Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przyszła aktualizacja przez hicare, wie ktoś czy są jakieś problemy z aplikacją mBank na najnowszej wersji systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Właśnie przyszła aktualizacja przez hicare, wie ktoś czy są jakieś problemy z aplikacją mBank na najnowszej wersji systemu?
    Brak problemów korzystam z emui 10 i żadnych nie ma płatności działają bez problemowo

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej. Czy można jak by co wgrać androida 10 poprzez firmware finder. Tylko nie wiem jak to się robi, może jest jakaś instrukcja, bo chciałbym go właśnie przez ten program być może wgrać tylko nie wem jaką wersję wybrać: Ota, Full Ota czy ota mv żeby działał android bez problemów i wydajnie, a jeszcze bym zapomniał: Jak włączyć obsługę Erofs-czyli system plików oraz czy ta wersja systemu androida 10 lepiej czyści niepotrzebne pliki z pamięci, puste foldery, wszystko co nie potrzebne czy po prostu użyć innej aplikacji do czyszczenia danych czy zostawić tą standardową wbudowaną w ustawieniach? Pozdrawiam i prosiłbym o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem właśnie "ważną poprawkę systemową" 10mb a po chwili pojawił się android 10 :D.  Aktualizacje pojawiły się dopiero po wejściu przez Hicare. 

Edytowane przez Torguan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, bryka11a napisał:

Hej. Czy można jak by co wgrać androida 10 poprzez firmware finder. Tylko nie wiem jak to się robi, może jest jakaś instrukcja, bo chciałbym go właśnie przez ten program być może wgrać tylko nie wem jaką wersję wybrać: Ota, Full Ota czy ota mv żeby działał android bez problemów i wydajnie, a jeszcze bym zapomniał: Jak włączyć obsługę Erofs-czyli system plików oraz czy ta wersja systemu androida 10 lepiej czyści niepotrzebne pliki z pamięci, puste foldery, wszystko co nie potrzebne czy po prostu użyć innej aplikacji do czyszczenia danych czy zostawić tą standardową wbudowaną w ustawieniach? Pozdrawiam i prosiłbym o odpowiedź.

Powiem ci tak, opis jak wgrać przez FF był wspominany kilka razy, cofnij się kilka stron wstecz a go znajdziesz 😉 ładnie i wydaje mi się czytelnie , dodam także że np po wgraniu przez FF softu APK google pay nie działa , niby widzi dodana kartę ale nie mogę korzystać z NFC , czy coś jest lepszego jak sam wygrasz ? Przekonałem się że nie 😆 sam czekam na 10, ale postanowiłem nie wyprzedzać faktów 😉 poczekam aż sama przyjdzie , z tego co ludzie piszą nie ma aż takiej rewelacji jak by to się mogło spodziewać , system działa podobnie w różnych jego aspektach, paczki od operatorów także tak samo są wgrywane, więc moim zdaniem poczekaj 😉 sprawdzaj sobie prze hicare , systemowa aktualizacje lub może przyjdzie ota przez hisuite na kompie 😉 a jeśli już tak bardzo chcesz ją wgrać to jedynie fullota to raz, dwa przy każdym pliku z softem jest sprawdzanie poprawności , jeśli nie jest zatwierdzone , lepiej go nie wgrywać 😂 poza tym wgrywa się to przez ( jak zauważyłem ostatnio 😆) dość niestabilna wersje hisuite która to lubi się wyłączać 😆 i powoli wciąga 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki tylko, że tam jest do wyboru 3 sposoby aktualizacji w firmware finder m.in: Ota, FullOta Mf lub Fullota-MF-PV i nie wiem którą wybrać najlepszą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez FF niezaktualizujesz 😂 ta są tylko możliwe softy do ściągnięcia 😜 albo do wgrania przez hisuite 😉 fullota , jest to cpelna cala wersja softu 😉 możesz próbować , musisz DNS pozmieniać 😜 albo przez proxy , ale na chwilę obecną w FF nie ma tego 😆 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TumY

Ja wgrywalem 9.1 przez FF ale tylko zatwierdzony soft. Lepiej nie ryzykować uceglenia fona.
    Ps
    Ostatnio tam była wersja 10 ale nie zatwierdzona.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    19 godzin temu, bryka11a napisał:

Jak włączyć obsługę Erofs-

Chyba nie do końca rozumiesz czym to jest. To nowy rodzaj systemu plików partycji systemowej. Użytkownik tego w żaden sposób nie może włączyć lub wyłączyć. To po prostu jest. I istnieje na każdym telefonie, który ma EMUI w wersji 9.1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim. Mam smartfona Huawei mate 20 lite i zaaktualizowałem sobie go przez wifi do wersji 9.1.0.266 androida no i teraz nie wiem czy dobrze zrobiłem bo ta aktualizacja przez wifi czyli ta poprawka ważyła jakieś chyba 325mb czy 120mb a nie powinna ważyć jakieś ponad 3gb tak mi się wydaje? Czy powinienem pobrać całą wersję systemu full ota czyli ponad 3 gb? Jak to jest? Czy na tej pełnej wersji systemu full ota lepiej działa telefon czy może to się odnosi do większych aktualizacji systemu, bo nie wie czy dobrze zrobiłem aktualizując huawei z poziomu telefonu z menu ustawień gdy ta paczka ważyła jakieś 100, 200mb? Prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi