Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wakacyjny konkurs fotograficzny Czytaj więcej.. ×
Minnio

Smartfon za 2500zł na 3-4 lata z dobrym aparatem, baterią oraz dobrymi głośnikami

Rekomendowane odpowiedzi

Minnio
    Napisano (edytowane)

Cześć.

Planuję kupić niedługo telefon i zastanawiam się, który najlepiej wybrać. Chciałbym, żeby telefon starczył przynajmniej na 3-4 lata (nie zamulał do tego czasu).

Zależy mi na :

-dobrym aparacie (ewentualnie kamerze),

-żeby nie był za duży,

-bateria wytrzymująca przynajmniej 1 dzień,

-szybkości działania,

-dobrych głośnikach.

Po przejrzeniu internetu w oko wpadły mi:

Huawei Mate 10 Pro

Samsung Galaxy S8

Jeśli macie jakieś inne propozycje to też chętnie je rozważę. 

Edytowane przez spec-naz1
    Doprecyzowano nazwę tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    serim

Może jeszcze meizu 16 mi Mix 2s lub sony xperia xz2 compot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Jak chcesz na 2-3 lata to pomyśl o czymś na IPS. Amoled ma tendencję do wypalania się a tak długie użytkowanie nie rokuje dobrze dla wyświetlacza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up dokładnie. Jak chcesz telefon na 3-4 lata to koniecznie 6 GB RAM i najlepiej IPS-owy ekran.

Rozważ:

Mi Mix 2S - solidny aparat, średnia bateria, duża wydajność, 6 GB RAM, IPS, brak mini-jacka, niezłe głośniki, brak notcha
    Zenfone 5Z - solidny aparat, średnia bateria, duża wydajność, 6 GB RAM, IPS, mini-jack, dobre głośniki, notch

Jeśli nie boisz się OLED-a to One Plus 6 będzie najepszy z tej trójki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Też poleciałbym Zenfona 5Z. Albo pocophone jeżeli nie używasz NFC(to chyba jedyna jego wada w tej kategorii cenowej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Minnio
    Napisano (edytowane)

Xiaomi Mi Mix 2S, Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Mi8 bardzo się różnią? Który będzie najlepszy, a może jak inny Xiaomi jest jeszcze lepszy? 

Edytowane przez Minnio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Wg mnie najlepszy jest Mi Mix 2s. Względem zwykłej 2 masz zdecydowanie lepszy aparat i nowszy procesor. Mi8 bym odrzucił ze względu na ogromny notch uniemożliwiający wyświetlanie powiadomień jak i % baterii. Dodatkowo ma amoled, który może się wypalić jak koledzy wyżej pisali (w 2s jest IPS). Poco bym na pewno odrzucił, bo to średnia półka jedynie. Zdecydowanie słabszy aparat niż w 2s i mi8, tak samo źle zaprojektowany notch jak w Mi8, średniej jakości ekran, który wg recenzentów ma momentami problemy z precyzją dotyku, brak obsługi Netflixa w HD/Full HD. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A IPS niby sie nie wypalaja? Moj lg g4 juz po 1 roku! uzytkowania sie wypalil i na ekranie zostawaly nieruchome pozostalosci z przegladania netu. Wiec polecanie IPS ponad amoledem tylko ze wzgledu na wypalanie sie tego drugiego jest smieszne. Ekrany ips pobieraja wiecej energii i telefony takie z duza rozdzielczoscia 6 cali+ trzeba codziennie ladowac

W tej cenie to mate 10 pro lub One Plus 6. Pierwszy trzyma 3-4 dni dzieki pojemnej baterii, bardzo dobry aparat, a drugi to najszybciej dzialajacy telefon na rynku + jeszcze lepszy aparat ale gorsza bateria.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Z ipsem nie ma takich problemów, a że lg, cóż. Nie od dziś wiadomo, że są to sprzęty awaryjne, G6 też ma powidoki. W zasadzie w porównaniu OP6 vs Mate 10 Pro vs Mi Mix 2s nie ma złego wyboru. Co autor nie weźmie i tak będzie zadowolony. Mate pewnie będzie miał najgorsze wsparcie jedynie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli autorowi chodzi o zdjęcia to może s8+, a z LG to raczej v30 niż G6. OLEDy i AMOLEDy są jakie są, ale g6 na 4 lata, który w momencie premiery już był oparty na starszych komponentach? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi