Skocz do zawartości
Pudens

Telefon ładuje się, przerywa, znowu ładuje, zdarzają się samoistne restarty podczas ładowania - jak temu zaradzić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pudens

Cześć!

W mojej Xperii Z2 pewnie problemem jest bateria, ale wymiana jej w takim "starociu" nie jest tania, więc wolę najpierw się dopytać. Objawy są takie:

• podłączona do ładowania, czasami, ale nie zawsze, najczęściej w okolicy 80-90% naładowania, przerywa ładowanie, i za chwilę wznawia, i tak w kółko, po odłączeniu od ładowarki, zazwyczaj jest ok przez dłuższy czas;
    • potrafi się też zresetować (ponownie uruchomić) podczas ładowania;
    • na początku myślałem, że to kabel - ale okazało się, że różne kable, efekt po jakimś czasie taki sam;
    • potem ładowarka - trzy różne, i to samo, więc to nie to... :)

Pytanie jest takie, czy ktoś tak też miał i czy mogę z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że to bateria? Telefon ma już z 5 lat, cały czas dobrze się sprawuje, wiec nie mam potrzeby jego wymiany (na razie), poza tym, pewnie na córkę przejdzie po wymianie baterii. Sama bateria nie jest padaką, o ile jak była nowa, bez grania w autobusie wytrzymywała prawie dwa dni, teraz wystarcza (bez grania) na cały jeden dzień. Zużycie baterii czuć, ale nie jest takieś tragiczne.

Z góry dziękuję za ew. odpowiedzi. :)

Edytowane przez _tommy_
    Doprecyzowanie tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi