Skocz do zawartości
Avilla

Huawei Mate 20 Lite. Branding poszczególnych sieci - zagadnienia, pytania, problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Avilla

Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział ale sądzę że tak. Planuję kupić mate 20 lite z orange bez abonamentu. Czy telefony od nich posiadają blokadę simlock, jakieś preinstalowane aplikacje itp ? Czy aktualizacje systemu android są uzależnione od orange czy lecą prosto od producenta i nie ma opóźnień ?.

Edytowane przez Gwozdek
    Uogólniłem nazwę tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Simlocków już chyba nikt nie zakłada. Orange nie branduje Huaweiów (aplikacji też nie powinno być, a jeśli będą, to na pewno da się je odinstalować).

Aktualizacje nie są uzależnione od operatora, jeśli telefon jest niebrandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam właśnie ten telefonik z dystrybucji Orange i nie zauważyłem aplikacji tego operatora. Nawet Mój Orange trzeba było instalować że sklepu. Jest kilka aplikacji zbędnych ale te można bez problemu odinstalować.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Avilla

Problem rozwiązany, nie ma żadnej aplikacji od orange i dodatkowego brandu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    srbastek

Plus daje swoją tapetę + logo startowe. Do tego jeszcze oprogramowanie jest: POLKOMTEL.PL 8.2.0.100

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTomek

W T Mobile brak brandu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

@DeTomek No nie wiem. Wklejałem w temacie o aktualizacjach screeny gdzie jak wół widać dodane oprogramowanie operatora. Mój tel. od TM ma apki które zawsze dodaje tmobailowskie, czy tam dzwonki. Owszem nie mam startowego logo od nich ale reszta jak napisałem..

edit:

co się dało odinstalowałem. nie da się tylko odinstalować My Box ale go wyłączyłem.

Zostawiłem Mój Tmobile bo korzystam..

ps. W poprzednim brandowanym Huaweiu od tm nie miałem w zakładce aktualizacja systemu dwóch oprogramowani. Było jedno jako całość. Tutaj mam dwa osobne..

Edytowane przez pool80

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTomek

@pool80 Ciekawe. Jeszcze raz sprawdziłem i nie mam żadnych śmieci od T Mobile, dzwonków, aplikacji, tapet. Kompletnie nic. Telefon kupowałem przez SUK. Co prawda od początku działa w sieci Plus, ale nie sadzę żeby to mogło mieć wpływ na pobierane aktualizacje. Naprawdę ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

To było tylko z niższym nr kiem od początku. Apki to jak pisałem z edycja wyżej. 

Co to SUK? 

Ja brałem w salonie tm. 

Screenshot_20181010_200312.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTomek

Ja w ogóle nie miałem tej aktualizacji CT.F01. Jak pierwszy raz włączyłem telefon w niedzielę to wyskoczyła mi ta druga aktualizacja widoczna na Twoim screenie (C432) i na tym koniec.

SUK = sekcja utrzymania klienta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi