Skocz do zawartości
spec-naz1

Galaxy Watch - Dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie uprawiania sportów z zegarkiem bez telefonu. Czy sam przerzuca dane do dowolnej aplikacji sportowej np.strava czy endomondo. Czy należy ręcznie to zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cinekk

Trzeba skonfigurować odpowiednio S health w ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I w samym endomondo też trzeba kliknąć "łączenie" z S Healh. Tylko, że ja tak zrobiłem i mimo codziennego używania tylko raz się zsynchronizował.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Grafii

Odesłałem swój GW z tytułu rekojmi do sklepu komputerowego K.....k w którym kupowałem. Zegarek zlicza mi dziennie od 100-300 pięter, pokazując od -200 +300 mnpm dla tej samej lokalizacji.

Odpisali mi ze nie uznają reklamacji bo zegarek jest sprawny, ale wysłali go do serwisu producenta. Skoro sprawny to po co do producenta?

Uświadamia mnie to tylko w tym ze GW to bardzo przeciętny sprzęt, dla mało wymagających. Stanowisko sklepu na litere K tez mi się nie podoba i nie polecam zakupu u nich. Resetowałem
    go 10x i parowalem z różnymi tel - zawsze to samo.

Moje podsumowanie GW
    + fajny wygląd jak na Smart Watcha
    + AOD
    + bardzo dokładnie mierzy czas
    + automatycznie zmienia datę i strefę czasową
    + funkcja liczenia kroków działa OK
    + bateria całkiem dobra (ok 1,5 dnia na AOD)
    + powiadomienia ze smartfona
    + automatyczne wykrywanie biegu/chodu

+/- mierzenie pulsu różnie bywa

- funkcja liczenia pięter kompletne nieporozumienie (nawet zanim się zepsuł liczył źle)
    - wysokościomierz podaje przypadkowe wartości, a w zasadzie to nie podaje nic bez połączenia z telefonem (bezużyteczny w praktyce - trzeba przełączać czy ma się łączyć z tel czy nie, ale zawsze działa źle)
    - brak kompasu
    - zliczanie długości basenu bezużyteczne bo nie pokrywa się z niczym, wiec do treningu na basenie przydatny jak dmuchana kaczuszka

Ogólnie nie jest źle, ale wywaliliby ten barometr bo i tak jest g... warty i byłoby ok. A tak oszukują klientów. Nie umiem ocenić na ile nadaje się do innych treningów.

Dla mnie to dobry Smart Watch do powiadomień z tel i nic poza tym. W sumie na więcej się nie nastawiałem wiec załamany nie jestem :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podzielę się swoimi uwagami po 3 dniach zabawy. Puls mierzy +/- 6 uderzeń do prawdziwego pomiaru u lekarza. Pięter nie może zliczać bo GPS nie działa w bloku do tego nie wiem czy każde piętro ma taką samą wysokość. W starych blokach wysokość mieszkań to nawet 4 metry. Z wysokością nawet garmin sobie nie radzi, więc nie mogę oczekiwać profesjonalnych pomiarów od tej zabawki. Garmin na jeziorze pokazywał że gorzysty teren przemierzam na kajaku. Kroki, no niestety każdy z nas inaczej rękoma macha i też nie nastawiam się na super pomiar. Jedynie co mnie irytuje to każde nowe powiadomienie wyskakuje mi po lewej stronie tarczy (kręcąc buzelem). Tylko po dzisiejszym dniu pojawiło się 5 nowych powiadomień i każde stworzyło osobny ekran. Może jest to czytelne ale bardzo upierdliwe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Cinekk

Piętra za mierzone na postawie zmiany ciśnienia a nie z GPS. Przewyższenie 3 metry zegarek zalicza jako 1 piętro.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1

@Tomasz Limon Ja po roku stwierdzam, że to jeden z gorszych produktów Sasmunga. Dokładność czujników jest kiepska, raz działają dobrze, a raz pokazują dziwne wartości.

Liczenie pięter nie jest na podstawie GPS'u, nie uważasz, że byłoby to bez sensu, skoro w budynkach sygnał jest znikomy? 

Liczenie pięter działa tak samo źle jak na Gear S3, puls potrafi się zawiesić i pokazywać dziwne wartości przez jakiś czas, liczenie kroków jest trochę lepsze niż w gear s3, jednak dalej tutaj daleko od "poprawności", analiza snu jest również skopana, względem poprzednika. Mam wrażenie, że niektóre funkcję się pogorszyły z aktualizacjami.

Ogólnie na te dane należy patrzeć z bardzo dużym przymrużeniem oka...

Edytowane przez spec-naz1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem specjalistą i nie mam z czym porównać wskazań zegarka. Mówisz że wskazania snu są złe a jak i z czym je zweryfikowales? Co waszym zdaniem jest wyznacznikiem wskazań? Jakie urządzenia noszone ze sobą mogą zweryfikować poprawność wskazań? Zegarek kupiłem jako gadżet a nie profesjonalne urządzenie badawcze. Myślę że cena tego modelu w stosunku do Garmina także wiele mówi. A widziałem jak ludzie także narzekają na tę markę. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    spec-naz1
    41 minut temu, Tomasz Limon napisał:

Mówisz że wskazania snu są złe a jak i z czym je zweryfikowales

Wystarczy wiedzieć, ile trwa faza REM w ciągu całej nocy i na pewno nie jest to 5,10,20 minut:), bo tyle to trwa jedna faza, a zegarek pokazuje tyle z całej nocy.... podobnie w przypadku głębokiego snu, gdzie bardziej realne wyniki pokazuje MIBand 3 czy Hybryda Skagena które mam w domu. Wystarczy trochę zainteresować się własną anatomią i zestawić to sobie z danymi w internecie i wcale nie trzeba być specjalistą.

41 minut temu, Tomasz Limon napisał:

Zegarek kupiłem jako gadżet a nie profesjonalne urządzenie badawcze

Nie mędrkuj, bo to nawet są śmieszne wyniki jak na gadżet, gdzie dużo tańsze urządzenia działają pod tym względem lepiej. Nikt nie wymaga przecież wskazań szpitalnych, ale to wyniki są nawet dalekie do zbliżonych, poza tym jak pisałem geasr s3 radził sobie lepiej.

Edytowane przez spec-naz1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faza REM występuje okresowo, zajmując około 25% czasu snu u młodych osób. Po tej fazie pojawia się faza NREM. Epizody snu REM normalnie powtarzają się co 90 minut i trwają od 5 do 30 minut. To znalazłem w Wikipedii. I co to komu mówi? Co zwykły człowiek z tego wywnioskuje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi