Skocz do zawartości
leider

LG V30 vs LG G7

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Rysiu0192 napisał:

[mention=460632]Krzysztof Gladkowski[/mention] zakres korzystania mamy podobny a ja zakładam min 6 lat pracy na urzadzeniu.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

uważasz zatem, że to najlepszy lub jedna z ciekawszych obecnie propozycji ? dodam, że nie bez znaczenia dla mnie są wymiary a te modele o których pisałem wcześniej np. Poco F1 itp to już w mojej ocenie cegły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Krzysztof Gladkowski  "najlepsza" czy "najciekawsza" to względna opinia zależna od tego kto czego wymaga. Moje wymagania ten model pokrył w 100%. Co do wymiarów to dla mnie jest idealnie, dobrze się trzyma i nie jest za duży a przykładowo Note 8 sprawiał mi już problemy z obsługą jedną ręką.

Gdybym w tym momencie miał wybierać i nie było dostępnego V30 to zdecydował bym się na V50 pomimo zbyt dużego wyświetlacza i znienawidzonej monobrwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o doznania muzyczne, to jeżeli słuchasz bezstratnej muzyki/czystych plików wav lub Tidala Master będziesz MEGA ZADOWOLONY!!! (Na dobrych słuchawkach przewodowych). Co do jakości aparatu, to dla mnie ma czasami wolny autofocus...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sbapol

Skoro jestes muzykiem, zapewne nie bez znaczenia bwdzie dla Ciebie, ze to prawdopodobnie najlepiej grajacy telefon. Dla Ciebie to najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 godzin temu, sbapol napisał:

Skoro jestes muzykiem, zapewne nie bez znaczenia bwdzie dla Ciebie, ze to prawdopodobnie najlepiej grajacy telefon. Dla Ciebie to najlepszy wybor.

ok, temat dźwięku ogarnięty i w zasadzie nie martwię się ani o niego ani o ekran czy zdjęcia - czytałem  jednak, że aktualizacja do Oreo:

1. wpływa korzystniej na wydajność i baterię  / nie ma większego znaczenia i sporo ludzi wraca do nougata - jak to jest w końcu?

2. wpływa korzystniej na aparat  / a podobno przy zainstalowaniu google camera to juz w ogóle foty wychodzą lepiej

jak to w końcu z tym jest? warto dla typowego zjadacza chleba aktualizowac czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto dla łatek bezpieczeństwa, 8.0 wprowqdza w aparacie tryb spinania grup pikseli w trybie nocnym czyli mniejsza rozdzielczość ale jaśniejsze zdjęcia z takimi samymi nastawami. Bateria trzyma mi tak jak trzymała wcześniej. Co do gCam to zajrzyk do wątku na forum bo faktycznie robi czary ale warto poczytać jak i co ustawić

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mercleb

Nie wiem, czy temat aktualizacji będzie ciebie dotyczył, ja kupiłem V30 tydzień temu, jest z polskiej dystrybucji i ma już na starcie 8, tak więc bardziej będziesz musiał wracać do 7 niż aktualizować do 8.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Oreo na + to: latki w systemie, w aparatcie tryb super jasny i z rozmyciem tla.

Nougat na + to: mniejsze uzycie ram o 200MB, chlodniejszy procesor (nieznacznie ale wyczowalnie-wogole sie nie rozgrzeba podczas uzywana a na oreo robil mi sie letni), aparat bardziej ergonomiczny, muzyka odczuwalny glebszy basik, srednica i soprany takie same na quaddacu. Przy ogladaniu filmow pelnometrazowych nie ma mikro zcinek jak na oreo.

Osobiscie wrocilem na nougata bo tryb jasny ani portretowy mi nie sa potrzebne. Jak narazie nie ma dziur w systemie zebym pogarszal sobie telefon ze wzgledow bezpieczensta - oreo jest dla mnie "celowym postarzaniem sprzetu" - to jest moje subiektywne zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    23 godziny temu, Krzysztof Gladkowski napisał:

cześć, chciałbym was zapytać w następującej sprawie:

zamówiłem już co prawda 2 dni temu V30 (nówka) ale zastanawiam się cały czas czy dobrze zrobiłem kupując w I kw. 2019 model z III kw 2017. Wiem, że to flagowiec (nigdy takiego nie posiadałem) wiec może jako taki rządzi się swoimi prawami ale oglądając miliony testów nowszych słuchawek np. Honor Play, Poco F1, Honor 10 itp. nie daje mi spokoju czy V30 zakupiony w 2019 będzie dobrym pomysłem na kolejne 2 lata cieszenia się dobrym urządzeniem? 

Dodam, że nie gram w gry ale robię zdjęcia, czasem filmy, słucham muzyki a poza tym przeglądam net (FB,  messenger, @, YT, bankowość mobilna i kilka aplikacji sportowo muzycznych). Czy do takiej aktywności przez 2 lata nowe V30 się nada, nie tylko w kwestii baterii ale i ogarniania rzeczywistości XXI wieku? 

Może moje pytania są śmieszne ale jestem muzykiem i zupełnie nie znam się na technologi :)

dziękuje za pomoc 

Możesz być spokojny, starczy i na dłużej pewnie. Maerketoidy nakręcają ludzi na cyferki, nowe procki co roku, 12GB Ramu w telefonie, a twojego profilu użytkowania (i większości ludzi) wystarczyłby tak naprawdę i flagowiec z 2015 :)

Sam jeszcze miesiąc temu używałem Samsunga Note 4 i gdyby nie to, że bardzo chciałem mieć w miarę dobrego  DACA i wzmacniacz w telefonie i nie targać do pracy dodatkowych maneli okołosłuchawkowych, to nadal bym na nim siedział.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    6 minut temu, zdzichon napisał:

Możesz być spokojny, starczy i na dłużej pewnie. Maerketoidy nakręcają ludzi na cyferki, nowe procki co roku, 12GB Ramu w telefonie, a twojego profilu użytkowania (i większości ludzi) wystarczyłby tak naprawdę i flagowiec z 2015 :)

Sam jeszcze miesiąc temu używałem Samsunga Note 4 i gdyby nie to, że bardzo chciałem mieć w miarę dobrego  DACA i wzmacniacz w telefonie i nie targać do pracy dodatkowych maneli okołosłuchawkowych, to nadal bym na nim siedział.

a robiłeś aktualizację do Oreo czy masz Nougata? ktoś pisał że muza lepiej brzmi na starym systemie a inny ktoś, że Oreo poprawia znacznie aparat (dodając m.in. tryb portretowy).
    a z tym wyścigiem zbrojeń to masz pewnie rację - ludzie kupują maszyny, które wykorzystują potem w 30% - 40% chwaląc sie cyferkami z testów. Niby oczywiste, ale trochę mnie uspokoiłeś więc skoro nowe v30 pojedzie jeszcze przez 2 lata to pięknie :)
    A jeszcze z innej beczki, bo się zupełnie nie znam: czy v30 sprzedawany po premierze w 2017 jest DOKŁADNIE tym samym telefonem który można kupić w 2019 (tyle, ze można zainstalować nowszy system z poprawkami bezpieczeństwa)? czy coś jak np. P9 lite 2016 i lekko inny P9 lite z 2017?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi