Skocz do zawartości
Seth_

Aktualizacje oprogramowania (stock) - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

@Artur Czarnecki z tego co pamiętam takie kliknięcie coś jak klickkk. nie wiem jak to opisać 😜

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=378732]Artur Czarnecki[/mention] z tego co pamiętam takie kliknięcie coś jak klickkk. nie wiem jak to opisać
    Chyba takie samo bylo jak dzwiek klawiatury np. W sms. Teraz takie to dziwne plumkanie

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, Artur Czarnecki napisał:

dzwiek klawiatury np. W sms

Tak to był ten dźwięk!

Czyli z racji braku zmiany, będzie to trzeba wyłączyć bo jak dla mnie jest to irytujące.

Jak dla mnie pierwszy minus nowej aktualizacji.
    Akualizacja u mnie zrobiona po OTA, potem wipe cache. bateria 100%. Zobaczymy jak się sprawuje.

A tryb nocny u mnie nie działa. Bo mam, że nie można go użyć z motywem ;) a motywu nie chce się pozbawiać.
    W zasadzie to niby jaki mam mieć motyw aby to można włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    S3V3N

Standard, oryginał, stock motyw :)

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Zgodnie z oczekiwaniami, pojawił się "szeroki kąt" w ustawieniach przedniego aparatu:

Spoiler

Screenshot_20190515-012946_Camera.thumb.jpg.c3493f807fcb544956b32e0a553a5720.jpg

Dźwięku dotknięcia nigdy nie używałem, ale przed aktualizacją sprawdziłem i uważam, że ten nowy jest przyjemniejszy dla ucha i to zdecydowanie. Koledzy tę zmianę zrecenzowali negatywnie. 

Myślę, że drobnych zmian jest więcej, bo plik aktualizacyjny był spory. Ja na razie zauważyłem, że w ustawieniach głośności dźwięków, dodano nowe ustawienie -Bixby Voice - ( wcześniej tego nie zauważyłem, może to przeoczyłem.).

Spoiler

Screenshot_20190515-011533_Settings.thumb.jpg.e84263382082ed165ada4875fdea2de5.jpg

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kepa416

Bixby Voice było cały czas nawet jak uzywales + i - do regulacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Polecacie po tej w miarę sporej aktualizacji zrobić wipe z poziomu telefonu czy lepiej 3 plikowcem?

Co do CSDE poniżej co poprawiania i jakie są odczucia kolegi z forum XDA:

The update arrived yesterday via OTA. Quick sum up - massive update, there are reasons why it was rushed prior May update. Things I noticed:

1. Camera wide selfie

2. Night mode scheduling option

3. Sound is a lot better via the speakers - clearer, louder, more bass and the earpiece speaker is better balanced

4. Now you can tweak the volume level finely in games (prior you had only the "steps" and no fine adjustment)

5. Fixed the bug that if you turn of dolby for gaming, dolby will auto turn off and stay off after you quit the game

6. Fixed dolby for gaming - now it's not super loud at low steps and "sound breaking" loud at high steps, it's properly balanced and better sound overall if one like it

7. Fixed the bug that caused 12fps animation if you pull quick settings from the locksscreen and you have 1440p + custom wallpaper. Now it's smooth

8. While gaming heavy games the phone is now not that hot (as it was in oreo, became super hot in the last android 9 updates)

9. To continue from 8 - better battery life under heavy gaming while the performance is the same, i.e. smooth

10. Few animations improves around the UI, minor - but on place

11. The phone seems smoother overall

Overall, literally like the main team that was dragged for s10 lineup - was returned to the note 9 to fix other dev team "lets roll out the update, we will fix later" f up.

Edit: 12. Better sound via headphones too

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Botis

Ja zawsze robię wipe cache po aktualizacji z poziomu recovery

Co do tej aktualizacji to tak jak wyzej gość napisał również mam wrażenie że telefon działa bardziej płynnie.
    Ale nie zgodzę się co do dźwięku z głośników wcześniej było lepiej (przynajmniej takie mam wrażenie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

A teraz jest jak według Ciebie? Właśnie dlatego wipe cashe może być za słabym rozwiązaniem dla takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Botis

Przed tą aktualizacją wgrywalem czysty xeo odinem więc swieżutki system, żadnych problemów to tylko moje odczucie
    Dźwięk jest taki bardziej metaliczny z lekkim echem jak gdyby telefon był w wiaderku takie mam wrażenie. Pewnie kto inny powie że lepiej dla mnie gorzej wiadomo różni ludzie...

I z tego co widzę to bateria na plus bo mam 6h sot i baterie ponad 40% jeszcze a wcześniej miałem 5h od 100 do 40.

PS.
    Niemcy już dostają kolejna aktualizacje z 1 maja 597ad3295ea0006b3339cff3d0a791df.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi