Skocz do zawartości
mastav

[Sense 2.1] Heroine ++ WWE base 3.36.405.1 [10 grudnia 2011]

  Rekomendowane odpowiedzi

  mastav

  Nie wiedzieć czemu nikt jeszcze nie wrzucił tu tego ROMa.

  A moim prywatnym zdaniem jest to chyba najlepszy Android na naszego Bohatera. Co prawda 2.1, ale za to super szybki i z Sense.

  Spolszczyłem co potrafiłem, reszta w Waszych rękach (kable w dłoń, Towarzysze!):

  HEROINE ++

  ROM jest oparty na domyślnym HTC Sense 2.1 WWE build 3.36.405.1

  PROLOG

  Zdecydowałem cofnąć się w czasie i ponownie sprawdzić tego 'starego' ROMa, ponieważ mam dość tych super-hiper romów z GB/Froyo, które nie potrafią mnie obudzić, przez które tracę połączenia, nie potrafią zrobić zdjęć albo muszę czekać 5 min zanim będę mógł użyć map Google.

  Podstawą tego ROMu jest domyślny, firmowy Sense 2.1 WWE z ostatniego update'u [dr Miodek pewnie nie popiera wstawiania apostrofu do zagranicznych słów w polskim zdaniu, ale nie wyobrażam sobie tego inaczej - dop. mastav] OTA. Pozostawiłem ten ROM jak najbliższy oryginałowi łącznie z plikami odex. Zmieszałem z kernelem, który ma OC (Overclocking) i compcache w tym ROMie prezentuje bardzo dużo wolnej przestrzeni, świetny multitasking i ekstremalną wydajność. Kilka zmian wprowadzono do wyglądu systemu, ale reszta jest w sumie po staremu.

  <ten> ROM jest idealny dla tych, którzy potrzebują szybkiego i stabilnego telefonu do użytku codziennego i decydujących się do przechowywania ściągniętych aplikacji w pamięci telefonu. Jednak telefon rozpędza się najbardziej przy karcie microSD klasy 6-tej i wyższe, sformatowanej z partycjami ext4/swap.

  PEŁNA LISTA ZMIAN:

  Zrootowany i zupgradowany do ostatniego Superuser 3.0.7, binaries 3.0.3 i Busybox 1.19

  W pełni "zodexowany" (odexed). Wolna pamięc po pierwszym boocie ~150MB

  Flykernel-13 (domyślna prędkość CPU @614/264, smartassV2)

  Compcache (domyślnie 48968kb na swapie). Musisz mieć sformatowana partycję swap na karcie SD, nie mniejszą niż 60MB

  Apps2sdext. Jedynie aplikacje są przenoszone na kartę SD. Dalvik pozostał w telefonie dla najlepszej wydajności. Wymaga partycji ext4 na karcie pamięci

  Zmieniony lockscreen na te z Desire/Slide

  Przezroczyste menu powiadomień

  Zredukowany rozmiar okien pop-up z menu

  Zmieniony widget Gmail

  Friendstream z widgetem (port ze Slide)

  Widget z Flipclock (port ze Slide)

  Widget Poczty (Mail) (port z Legend)

  Widgety z HTC Hub wgrane

  Niewielkie usprawnienia w wyglądzie z framework Salsa i Pico

  Zmieniona animacja bootowania

  Skrypt "Boot app zipalign"

  Usunięce Footprint. Nie mogę uwierzyć w to, że ktokolwiek wciąż tego używa. I tak, potrzebowałem więcej pamięci w systemie.

  OpenGL 1.0. Mogę udostępnić upgrade do wersji 1.1 później jeśli ktoś naprawdę potrzebuje tego. Osobiście zauważyłem, że v1.1 powoduje więcej problemów, dlatego więc nie zaimplementowałem tego w tym buildzie.

  Wspierane języki to: US, UK, FR, DE, ES, IT, NL, PT, SE, NO, DK, FI, CZ, PL, RU

  Wsparcie dla znaków azjatyckich

  CO NOWEGO!

  Lista usprawnień HEROINE ++:

  Zawiera wszystkie poprzednie buildy i patche

  Zmodyfikowane menu restartu [Wyłącz, Normal, Recovery - dop. Mastav]

  Bajeranckie zaznaczanie tekstu w przeglądarce

  Czytnik HTC RSS z widgetem (News) (port z Legend)

  Widget-kalkulator

  Zrobiony porządeczek w /bin i /xbin

  Dodane widgety z HTC Hub

  SCREENSHOTY

  hVsxf

  TIPS & TRICKS:

  • CPU. By zmienić prędkość procesora wystarczy zedytować plik /system/etc/init.d/05cpuspeed i wybrać między dostępnymi prędkościami. Nie potrzebne osobne oprogramowanie.
  • Co to jest Compcache? Nie polecam używać z microSD klasy 4 i wolniejszymi, może to zmniejszyć wydajność. Ale hej, powiecie mi przecież. By usunąć compcache usuń plik /system/etc/init.d/08compcache lub zmień uprawnienia pliku na 644. Więcej teorii nt. "craftingu" znajdziesz tutaj... (po angielsku)
  • Bateria. Dobrym pomysłem jest ją zrekalibrować po sflashowaniu ROMa. Po prostu naładuj ją do pełna, wejdź w Recovery i zrób wipe ustawień baterii (wipe battery settings).
  • Powiadomienia/Alarmy/Dzwonki. Możesz łatwo dodać własną paczkę dzwonków. Utwórz na karcie SD folder o nazmie media. W nim zrób podfoldery alarms, notifications i ringtones i skopiuj do nich swoje dźwięki. Zrobione.
  • Co to jest Odex i Deodex w Androidzie (po angielsku).
  • Starego Waze'a znajdziesz tutaj. Bezapelacyjnie jest bardziej stabilny. [nam, Polakom mało przydatne aktualnie -dop. mastav]

  ZNANE BUGI:

  • Przy pierwszym uruchomieniu ekran będzie zielony.

  DOWNLOAD

  • ROM HEROINE ++
   MD5:df9497e40fc0bb0f1f63b23909067602
   !!!Wymagany pełny WIPE!!!
  • Root Fix. Jeśli stracisz uprawnienia Superuser lub będziesz miał problemy z rootem wgraj ten fix
  • Starsze buildy

  BENCHMARKI

  • Antutu - 1246 pts
  • Neocore - 32fps

  PODZIĘKOWANIA

  (pozwolę sobie zostawić bez zmian)

  To erasmux for kernel, our dear banned friend Feeyo for scripts, Villain team, elelinux, riemervdzee and other devs I might forgot who inspired me to make this project.

  Whitealien,

  ORYGINALNY TEMAT NA XDA

  =============================================================

  Teraz jeszcze trochę ode mnie:

  Mam problem z ext4. Jedni go mają, inni nie. Telefon nie wykrywa tej partycji, nawet jak sformatuję jako ext2 czy ext3 i dalej wali wszystko do Dalvik-Cache. Jednak można sprawę załatwić Link2SD. Drugi problem to z tetheringiem Wi-Fi, aplikacja narzeka, że jej się nie udało, problem występuje nawet po wgraniu fixa z SU. Ale nie zapominajmy, ze to jeden z pierwszych romów 2.1, który ma to umożliwiać, chyba że się mylę. Nie mam jeszcze odpowiedniej rangi na XDA by poruszyć te kwestie i jakoś mi średnio zależy na tym, póki co zobaczymy jak potoczy się dalszy przebieg wydarzeń ;)

  Tymczasem naprawdę polecam ten ROM. Jest rzeczywiście bardzo szybki i stabilny, a wad nie dostrzeżecie przy codziennym korzystaniu. Chyba, że komuś naprawdę zależy na udostępnianiu tego połączenia APN przez Wi-Fi i straceniu baterii po 15 minutach.

  Problem, który występował w poprzednich buildach ze "znikaniem" aplikacji po wyjęciu karty SD "na chama" z telefonu został chyba naprawiony. Telefon jeszcze razu nie zajęczał, że coś wymusiło zamknięcie.

  Aha i jeszcze jedno - mam kartę microsd klasy 4 (4GB) i działa olśniewająco wręcz przy kilku włączonych naraz aplikacjach. Link2SD może jednak powodować czasem spowolnienia, ale to nie wina ROMu.

  Jedynie brak wyłączników w menu powiadomień (to wysuwane z belki, z góry palcem wzium!) doskwiera, ale to jednak 2.1

  Edytowane przez mastav

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  mi laguje sam się wyłącza po jakimś czasie obojętnie jak będzię ustawiony procesor nie polecam

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Flamel

  Używam tego ROMu prawie od początku jego powstania i przyznam, że to jak na razie najlepszy ROM, jaki miałem. Fakt, zmula, jak każdy, ale dopiero przy dużej liczbie włączonych aplikacji. Po O/C wszystko śmiga jeszcze szybciej. Idealnie się przełącza (w moim przypadku) przy otwartym FB, wiadomościach, grającej muzyce i czasem otwieranej przeglądarce. Wysyłanie przez BT przebiega niezwykle powoli w moim przypadku, ale to tylko drobna wada. Gdyby tylko Bohater miał trochę więcej RAM...:kwasny:

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  eksces

  też mam go od tygodnia albo dwóch. bardzo dobry rom. Ciężko mi powiedzieć czy lepszy od Aeonfluxa ale oba jeśli chodzi o 2.1 z sense to najlepsze romy w sieci. Bardzo stabilny, działa Waze, Friend stream itd Polecam

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  zb9898

  Ma ktoś podobny problem, mianowicie po włączeniu internetu(3g) informuje ze trwa włączanie i tak cały czas. Jakoś nie umiem sobie z tym poradzić.

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  hidd

  O BT w tym ROMie czytałem czyjś komentarz, że chłam (faktycznie muli przesyłanie). Nagrywa filmy z żałosną jakością (mała ilość klatek), do tego robi gówniane zdjęcia (często rozmazuje).

  Też mam czasem problem z uruchomieniem transmisji danych, a WIFI Tether uruchamia się z błędem. Do tego żarło mi baterię jak cholera, ale wrzuciłem Antutu CPU i jest ok. Na razie przy nim zostaję, z braku lepszej alternatywy (chyba że też go zacznie mulić po jakimś czasie). Plusem jest friendstream i linkowanie kontaktów do facebooka, przywykłem do tego na romie rose v3.6

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Doflashowałem HTC ime i nie moge go za cholerke wybrać :( ani przytrzymujac na "STUKNIJ BY REDAGOWAC" ani w menu Klawiatura i Jezyki, jak to ustawic?

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  mastav
  Doflashowałem HTC ime i nie moge go za cholerke wybrać :( ani przytrzymujac na "STUKNIJ BY REDAGOWAC" ani w menu Klawiatura i Jezyki, jak to ustawic?

  HTC Ime nie instaluje się jak normalną apkę przypadkiem?

  A w ustawieniach klawiatury powinno być do zaznaczenia, później w polu wpisywania gdzieś (np przy smsach) przytrzymujesz palcem>metoda wprowadzania>htc ime

  edit:

  tak, HTC Ime co prawda ściąga się w formacie zip, ale wypakowuje się i instaluje htc ime i clickera (jeśli ma się rom inny niż z sense). Nie flashuje. Chyba, że opcja z flashem też jest. ;)

  Edytowane przez mastav

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  yorob

  super rom, ale mam problem z gierkami. Bardzo wolno chodzą na tym romie. Wcześniej miałem 2.3 andka i chodziły super. Wie może w czym jest problem??

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach
  Flamel

  Zależy, w jakie gry grasz. Ja na moim Hero gram w pasjansa jedynie, bo tylko tu mam pewność, że się nie będzie mulił :D

  Udostępnij tę odpowiedź


  Odnośnik do odpowiedzi
  Udostępnij na innych stronach

  Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

  Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

  Zarejestruj nowe konto

  Załóż nowe konto. To bardzo proste!

  Zarejestruj się

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

  Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

   Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  x