Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Proszę betę omawiać w oddzielnym wątku. Ten niech pozostanie do dyskusji na temat stabilnych kompilacji EMUI.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Na prawdę, dziwię się ludziom którzy są zbulwersowani i tak czekają na tą aktualizacje. Niestety rzadko już przesiaduje na forum android, częściej jestem aktywny na xda, właśnie z pomocą tamtego forum przeszedłem już z 1,5 msc temu na Pie. Widzę, że tutaj też ktoś napisał poradnik jak zaktualizować system. Na prawdę nie jest to nic trudnego i skomplikowanego, a ryzyko jakichkolwiek niepowodzeń jest znikome.
    Co do rozsyłania aktualizacji. Są one rozsyłane regionami, później po konkretnych numerach IMEI. Telefon bez włożonej karty SIM, nie będzie powiadamiał o aktualizacji. Często zdarza się też, że włożenie innej karty operatora (np z Orange na Play) przyczyni się do wykrycia nowej wersji w aktualizatorze. Pamiętajcie że niektóre modele telefonów są produkowane w dziesiątkach milionów egzemplarzy, po prostu nie da się wdrożyć aktualizacji każdej osobie w tym samym czasie.
    Nie którzy kochają narzekać i nic a to nie poradzimy. Już kiedyś pisałem że mam firmowego Samsung J7 i poprawki z listopada 2018.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0001
    Napisano (edytowane)

Tu nie chodzi o narzekanie, jeśli w Polsce jedni dostają aktualizacje a inni czekają 4 tygodnie!!!... no to coś jest nie halo! Łącza ich serwerów przypuszczam to kilka Gbit'ów więc zapchać takie łącza to mało prawdopodobne. Także konkretne określenie danego państwa i terminu dostawy też by było miłym zaskoczeniem.

Edytowane przez 0001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie chcesz czekać, aktualizuj ręcznie. A jak nie, to czekaj cierpliwie na swoją kolej. Wystarczająco wytłumaczyłem na jakiej zasadzie to działa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dostałem aktualizację zabezpieczeń ?

Screenshot_20190510_203149_com.huawei.android.hwouc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez chwilę miałem dostępną aktualizacje do 9.0 ale nie dało się jej pobrać pisało cały czas ,,spróbuj ponownie"  :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wozzo

Witam.

Po ręcznej aktualizacji z poradnika, wszystko było ok przez tydzień. Potem przestało działać NFC. Ma ktoś sposób na skuteczny downgrade? Niestety sposób z huaweidevices, który byl tu linkowany, nie działa (nie da się wrócić do 8). NFC jest mi niezbędne.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, wozzo napisał:

Witam.

Po ręcznej aktualizacji z poradnika, wszystko było ok przez tydzień. Potem przestało działać NFC. Ma ktoś sposób na skuteczny downgrade? Niestety sposób z huaweidevices, który byl tu linkowany, nie działa (nie da się wrócić do 8). NFC jest mi niezbędne.

Pozdrawiam

Jakie masz objawy nie działającego NFC? U mnie od początku wszystko jest ok. Płatności NFC (Millenium) działają prawidłowo. Tak samo przesyłanie plików.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wozzo
    Napisano (edytowane)
    10 minut temu, Rafal560 napisał:

Jakie masz objawy nie działającego NFC? U mnie od początku wszystko jest ok. Płatności NFC (Millenium) działają prawidłowo. Tak samo przesyłanie plików.

Wszystko było ok, jednak w pewnym momencie terminal przestał widzieć mój telefon. Sprawdzone w wielu miejscach. Jakby nie było NFC. Aplikacja banku i Google Pay nie było aktualizowane przed awarią. Jest to dla mnie na tyle uciążliwe, bo płaciłem wszędzie tylko telefonem

EDIT: Oczywiście próbowałem factory reset, jednak nic się nie zmieniło

Edytowane przez wozzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0001
    Napisano (edytowane)

Ponawiam moje pytanie na które nikt nie dał odpowiedzi... czy rejestracja w Huawei ID ma znaczenie odnośnie otrzymania wcześniej aktualizacji czy nie? 

Ps. Szumi... otrzymał już aktualizacje zabezpieczeń na 9, a my nawet jej nie mamy. Dziwna polityka. Tak, wiem, mogę sobie wgrać aktualizację z poradnika ale nie o to chodzi. Więc czekamy dalej.

Edytowane przez 0001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    #plus
    Ponawiam moje pytanie na które nikt nie dał odpowiedzi... czy rejestracja w Huawei ID ma znaczenie odnośnie otrzymania wcześniej aktualizacji czy nie? 

Ps. Szumi... otrzymał już aktualizacje zabezpieczeń na 9, a my nawet jej nie mamy. Dziwna polityka. Tak, wiem, mogę sobie wgrać aktualizację z poradnika ale nie o to chodzi. Więc czekamy dalej.

Jestem zarejestrowany przez huawei ID i nadal mam 142 i jakoś mi się nie śpieszy, co innego jakby faktycznie były nie wiadoomo jakie zmiany, a to tylko głupie cyferki, poza zmianami kosmetycznymi to nic więcej. Może zamiast narzekać, niech ktoś wrzuci jak wygląda ten cały android 9.0.1

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi