Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Geno85

serio dla was taka wielka roznica w cyferkach???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzwoniłem.

Ku mojemu zaskoczeniu, konsultant po kilku konsultacjach kazał wsadzić kartę operatora, bo OTA lub HS to za mało-dotychczas działało bez problemu...

Dalej dowiedziałem się, że wersja .140 jest dystrybuowana od 24 stycznia i nie wiadomo kiedy ostatnia partia IMEI zostanie przekazana do aktualizacji.

Wersja ostatnia na Polskę to .134 i kolejna to .140.

Uwaga: wersje .138 i .142 nie widnieją w bazie danych tzw. KNOWLEDGE i nie wiadomo skąd się wzięły u użytkowników. Konsultant polecił mi dowiedzieć się od użytkowników skąd je wzięli (sic!) 😄

Wcześniej wspomniał jednak, że bootloader i możliwość wgrania root-a są zablokowane, więc wskazałem mu, że mogą te wersje pochodzić jedynie z oficjalnej dystrybucji. Na to on mi, że w jego ogólnej bazie danych takich informacji nie ma.

Nie ma też daty aktualizacji do Android 9 Pie w przypadku wersji Lite.

Generalnie jedną wielką spychologia, brak merytorycznej wiedzy i nieustanne rady by czekać, choć ile to oni sami nie wiedzą.

Z uwagi faktu dystrybucji wersji .140 nie wysłał ponaglenia do Chin, bo wszystko jest w tzw. "porządku".

Nie dowiedziałem się dlaczego poprawki zabezpieczeń są dystrybuowane z takim opóźnieniem (jest luty, u mnie widnieje listopad), jak to będzie wyglądało w przyszłości i z czego wynika opóźnienie.

Nie mówię o bojkocie marki #Huawei aczkolwiek godzenie się na stan faktyczny przez obecnych użytkowników nie będzie prowadziło do poprawy obsługi Klienta i jego wsparciu.

Płacąc za telefon 400€ oczekiwałbym lepszego traktowania i konkretnej informacji. Widocznie za mało było afer w ostatnim czasie z nimi w roli głównej. IMHO wsparcie Huawei Polska jest iluzoryczne.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Geno85

To nie np samsung gdzie dla flagowcow ze swojej polki aktualizacje przychodza dosc czesto...  a do tego pewnie u nich balagan jak im ABW przetelepala wszystko:)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrnikt

@w0lopez Juz za czasów P9 lite miałem świadomość, że na polskiej Infolinii to ja wiem więcej niż konsultant, nie masz więc czemu się dziwić :) Jedyne sensowne źródło informacji to zaprzyjaźniony pracownik serwisu, ludzie z infolinii - mogę się mylić oczywiście - to osoby zupełnie z zewnątrz Huawei wynajęta firma, czy nawet tylko grupa konsultantów na DUUUUZYM call center.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    15 godzin temu, czoper3 napisał:

Dzwoń do Huawei niech ci wymuszą aktualizacje darmowy nr 800 811 110  24 h na dobę

Nie trzeba dzwonić. W HiCare jest chat z serwisem. Wymuszą Ci aktualizację. Tylko trzeba czekać do 14 dni

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    21 godzin temu, Przemos2018 napisał:

Nie trzeba dzwonić. W HiCare jest chat z serwisem. Wymuszą Ci aktualizację. Tylko trzeba czekać do 14 dni

Tak też uczyniłem. Poumieramy zobaczymy :-)

Pytanie brzmi czy będzie to wymuszona aktualizacja czy planowa (wyszła 24.01, więc za dwa tygodnie będzie miesiąc).

Inna sprawa, że wyslanie loga trwa to tyle co rozpatrywanie reklamacji przez człowieka w polskim urzędzie 😄

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, w0lopez napisał:

Tak też uczyniłem. Poumieramy zobaczymy :-)

Pytanie brzmi czy będzie to wymuszona aktualizacja czy planowa (wyszła 24.01, więc za dwa tygodnie będzie miesiąc).

Inna sprawa, że wyslanie loga trwa to tyle co rozpatrywanie reklamacji przez człowieka w polskim urzędzie 😄

Ja już czekam drugi dzień od zgłoszenia. Oby ta aktualizacja nie przyszła z 9 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus

Widzę że co nie którzy dali by odrabac sobie nogę za te cyferki. Ogarnijcie się trochę, bo więcej tu spamu niż u mnie na poczcie

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

13 luty dostałem aktualizacje poprawki zabezpieczeń 140. Nic pozatym. /ciach

Edytowane przez Pawlo421
    Treść nie na temat wyciąłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi