Skocz do zawartości
kaktus3389

Przy połączeniu nie ma dźwięku w sparowanej słuchawce bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po sparowaniu słuchawki Bluetooth, przy połączeniu telefonicznym niby słuchawka jest podłączona bo widnieje symbol Bluetooth przy połączeniu, ale dźwięk jest w głośniku telefonu, a nie w słuchawce Bluetooth. Po jakimś czasie znalazłem, iż w opcjach sparowanej słuchawki nie ma zaznaczonej opcji Połączenia telefoniczne (zrzut ekranu w załączniku), ale niestety opcja ta nie daje się zaznaczyć - sprawdziłem na 3 słuchawkach Bluetooth i to samo.

Spoiler

2033542679_Opcjeparowania.thumb.jpg.b67479cc6acf87790a53f98d668b02eb.jpg

Edytowane przez GeoHot
    poprawiam nazwę wątku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli wyłączysz skanowanie Bluetooth w ustawieniach lokalizacji, rozwiąże to problem. Ustawienia, lokalizacja, 3 kropki, skanowanie, skanowanie Bluetooth wyłączone.

Edytowane przez Smykoo
    Poprawa czytelności posta.
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, działa - taka mała rzecz, a o ile ułatwia mi życie ? piwko leci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniłem telefon na Oneplus 6T i znowu po sparowaniu słuchawki Bluetooth, przy połączeniu telefonicznym niby słuchawka jest podłączona bo widnieje symbol Bluetooth przy połączeniu, ale dźwięk jest w głośniku telefonu, a nie w słuchawce Bluetooth.

Przypomniał mi się ten post i wyłączyłem skanowanie Bluetooth w ustawieniach lokalizacji, jednak słuchawka jest co chwilę rozłączana (komunikat w słuchawce "urządzenie mobilne rozłączone") i po 2-3 sekundach jest podłączana z powrotem (komunikat w słuchawce "urządzenie mobilne połączone") i tak się dzieje co kilkanaście minut.

Czy jest jeszcze coś co mógłbym zrobić, żeby słuchawka była cały czas podłączona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    UJM

stary post ale napiszę bo to dobry patent. u mnie jeśli zaczyna się rozłączanie słuchawek lub problemy z komunikacją z nimi, robię tak: wyłącz BT / ustawienia / aplikacje / lista aplikacji / 3 kropki / pokaż systemowe / bluetooth / pamięć / wyczyść pamięć podręczną i wyczyść dane / OK.

Teraz włączam już normalnie słuchawki i BT i działa na wiele dłużej. Czasem powraca rozłączanie, jednak o wiele rzadziej. Wyłączenie skanowania Bluetooth w moim przypadkuna nic nie wpłynęło. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi