu i nr z T-mobile i przy każdej aktualizacji wszystko działa.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie te funkcje są dostępne mimo braku aktualizacji tm. Ale jak sprawdzić czy działa to nie wiem. Moze ktoś podpowie.

Screenshot_20181229-192910.jpg

Edytowane przez Przemos2018

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

No to przywracam ustawienia fabryczne posiadając .134 i .108 od TM. Napiszę, co po tym się podziało...

dodana zawartość

@Przemos2018   Musisz włączyć te usługi u operatora. W TM to się robi smsami, albo dzwoniąc na BOK lub do punktu się udać osobiście. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta usługa jest płatna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi