Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś uważnie czytał forum, to byś wiedział, że nie wszyscy dostają w jednym czasie, tak było, jest i będzie, i to niezależnie od telefony czy brandu,wiec cierpliwie czekaj na aktualizację, która to być może będzie już ostatnia dla androida 8, oby. 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja właśnie też dostałem do 144, kombinuje jak dostać się do androida 9, na supporcie piszą że nie ma.miejsc i się nie da 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dostałem aktuluzacje 144

Screenshot_20190331-103550.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Support dzisiaj napisał mi że pod sam koniec kwietnia będzie aktualizacja, ewentualnie w pierwszych dniach maja.

Edytowane przez Dawid Chełmiński

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Też mam już 144, dostałem dziś w nocy. A Android 9 będzie też, spokojnie, już wcześniej przypuszczałem że gdzieś koło Maja będzie Pie.

Edytowane przez Łukasz Lewczuk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę ta polityka aktualizacji w huawei to dramat.
    Pierwszy raz mam chiński telefon, do tej pory używałem Sony. Tam aktualizacje, jeżeli wychodziła takowa otrzymywało się odrazu. Ewentualnie ściągało się softa i flashtoolem instalowało nawet z innego regionu.

Na huawei jest taka możliwość żeby pobrać np starszy soft i go wgrać czy wszystko idzie OTA? oczywiście bez utraty gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Da się. Pobierasz ROM i robisz aktualizację lokalna. Wrzucasz do folderu.. (chyba dload) który tworzysz w głównym katalogu. Nie potrzebujesz root. Po ponownym włączeniu zaczyna się instalacja aktualizacji. Musisz tylko uważać, bo nie zaktualizuje ci się jeśli nie będziesz robił wszystkiego po kolei (8.2.0.139->8.2.0.140->8.2.0.144..... i tak dalej jak pakiety aktualizacji są wypuszczane). W innym przypadku po prostu wyskoczy błąd i się nie zainstaluje. Poszukaj o tej metodzie dload. Jest chyba najbezpieczniejsza, urządzenia nie uszkodzisz, gwarancji nie stracisz.

dodana zawartość

25 minut temu, Sławomir Sokół napisał:

Trochę ta polityka aktualizacji w huawei to dramat.
    Pierwszy raz mam chiński telefon, do tej pory używałem Sony. Tam aktualizacje, jeżeli wychodziła takowa otrzymywało się odrazu. Ewentualnie ściągało się softa i flashtoolem instalowało nawet z innego regionu.

Na huawei jest taka możliwość żeby pobrać np starszy soft i go wgrać czy wszystko idzie OTA? oczywiście bez utraty gwarancji

Na twoim miejscu bym już dał sobie spokój za około 2 tygodnie będziesz miał stabilnego Androida 9, ale zrobisz jak uważasz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, Dawid Chełmiński napisał:

Da się. Pobierasz ROM i robisz aktualizację lokalna. Wrzucasz do folderu.. (chyba dload) który tworzysz w głównym katalogu. Nie potrzebujesz root. Po ponownym włączeniu zaczyna się instalacja aktualizacji. Musisz tylko uważać, bo nie zaktualizuje ci się jeśli nie będziesz robił wszystkiego po kolei (8.2.0.139->8.2.0.140->8.2.0.144..... i tak dalej jak pakiety aktualizacji są wypuszczane). W innym przypadku po prostu wyskoczy błąd i się nie zainstaluje. Poszukaj o tej metodzie dload. Jest chyba najbezpieczniejsza, urządzenia nie uszkodzisz, gwarancji nie stracisz.

dodana zawartość

Na twoim miejscu bym już dał sobie spokój za około 2 tygodnie będziesz miał stabilnego Androida 9, ale zrobisz jak uważasz. 

dzięki :D
    Bardziej chodzi mi o to czy w razie przypału będę mógł sobie zrobić downgrade. Chce sprawdzić jak będzie jeździł ten system, ale jak będzie słabo to wolał bym wrócić do starszego i poczekać aż naprawią nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    2 godziny temu, Dawid Chełmiński napisał:

Jesteś pewien? Od EMUI 5 Huawei wprowadził weryfikację po IMEI. Przy dload chyba też coś po drodze kombinował.

Godzinę temu, Sławomir Sokół napisał:

Bardziej chodzi mi o to czy w razie przypału będę mógł sobie zrobić downgrade. Chce sprawdzić jak będzie jeździł ten system, ale jak będzie słabo to wolał bym wrócić do starszego i poczekać aż naprawią nowy

Downgrade tylko z nowszego Androida na starszego, tj. z Pie na Oreo będziesz mógł zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus

Pokazał się nowy projekt na aplikacji, Panowie co to jest? 87c890824b3cc07c2dc187b652f69a09.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi