Skocz do zawartości
Artur35

APARAT N9: zdjęcia, filmy, porównania, dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

mordrek82

Zdjecia dodane przez tapatalk tracą sporo. Jak teraz otworzyłem z forum to co dodalem, to sie przestraszyłem....

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@mordrek82 dlatego zawsze wstawiaj pełną rozdzielczość na jakiś hosting zdjęć i bezpośredni link do nich wstawiaj na forum. :)

Wtedy będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powiem wam, że przesiadłam się z p20 pro i na razie mam wrażenie, że do niego note 9 to jakaś porażka 😕 zdjęcia w sztucznym świetle mają pełno szumów i nie tylko wieczorem. Masakra. Spodziewałam się, że tryb nocny będzie słaby ale to nawet ciężko mówić o jakiś bardzo słabych warunkach oświetleniowych - po prostu w pełnym sztucznym świetle są szumy (wieczorem przy w łączonym świetle). Nawet nie da się zrobić tapety ze zdjęcia bo te szumy widać gołym okiem ;/ W dzień w naturalnym świetle jest ok, ale przy sztucznym świetle dramat.

Edytowane przez garyfisherka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TomSy
    14 godzin temu, garyfisherka napisał:

powiem wam, że przesiadłam się z p20 pro i na razie mam wrażenie, że do niego note 9 to jakaś porażka 😕 zdjęcia w sztucznym świetle mają pełno szumów i nie tylko wieczorem. Masakra. Spodziewałam się, że tryb nocny będzie słaby ale to nawet ciężko mówić o jakiś bardzo słabych warunkach oświetleniowych - po prostu w pełnym sztucznym świetle są szumy (wieczorem przy w łączonym świetle). Nawet nie da się zrobić tapety ze zdjęcia bo te szumy widać gołym okiem ;/ W dzień w naturalnym świetle jest ok, ale przy sztucznym świetle dramat.

Dokładnie i ja przesiadłem się z P20 Pro i mam bardzo podobne zdanie. Zrobiłem wczoraj zdjęcie wieczorem alei w parku, oświetlonej latarniami dodatkowo śniegiem . I porażka SZUM ! Latarnie to jedna kula światła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Zastanawiam się z czego to wynika? Przecież moduł jest identyczny jak w S9+, gdzie fotki wychodziły bardzo dobre, również w gorszym oświetleniu. P20pro, z uwagi na dłuższy czas naświetlania, również z ręki, naturalnie będzie miał możliwość zrobienia lepszego zdjęcia w mniejszej ilości światła

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    natha

Problem z Note 9 polega na zmiennej przysłonie f 1,5 i f 2,4 i w nocy często aparat nie przedstawia się na jaśniejszą przysłonę.
    Note 8 ma stałe oczko f 1,7 i zdjęcia w sztucznym, słabym świetle wychodzą lepiej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Herus

a sprawdzcie z wylaczonym HDR i (lub) z wyłączonym optymalizatorem scenerii... u mnie chyba jak to wylaczylem to lepsze zdjecia zaczal robic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Optymalizator to zło w Samsungu niestety, ale...
    Dla mnie fotki z ostatnich Huawei'ów to jedna wielka akwarela. Przetwarzanie cyfrowe jest wręcz okrutne - odszumianie, wyostrzanie czy rozjaśnianie jest wręcz przesadzone.
    Problem w tym, że większość ludzi lubi takie fotki, choć z rzeczywistością mają niewiele wspólnego niestety.
    Zdaje się, że w Note 9 Samsung trochę poszedł w tym kierunku i fotki są jaśniejsze niż w S9 czy Note8/S8, ale szumu też więcej wyłazi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to już jest raczej nie do poprawienia? nie bardzo chce mi się wracać do p20 pro ale aparat w nim mnie urzeka.

Edytowane przez GeoHot
    to nie temat do poszukiwania sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82
    to już jest raczej nie do poprawienia? nie bardzo chce mi się wracać do p20 pro ale aparat w nim mnie urzeka.
    Zdjęcia z P20pro faktycznie potrafią zrobić wrażenie. Ale bywają nierówne przez AI. Nocne jakoś dziwnie czasem wyglądają jak pomalowane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi