Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Aby uniknąć zbędnych dyskusji na temat, kto już posiada aktualizację, a kto nie załączamy zasadę wydawania aktualizacji według Huawei:

"Kiedy Huawei wydaje nową aktualizację Androida na jednym ze swoich urządzeń, tylko 1% aktywowanych urządzeń jest dostępnych przez pierwsze 48 godzin. Dzieje się tak, ponieważ monitoruje działanie wewnętrznego systemu Google na podstawie tych pierwszych aktualizacji i monitoruje, czy w aktualizacji nie wystąpił błąd. Następnie, jeśli nie ma błędu, 25% aktywowanych urządzeń otrzyma aktualizację w ciągu pierwszych dwóch tygodni, następnie 50% wszystkich urządzeń, a następnie tylko 100% aktywowanych urządzeń. Ten proces może potrwać do 8 tygodni.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda jest prawdziwa dla jawnej kompilacji, a nie modelu. Oznacza to, że oprogramowanie działające z innym numerem kompilacji odblokowanym przez kartę lub aktualnie dostarczane przez dostawców usług jest oddzielne"

Prosimy o niespamowanie nic niewnoszącymi do tematu postami. Mile widziane są uwagi i wrażenia dotyczące nowego softu.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

pool80

Dźwięki w środkowej apce mail, możesz zmienić w jej ustawieniach - powiadomienia. Każda skrzynka może mieć inny dźwięk.

Teraz jak ściągam plik, to mam tylko dymek z info gdzie ściągnęło. Wchodzę przez apke "pliki". Nie ma już "pobrane". Ale wydaje mi się, że w niektórych przypadkach był znaczek na belce, i tam po jej ściągnięciu, można było kliknąć.

Baterie protestowałem, zmian nie widzę.

A z tym motywem, to ten Riple10, wydaje się jakiś wyraźniejszy, ikony ostrzejsze, przejrzyste. Płynnie działa. Może to tylko placebo, że ten motyw taki super. Ale telefon na początku dużo gorzej działał mikro przycięcia, a teraz b. Płynnie.

dodana zawartość

21 minut temu, Krzysko-44 napisał:

@pool80 ja nie mogę cofnąć w ogóle, tak jak pisałem we wcześniejszych postach według opisów z FF nie każdy soft można cofnąć do wcześniejszej wersji i ja właśnie należę do tej grupy.

Pamiętam Twoją sytuację.

U mnie była informacja o zmianach, o tym że mogę cofnąć do 9.1, w aktualizatorze, gdy tylko 10ke wykryło, ale jeszcze nie zaktualizowało.

Gdy zaktualizowałem, w rejestrze zmian mam pusto, a w Hisuite nie mogę cofnąć. Taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie nie ma opcji cofnięcia wersji Androida w hisuite ? sprawdzałem także kilka wersji i nie było nigdzie ? a dodam że aktualizowałem za pomocą właśnie hisuite ? a tak swoją drogą w recovery pojawiła się opcja aktualizacji ? nie mówię tutaj o erecovery (opcja z podłączona ładowarka ?) jest chyba opcja z pliku o ile się nie mylę ? także może cofnięcie wersji , lub opcja z pobrania z ff będzie można tak ja teraz instalować ? chociaż może cofnięcie będzie ciężkie , bo to recovery od androida 10 , więc nie wiem jak by się to zachowywało z wersją 9.1 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

@Kamil Dębowski Czyli nieważny sposób aktualizacji, puki co z wersji .170 nie ma powrotu do 9ki. Choć po miesiącu u kolegi wyżej pojawiła się taka opcja. Czyżby po interwencji czat HiSuite? Chyba raczej nie. Zobaczymy. Na razie nie ma takiej potrzeby.

To recorvery to jedna z opcji po naciśnięciu plusa z ładowarką? Tam fakt, w dziesiątce się pozmieniało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 minut temu, pool80 napisał:

Czyli nieważny sposób aktualizacji, puki co z wersji .170 nie ma powrotu do 9ki. Choć po miesiącu u kolegi wyżej pojawiła się taka opcja. Czyżby po interwencji czat HiSuite? Chyba raczej nie. Zobaczymy. Na razie nie ma takiej potrzeby.

Jest możliwość,tylko wydaje mi się że to jest potrzeba czasu aby pojawiła się możliwość po aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Tak , erecovery to opcja volume up i podłączenie ładowarki , chociaż na chwilę obecną w 10 w zwykłym recovery pojawiła się opcja także erecovery , a także przez kabel otg i z pliku ? jak ktoś ma chęci to postestować to można spróbować z plikami z ff i zrobić folder dload na karcie ? może znajdzie soft ?, a może i będzie opcja cofnięcia wersji za jakiś czas z nową wersją hisuite ? ogólnie to moim zdaniem np w erecovery powinna być opcja wyboru softu do pobrania i wgrania , byłoby to najrozsądniejsze zaraz po hisuite ? ale co ja tam się znam ? hehe ?

dodana zawartość

Tak teraz zauważyłem że mam problem z odtworzeniem starych plików video ? pisze nieobsługiwany format video ? dodam że filmy kręcone tym telefonem , i że używana apka video od Huawei ? na 9.1 nie było takiego problemu a teraz się narodził ? ktoś coś ma pomysł ?

Edytowane przez Kamil Dębowski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80
    Napisano (edytowane)

@Kamil Dębowski Ale co to jest "zwykłe recorvery"?

EDIT: Na telefonie wszystkie pliki video stare, nowe, otwierane są ok.

Na PC, W10, mam problem z kilkoma plikami video nagrywanymi w grudniu 2019r. WMP puszcza tylko dźwięk. Nie jestem pewny, możliwe, że przestawiłem kodek na ten problematyczny. (opis w ustawieniach). Reszta, ok.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    5 godzin temu, pool80 napisał:

@Kamil Dębowski Ale co to jest "zwykłe recorvery"?

EDIT: Na telefonie wszystkie pliki video stare, nowe, otwierane są ok.

Na PC, W10, mam problem z kilkoma plikami video nagrywanymi w grudniu 2019r. WMP puszcza tylko dźwięk. Nie jestem pewny, możliwe, że przestawiłem kodek na ten problematyczny. (opis w ustawieniach). Reszta, ok.

Zwykłe w moim mniemaniu to przytrzymany guzik volume up i power ? takie moje chłopskie rozumowanie ? a mianem erecovery jest opcja połączenia z siecią wifi ? 

A co do filmów to na kopie mogę je odtwarzać bez problemów , jak prześlę je do żony tela p20lite to mogę je oglądać bez problemów , dopiero tutaj na 10 pojawił się ten problem , ale może i faktycznie, kiedyś bawiłem się ustawieniami od aparatu i pewnie przestawiłem kodowanie filmów ? no nic , dużo tego nie miałem , mam to na pc więc płakać nie będę ? ale tak się mi wydaje że można je edytować na pc , albo nawet i na komórce na inny format bądź kodek by je android odczytał ? może kiedyś się pobawię w to ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80
    Napisano (edytowane)

Zła wiadomość jest taka, że spadamy do kwartalnych aktualizacji zabezpieczeń:

https://translate.google.com/translate?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.com&sl=en&tl=pl&u=https://www.huaweicentral.com/monthly-and-quarterly-emui-updates-for-huawei-and-honor/

A dobra, to taka, że jeden z portali zauważył, że nasze telefony po aktualizacji do 10ki po kilku dniach zyskują na płynności do bdb. Potwierdzam.

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dostaniu dziesiątki na początku grudnia cały czas siedzę na "becie" i na poprawkach z października. Dobrze, że już uciekam z tego chaosu robiąc przesiadkę z Huawei. Ale i tak ogromne brawa dla Huawei za dwie duże aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś dwa tygodnie temu oddałem telefon na gwarancję, wrócił z A10, nigdy wcześniej ten telefon nie działał tak płynnie ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi