Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Proszę betę omawiać w oddzielnym wątku. Ten niech pozostanie do dyskusji na temat stabilnych kompilacji EMUI.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

0001

Kpina by jedni już mięli od kilku tygodni !!! andka 9, a inni jeszcze nie! Dziwna polityka!?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już mnie drażni nawet sprawdzanie czy jest w aktualizatorze 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    50 minut temu, Tomuś Tomuś napisał:

Już mnie drażni nawet sprawdzanie czy jest w aktualizatorze 

To nie sprawdzaj tylko czekaj albo zrób sobie ręcznie aktualizacje. 

Nie zdziwie się jak wszyscy którzy jeszcze nie mają androida 9.0 dostaną go dopiero razem z EMUI 9.1 który nie dlugo trafi na Mate 20 lite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio pisałem do Huawei na czacie w  aplikacji HiCare kiedy dostanę aktualizację do Android 9.0,bo obecnie mam Android 8.2.0.144(C432),a nie mam w telefonie aktualizacji do Android 9.0. Dostałem odpowiedź,że za klika dni dostanę w telefonie aktualizację do Android 9.0(chyba pisałem do Huawei coś około tygodnia temu,a dziś jest 09.05.2019). Dodatkowo dostałem informacje,że aktualizacja do Android 9.0 dla posiadanego telefonu potrwa do końca czerwca(to chyba kpina z posiadaczy tego telefonu ze strony Huawei) i nie ma możliwości żeby Huawei wymusił aktualizację do Android 9.0 jeśli nie pojawia się w telefonie-trzeba czekać

Nadal na dzień dzisiejszy(09.05.2019) brak aktualizacji do Android 9.0 z poziomu telefonu. Pozostaje czekać i mieć nadzieję,że niedługo aktualizacja do Android 9.0 pojawi się w telefonie.

Co do EMUI 9.1 dla Huawei Mate 20 Lite aktualizacja będzie tak samo dostępna jak aktualizacja do android 9.0 i ciekawe czy ta aktualizację wszyscy dostaniemy jednocześnie,czy będziemy na nią czekać do końca 2019roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również pisałem dwa razy do Huaweia na czacie. Dostałem odpowiedź, że aktualizacja jest w trakcie rozsyłania. A gdy zapytałem czy nie mogą mi wymusić, to powiedzieli ze jak się nie pojawi do końca maja, to mam napisać do nich i dopiero wymuszą, teraz nie mogą. To jest mój ostatni model z dopiskiem lite. Tak oni traktują smartfony lite. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qber
    42 minuty temu, Tomuś Tomuś napisał:

Ja również pisałem dwa razy do Huaweia na czacie. Dostałem odpowiedź, że aktualizacja jest w trakcie rozsyłania. A gdy zapytałem czy nie mogą mi wymusić, to powiedzieli ze jak się nie pojawi do końca maja, to mam napisać do nich i dopiero wymuszą, teraz nie mogą. To jest mój ostatni model z dopiskiem lite. Tak oni traktują smartfony lite. 

Flagowce traktują tak samo ? 

Nie wiem jakie mieliście telefony wcześniej, ale aktualizacje prawie wszędzie wyglądają dość podobnie, sam pamiętam boje z SAMSUNGIEM i aktualizacją do Andka 8.1 gdzie kumpel dostał jakoś dobry miesiąc przedemną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

EMUI 9.1 dla Kirina 710 nie wcześniej, niż z końcówką lata/początkiem jesieni. W kolejce są jeszcze Mate 20 Pro i P20 Pro.

dodana zawartość

20 godzin temu, Sławomir Sokół napisał:

nowa aktualizacja 

59903256_2195134393899818_3655607052589334528_n.jpg

Co to za czcionka? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    32 minuty temu, Gwozdek napisał:

Co to za czcionka? :)

Google Product Sans

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Właśnie przed chwilą pisałem na czat Huawei,  na moje pytanie kiedy będzie aktualizacja konsultant odpisał:

"Dzień dobry.

Aktualizacja dla tego modelu jest obecnie w trakcie dystrybucji i jest ona rozsyłana partiami.

Niestety nie mam możliwości zweryfikowania, kiedy dokładnie Pański telefon otrzyma aktualizacje, ponieważ nie mam informacji w jaki sposób ustalane są poszczególne partie."

A kiedy zapytałem, czy nie mogą wymusić aktualizacji, to napisał, że nie ma możliwości wymuszenia aktualizacji, która jest w trakcie standardowego procesu dystrubucji. Ja wciąż mam 144 i dowiedziałem się że ci którzy ciągle mają 142 to nie dostaną Androida 9 tak "szybko" jak te osoby, które mają 144, bo najpierw muszą dostać 144, żeby dostać 162 z Androidem 9, przynajmniej tak wynikało z tego co mi napisali na czacie,  cytując: " aktualizacja z końcówką 144 jest ostatnią aktualizacją dla Androida 8 i bezpośrednio po niej jest aktualizacja z końcówką 162 i tam jest już Android 9 "
    Edytowane przez Łukasz Lewczuk
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na prawdę, dziwię się ludziom którzy są zbulwersowani i tak czekają na tą aktualizacje. Niestety rzadko już przesiaduje na forum android, częściej jestem aktywny na xda, właśnie z pomocą tamtego forum przeszedłem już z 1,5 msc temu na Pie. Widzę, że tutaj też ktoś napisał poradnik jak zaktualizować system. Na prawdę nie jest to nic trudnego i skomplikowanego, a ryzyko jakichkolwiek niepowodzeń jest znikome.

Co do rozsyłania aktualizacji. Są one rozsyłane regionami, później po konkretnych numerach IMEI. Telefon bez włożonej karty SIM, nie będzie powiadamiał o aktualizacji. Często zdarza się też, że włożenie innej karty operatora (np z Orange na Play) przyczyni się do wykrycia nowej wersji w aktualizatorze. Pamiętajcie że niektóre modele telefonów są produkowane w dziesiątkach milionów egzemplarzy, po prostu nie da się wdrożyć aktualizacji każdej osobie w tym samym czasie.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi