Skocz do zawartości
Krzysztof Skiba

[Rozwiązany] Po nieudanej próbie ROOT'a telefonu system nie wstaje

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam problem dosc duzy, telefon sie no zepsul a tak bardziej mu pomoglem, resetuje sie do napisu Samsung Galaxy j5 i tak w kolko, (Samsung j5 sm-j530F) a więc, ja świezy w te klocki chcialem zrootowac swoj telefon przez ODINA bo przez KingRoot i KingoRoot i reszte aplikacji (ONECLICKROOT) sie nie dalo chcialem zrobic to manualnie, wgrywalem i sie zepsulo, pytanie do Was czy da radę wgrac nowe oprogramowanie i pomoc mi to ogarnąć? Telefon 3 dni a szkoda płacić jak mozna zrobic w z pomocą mądrych, serwis chciałbym w ostateczności, dodam ze mam dostęp do opcji ktore dodam w załączniku. (Dodam że odblokowałem OEM czego nie powinno sie robic chyba w opcjach dev.)

Bardzo prosze o pomoc.

40868910_2082641921755548_7248895860585529344_n.jpg

40882594_2206307789615274_6020874391791861760_n.jpg

41006964_2199982286903619_2233227151031664640_n.jpg

Edytowane przez adagio
Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BiiLii

Jaka wersja systemu android była ? Jeszcze sprawdź dla pewności czy telefon włączy się w trybie donwload mode czyli wyłącz go i wciśnij jednocześnie przycisk  vol -- , home i power

Edytowane przez BiiLii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
melis

@Krzysztof Skiba Pobierz najnowszą dostępną wersję oprogramowania, np poprzez stronę: https://updato.com/firmware-archive-select-model?q=J530F&exact=1 lub używając aplikacji SamFirm - https://forum.android.com.pl/topic/245976-samfirm-narzędzie-do-pobierania-romów/ - następnie wgraj za pomocą programu Odin i, wszystko powinno być ok. Jak widac, poradziłeś sobie z wgraniem TWRP, więc z instalacją świeżego romu, też kłopotu raczej nie będzie ;)

• Piwko! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, BiiLii napisał:

Jaka wersja systemu android była ? Jeszcze sprawdź dla pewności czy telefon włączy się w trybie donwload mode czyli wyłącz go i wciśnij jednocześnie przycisk  vol -- , home i power

7.0 Nougat, telefon wlącza się do tego stopnia jak pokazane jest, moge włączyć też inny tryb.

dodana zawartość

20 godzin temu, melis napisał:

@Krzysztof Skiba Pobierz najnowszą dostępną wersję oprogramowania, np poprzez stronę: https://updato.com/firmware-archive-select-model?q=J530F&exact=1 lub używając aplikacji SamFirm - https://forum.android.com.pl/topic/245976-samfirm-narzędzie-do-pobierania-romów/ - następnie wgraj za pomocą programu Odin i, wszystko powinno być ok. Jak widac, poradziłeś sobie z wgraniem TWRP, więc z instalacją świeżego romu, też kłopotu raczej nie będzie ;)

Czy wersja odin ma znaczenie? Dodam że próbowalem coś wczoraj kminić, i stawało na pliku od CSC z nazwą foto.zip, podeślę wkrótce ss.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Camulos
7 minut temu, Krzysztof Skiba napisał:

Czy wersja odin ma znaczenie?

ma, zależy jaką wersję softu chcesz wgrać
zapodaj te ss

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Camulos napisał:

ma, zależy jaką wersję softu chcesz wgrać
zapodaj te ss

Co do wersji to podsyłam załącznik, z tymi ss postaram się podrzucić za 5minut.

Untitled.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Camulos

to przy tej wersji softu
odin w wersji 3.12 powinien załatwić sprawę :) 

dodana zawartość

zresztą pod linkiem z softem, jest też instrukcja z wersją odina :D

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Użyłem tej wersji odina na innym sofcie którego pobrałem wczoraj, i coś ruszyło, do niebieskiego androida z napisem "install android" i się włączył troszkę dalej, aż do drugiej animacji "samsung" ciągle stoi na tym napisie (w sensie telefon). . załącznik z odina.

Untitled.png

Edytowane przez Krzysztof Skiba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Camulos

dane jakieś masz na fonie, czy już po czyszczeniu jest?
bo można go wyłączyć i zrobić factory reset z recovery

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Camulos napisał:

dane jakieś masz na fonie, czy już po czyszczeniu jest?
bo można go wyłączyć i zrobić factory reset z recovery

Dane olać, wszystko przed rootowaniem manualnym przygotowałem wszystko sobie na chmure, można próbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi