Skocz do zawartości
leider

LG V30 vs LG G7

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.03.2019 o 21:38, Krzysztof Gladkowski napisał:

cześć, chciałbym was zapytać w następującej sprawie:

zamówiłem już co prawda 2 dni temu V30 (nówka) ale zastanawiam się cały czas czy dobrze zrobiłem kupując w I kw. 2019 model z III kw 2017. Wiem, że to flagowiec (nigdy takiego nie posiadałem) wiec może jako taki rządzi się swoimi prawami ale oglądając miliony testów nowszych słuchawek np. Honor Play, Poco F1, Honor 10 itp. nie daje mi spokoju czy V30 zakupiony w 2019 będzie dobrym pomysłem na kolejne 2 lata cieszenia się dobrym urządzeniem? 

Dodam, że nie gram w gry ale robię zdjęcia, czasem filmy, słucham muzyki a poza tym przeglądam net (FB,  messenger, @, YT, bankowość mobilna i kilka aplikacji sportowo muzycznych). Czy do takiej aktywności przez 2 lata nowe V30 się nada, nie tylko w kwestii baterii ale i ogarniania rzeczywistości XXI wieku? 

Może moje pytania są śmieszne ale jestem muzykiem i zupełnie nie znam się na technologi :)

dziękuje za pomoc 

starczy starczy ja kiedyś byłem maniakiem przerabiałem softy zmieniałem co trochę grzebałem itp i aktualnie nawet v30 jest dla mnie aż nad to co potrzebuje filmy muza net. Gdyby w mojej Z3C było ładowanie indukcyjne dalej bym na nim siedział i nic więcej bym nie potrzebował, bo to idealne rozwiązanie do samochodu uchwyt magnetyczny z ładowarką indukcyjną i nie masz kabli ani zajętych gniazd :) ogólnie V30 daje IMO najlepsze parametry w niskiej cenie. Mnie się ani razu nie ściął bateria trzyma 1 dzień nawet półtora przy włączonym wifi danych lokalizacji synchro najlepsza rodzielczość itp non stop do tego muza yt bt polecam

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest temat na tego typu pytania, ale chyba było jakieś poprawienie hardware. Na pudełku telefonu sprzed roku mam MEZ67352005(1.0) a sprzed miesiąca ...(1.1) na czym to polega nie wiem. Podejrzewam, że coś z wyświetlaczem zrobili, mniejsze Kąty widzenia, i lekka ziarnistość w nowym. Innych zmian nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolejne z pytań przedzakupowych, choć w sumie nie dotyczy wyłącznie v30 ale każdego smartfona kupowanego na odległość czyli z możliwością zwrotu do 14 dni. Pytanie zadałem juz nawet lokalnemu Rzecznikowi Praw Konsumenta i w sumie nie był w stanie mi do końca odpowiedzieć ale może ktoś z was się z tym spotkał więc poszę o wasze zdanie w temacie, otóż:

kupuję w necie smartfon i mam 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny ALE jak daleko mogę się posunąć żeby go sprawdzić? włożyć kartę sim i zalogować się konto gmail? wykonywać połączenia głosowe i pisać smsmy? zdjęcia ? zainstalować  aplikacje itp? 

chodzi mi o to, że w takiej sytuacji nr IMEI juz sie gdzieś pojawi, gdzieś zarejestruje i czy jeśli po kilku dniach takiego "normalnego" korzystania z produktu zdecyduję się jednak go oddać (oczywiście w stanie fizycznym absolutnie nienaruszonym) ale już z wykasowanymi danymi to czy sprzedawca MUSI go przyjąć czy już może potraktować taki  smartfon jako używany i odmówić zwrotu pieniędzy? 

Rzecznik powiedział, że miewał takie sprawy, gdzie ktos kupił niby nowy ze sklepu a jak sprawdził IMEI to sie okazało, że słuchawka była już wczesniej używana i miał pretensje do sprzedawcy ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    53 minuty temu, Krzysztof Gladkowski napisał:

MUSI go przyjąć czy już może potraktować taki  smartfon jako używany i odmówić zwrotu pieniędzy

Musi. Może zwrócić mniejszą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon po takim zwrocie nie jest sprzedawany jako nowy, a np. outlet. Sprzedawca musi zwrócić pełna kwotę. Sprzęt można przetestować w normalny sposób, oczywiście żeby nie było na nim żadnych śladów użytkowania. Zwracałem już tak kilka telefonów, które przetestowałem i nigdy nie było żadnego problemu ( tylko z Orange były przepychanki, które zahaczyły o sąd, ponieważ uchylali się od zwrotu kwoty w terminie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    15 minut temu, patrykk147 napisał:

musi zwrócić pełna kwotę

Nie musi.

Może zmniejszyć - uszkodzony, brak folii itp.

Za Ajfona nie zwróci- aktywacja powoduje start gwarancji. Bez aktywacji tylko włączysz ekran - nic sobie nie sprawdzisz.

Czy skorzysta z tej dozwolonej opcji zależy od sprzedawcy. Duże sklepy zazwyczaj tego nie robią jeśli brak śladów użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, dzidexx napisał:

Nie musi.

Może zmniejszyć - uszkodzony, brak folii itp.

w międzyczasie udało mi się porozmawiać na czacie z bestcena.pl i konsultant napisał, że folię można zdjąć i normalnie sprawdzić tel - tylko oczywiście, żeby nie było żadnych fizycznych, zewnętrznych oznak korzystania. więc chyba spokojnie będę mógł go obmacać

dzięki chłopaki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Folii nie wyrzuć - naklej na czyste okno, lustro, gładką książkę, szafkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, Jestem o krok o podjęcie decyzji o zakupie v30 na empik lub bestceny, mam pytanie czy ktoś może korzystał z zakup na tych stronach ? Czy to prawda że nie pochodzą z Polskiej dystrybucji , mogą być problemy z gwarancją, czy może być inny telefon jak zamawiany ? A drugie pytanie co myślicie o oulet np media markt przeważnie powystawowe.Warto w to się pchać? Czy są jakieś kody serwisowe np jak w samsungu by sprawdzić v ?

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marcinb24

Empik sprzedaje telefony z bestceny, sa to telefony najczesciej z niemiec, gwarancja jest producenta i albo zglaszasz gdzie kupiles i przez nich zglaszaja do serwisu lg express albo sam na stronie lg i przyjezdza kurier po telefon i zabiera a potem przywozi naprawiony.
    Telefony z wystawy moga miec zurzyte ekrany jak swiecily pare miesiecy przez np 10h na jasnosci 100%. Z wystawy telefon jest wyeksploatowany dosc mocno. Outlet to czesto telefon ze zwrotu bo ktos skorzystal z 14dniowego zwrotu. W bestcenie tez zwracaja kase jak odda sie telefon bez problemu, znajomy oddawal a potem po czasie bral inny u nich.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi