Skocz do zawartości
srbastek

LG G7 - Aparat - Dyskusja, opinie, przykładowe zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

przechodzisz w tryb kamery i podczas nagrywania masz taką samą opcje jak w aparacie szeroki i zwykły kąt

Chodzi Ci o tryb ręczne video? W automacie tego nie ma.

Nawet w ręcznym podczas nagrywania nie ma opcji zmiany kąta.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andx

Jak jakoś fotek po aktualizacji do 9 w porównaniu do 8?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    meagol

Potwierdzam że w trybie ręcznego nagrywania wideo jest zmiana konta

6d91fcbaaa4790453e77f1e03bcdcc41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Potwierdzam że w trybie ręcznego nagrywania wideo jest zmiana konta

6d91fcbaaa4790453e77f1e03bcdcc41.jpg
    Jest, ale podczas nagrywania nie ma możliwości przełączania się między obiektywami, tak jak to było w G6. A o to ktoś się wcześniej pytał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mackus

No to na andku 8 tez jest taka opcja tylko podczas nagrywania się jie da

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś może surowe nagranie 1080p 60fps?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    j1gg

Ma ktoś apke Google cam pod g7? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przesiadłem się na G7 z G6 i krótko mówiąc jestem rozczarowany jakością zdjęć z każdego z obiektywów (łącznie z przednim). Na papierze każdy wydawał się oferować lepsze parametry, jednak jakość zdjęć jest mizerna. W G6 mieliśmy sensor ze średniej półki ale oprogramowanie wyciągało jakość zdjęć do maximum. Tutaj sensor już niby ok, ale zdjęcia to porażka.

Miałem okazję robić dużo zdjęć w plenerze przy częściowym zachmurzeniu i telefon kompletnie nie radził sobie z doborem jasności itd. Albo niebo było nienaturalnie przekoloryzowane i wyjaskrawione, albo teren był ciemny.

Dwa przykładowe zdjęcia wrzucam na imgur:

https://imgur.com/WdjRuRy

https://imgur.com/FYvbtEL

Zdjęcia kompletnie nie oddają panujących wówczas warunków pogodowo- świetlnych. (Dla ciekawych - Dolina Łaby z okolic wodospadu Panczawy)

Próbowałem instalować GCam, jednak aplikacja była niezdatna do użytku. Jej włączenie powodowało jedynie zawieszenie się telefonu.

Macie pomysły jak robić zdjęcia tym telefonem żeby zdjęcia były akceptowalnej jakości? Dodam, że ma również ogromne problemy ze złapaniem ostrości na standardowym obiektywie przy fotografowaniu tekstu z ksiązki itp. Często trzeba też poruszać nim góra-dół lub prawo-lewo, żeby złapał ostrość przy każdym innym zdjęciu.

Na G6 nie miałem żadnych z tych problemów..

edit: Przedni to również porażka. Cokolwiek znajduje się w tle za fotografowaną osobą jest rozmazane, a niebo jest zupełnie białe i jaskrawe. Uchwycenie twarzy, terenu i nieba tak żeby ładnie wyglądały jest niemożliwe.

Edytowane przez Lukasz_v2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Przesiadłem się na G7 z G6 i krótko mówiąc jestem rozczarowany jakością zdjęć z każdego z obiektywów (łącznie z przednim). Na papierze każdy wydawał się oferować lepsze parametry, jednak jakość zdjęć jest mizerna. W G6 mieliśmy sensor ze średniej półki ale oprogramowanie wyciągało jakość zdjęć do maximum. Tutaj sensor już niby ok, ale zdjęcia to porażka.
    Miałem okazję robić dużo zdjęć w plenerze przy częściowym zachmurzeniu i telefon kompletnie nie radził sobie z doborem jasności itd. Albo niebo było nienaturalnie przekoloryzowane i wyjaskrawione, albo teren był ciemny.
    Dwa przykładowe zdjęcia wrzucam na imgur:
    https://imgur.com/WdjRuRy
    https://imgur.com/FYvbtEL
    Zdjęcia kompletnie nie oddają panujących wówczas warunków pogodowo- świetlnych. (Dla ciekawych - Dolina Łaby z okolic wodospadu Panczawy)

Próbowałem instalować GCam, jednak aplikacja była niezdatna do użytku. Jej włączenie powodowało jedynie zawieszenie się telefonu.
    Macie pomysły jak robić zdjęcia tym telefonem żeby zdjęcia były akceptowalnej jakości? Dodam, że ma również ogromne problemy ze złapaniem ostrości na standardowym obiektywie przy fotografowaniu tekstu z ksiązki itp. Często trzeba też poruszać nim góra-dół lub prawo-lewo, żeby złapał ostrość przy każdym innym zdjęciu.
    Na G6 nie miałem żadnych z tych problemów..

edit: Przedni to również porażka. Cokolwiek znajduje się w tle za fotografowaną osobą jest rozmazane, a niebo jest zupełnie białe i jaskrawe. Uchwycenie twarzy, terenu i nieba tak żeby ładnie wyglądały jest niemożliwe.
    Ja się przesiadłem z G5 i uważam, że przy trudniejszych warunkach G7 jest bardzo mierne. Mam też teraz okazję często porównywać zdjęcia z P10 i powiem, że często wychodzi Huawei górą, zdjęcia wychodzą bardziej naturalne i milsze dla oka... amatora.
    Zastanawiam się czy się nie przesiąść na jakiś nonLg model o podobnej klasie i kasie. Tylko szeroki kąt mnie jeszcze powstrzymuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 8.08.2019 o 20:52, marcin2m napisał:

Ja się przesiadłem z G5 i uważam, że przy trudniejszych warunkach G7 jest bardzo mierne. Mam też teraz okazję często porównywać zdjęcia z P10 i powiem, że często wychodzi Huawei górą, zdjęcia wychodzą bardziej naturalne i milsze dla oka... amatora.
    Zastanawiam się czy się nie przesiąść na jakiś nonLg model o podobnej klasie i kasie. Tylko szeroki kąt mnie jeszcze powstrzymuje.

Mam to samo - przy LG trzymał mnie do tej pory głównie szeroki kąt który był w G6 i G7. Teraz jednak rozważam przesiadkę na S10e lub P30 gdy ceny zejdą poniżej 2k za telefony z oficjalnej dystrybucji.

Szczerze? Miałem G3, G6 i teraz G7. Mam wrażenie że jeśli chodzi o standardowy obiektyw to G3 robił najbardziej szczegółowe zdjęcia i najlepiej radził sobie z ostrością...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi