Skocz do zawartości
NeverSayNo

Data binding warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu przymierzałem się do używania Data Bindingu, stwierdziłem, że może warto. Udało mi się zaimplementować i poczytać na ten temat dokumentację i kilka przykładów, ale miałem wrażenie, że mój kod zyskuje na czystości, ale traci na zrozumieniu. Zacząłem się zastanawiać czy warto używa tego typu przypisania danych do widoku. Dużo osób pracuje z data bindingiem, ale czy jest tak dlatego, że wiele projektów jest już napisana w dany sposób czy raczej faktycznie daje to wymierne efekty? Chciałbym usłyszeć waszą opinie, może ktoś tutaj pracuje w takim projekcie i może coś więcej się wypowiedzieć. :D

Edytowane przez NeverSayNo
    Poprawk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3mpty

Warto. Ale nie polecałbym po stronie xml nie stosować bardziej rozbudowanych wyrażeń. Testowalność kodu rośnie i można w łatwiejszy sposób rozdzielić logikę biznesową od operacji na layoutach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    b3stia

Warto, ale musisz rozumieć MVVM pattern. Umieć rozdzielić logikę. Ważne. VM nie może przjmować Contekstu (context), oraz ograniczać logikę w layoutach (jak wspomniał przedmówca)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez MVVM, masz na myśli VM zaprezentowany w architecture component? Czy o zwykły pattern? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    b3stia

MVVM pattern, VM z JetPacka jak najbardziej do się wpisuje do tego LiveData i pyk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi