Skocz do zawartości
Minnio

Smartfon za 2500zł na 3-4 lata z dobrym aparatem, baterią oraz dobrymi głośnikami

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pawelox01 napisał:

A IPS niby sie nie wypalaja? Moj lg g4 juz po 1 roku! uzytkowania sie wypalil i na ekranie zostawaly nieruchome pozostalosci z przegladania netu. Wiec polecanie IPS ponad amoledem tylko ze wzgledu na wypalanie sie tego drugiego jest smieszne. 

Śmieszne to co najwyżej są ekrany w serii G od LG i takie komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Pozwolę dodać swoje trzy grosze do dyskusji.

Od ponad 4 lat jak nie pięciu użytkuje Galaxy S4. Odpukać nic się nie dzieje z wyświetlaczem i dlatego jestem zaskoczony informacjami o problemach z wyświetlaczami 

Co wybrać ? Sam stoje przed podobnym wyborem ale u mnie są tylko dwa modele. Xiaomi Mix 2S oraz Mi 8. Ze względu na wygląd bardziej skłaniam się do wyboru Mix 2S. Teraz szukam informacji skąd go najkorzystniej kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Proline jak chcesz mieć gwarancję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Stare amoledy to inna bajka. Mam w domu starego S5 eksploatowany na maksa(gry,nawigacja itd) i śladu nie ma od wypaleń. A to co prezentują nowe amoledy to komedia i czysta loteria. Jednym się wypala nawet po kilku tygodniach innym kompletnie nic. Ja swojego S8+ mam od listopada. Całe szczęście śladów jeszcze nie ma,ale nie wiadomo ile to jeszcze potrwa ? Ale jak pisałem wyżej do nawigacji itp mam S5 ?

Jakbym miał dla siebie wybrać telefon na długi czas i miałbym go ostro eksploatować to na pewno nie bralbym amoleda. Ale ja tak długo nie trzymam sprzętu,więc pewnie zdążę sprzedać :)

Co do wypaleń IPS to niestety domena LG niestety. Zwłaszcza G4 i G5. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Minnio

Duża jest różnica między Samsung Galaxy S8, a S8+? Czy tylko różnią się wielkością?

Warto dołożyć parę stów do wymienionych poniżej smartfonów w porównaniu z Xiaomi MI MIX 2S?

Czy Samsung Galaxy S8 będzie dobrym wyborem w porównaniu do smatrfonów wymienionych poniżej i innych dostępnych na rynku w podobnej kategorii cenowej? 

Sony Xperia XZ2 - 2 299

Huawei Mate 10 Pro Dual SIM - 2 199

Samsung Galaxy S8 - 2 349

Samsung Galaxy S8+ - 2 649

ASUS ZenFone 5Z - 2 099

Xiaomi MI MIX 2S - 1650 (z Chin)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Mi Mix od razu trzeba wrzucić normalny soft i odblokować bootloader. Jest dużo lepiej jak na każdym Xiaomi po wrzuceniu xiaomi.eu 

Jak nie umiesz/nie będziesz wiedział jak to będziesz miał problem. Nie jest to trudne,są obszerne poradniki.

S8 zdecydowanie za mały,wygląda jak zabawka do damskiej torebki. Sporo osób ma takie odczucie. Z S8+ już tego nie ma. Nie mam dużych rąk,a można z lekką wprawą obsługiwać telefon jedną ręką. Z trzymaniem w spodniach też problemu nie ma :)

Mate 10 PRO. Super bateria,wygląd i szybkość działania. Ale nie każdy lubi emui,trzeba je ustawić "pod siebie". 

Asus Zenfone 5Z. Naprawdę ciekawy sprzęt. Widać że producent słucha klientów bo z telefonu na telefon jest coraz lepiej. Szybki,dobry aparat. Wart polecenia. 

Sony nie bralbym pod uwagę. Nie potrafią ogarnąć swoich aparatów. Inni korzystają z ich podzespołów i widać że robią to dużo lepiej. Wygląd też archaiczny. No i jak dla mnie fatalny soft od Sony ?

Myślę że ulozylbym to tak

1. S8+ razem z Mate 10 PRO,

2. Asus

3. Mi Mix 2s

4. Sony

Jeżeli nie chcesz wydawać więcej i ogarniesz siebie emui bierz Mate. Nie chcesz się bawić,chcesz wyjąć z pudełka i od razu korzystać bierz S8+. Chcesz spróbować czegoś innego z ceną wypośrodkowaną z podanych masz Asusa. Najtaniej Mi Mix 2s,ale pamiętaj że telefon trzeba "odblokować" :) Sony bym sobie głowy nie zaprzątał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Minnio

Właśnie zależy mi na tym, żeby nie był duży. A porównując parametry S8, S8+ to są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Chelsey

Nie, s8 ma kiepską baterię, pod tym względem S8+ jest zdecydowanie lepszy. Chociaż z podanych przez Ciebie wolałbym i tak Mate 10 Pro a potem Mi Mixa 2s ze względu na pryzmat zauważalnie lepszej ceny. I jak kupisz w dobrym źródle to nic nie trzeba wgrywać, global działa dobrze, w wielu modelach nawet lepiej od xiaomi.eu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rybus85

Przez ręce przeszło mi mnóstwo Xiaomi. Żaden się nawet nie zbliżył do działania na globalu do eu :) Ale z drugiej strony jak ktoś ma normalnego globala bez syfu od chińczyka w sofcie to też można bez problemu korzystać. 

S8 i Plus różnią się tak naprawdę wielkością i baterią.

Edytowane przez rybus85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Minnio

Myślicie, że warto dopłacić 300zł do S8+, żeby mieć trochę większą baterię (w stosunku do S8)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi