Skocz do zawartości
leider

LG V30 vs LG G7

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, TSilver napisał:

Witam, Jestem o krok o podjęcie decyzji o zakupie v30 na empik lub bestceny, mam pytanie czy ktoś może korzystał z zakup na tych stronach ? Czy to prawda że nie pochodzą z Polskiej dystrybucji , mogą być problemy z gwarancją, czy może być inny telefon jak zamawiany ? A drugie pytanie co myślicie o oulet np media markt przeważnie powystawowe.Warto w to się pchać? Czy są jakieś kody serwisowe np jak w samsungu by sprawdzić v ?

Wysłane z mojego SM-J415FN przy użyciu Tapatalka

kupiłem V30 tydzień temu na allegro od bestcena.pl. Po tym jak zwrócono mi uwagę, że nie pochodzą z dystrybucji polskiej zacząłem drążyć temat oto co ustaliłem:

1. jeśil kupisz od bestcena.pl to nie ma znaczenia czy na ich stronie na allegro czy przez empik (gwarancja producenta 24 mc-ce D2D na zasadzie rękojmi) 

2. konsultant bestcena.pl powiedział że spokojnie mogę sprawdzić telefon przez 2 tygodnie (zdjąć folię, poinstalować programy itp.)

3. przesyłkę dostarczył kurier (otworzyłem przy nim paczkę, pudełko zaplombowane w środku wszystko jak trzeba) sprawdzając nr IMEI pojawiło się info że dystrybucja niemiecka, model 2017 a data produkcji 20.02.2019

4. telefon u mnie został - jestem zadowolony 

5. wklejam odpowiedź konsultanta z Empiku na moje pytanie czy jeśli zamówie przez stronę Empiku to dostanę pełną gwarancję z dowodem zakupu zawierającym 23% VAT (tylko to upoważnia do naprawy gwarancyjnej w serwisie w PL - info z serisu LG):

dziękuje za kontakt w sprawie smartfona LG V30.

Uprzejmie informuję, że produkt jest sprzedawany poprzez Platformę
    Market Place od sprzedawcy Bestcena LTD. 

W celu poznania dokładnych szczegółów gwarancji zachęcam do kontaktu
    ze sprzedawcą:

Nazwa firmy: Bestcena LTD
    Adres: Hradbová 19, 040 01 Košice
    NIP: SK4120074387
    E-mail: [email protected]
    Telefon: (61) 227 85 20

Pragnę wyjaśnić, że produkty zakupione od innego sprzedawcy,
    obsługiwane są bezpośrednio w placówkach dostawcy.

Mam nadzieję, że powyższe informację okażą się pomocne.

W przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu. Chętnie
    wyjaśnię wszystkie wątpliwości.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia
    Filip Olejniczak
    Konsultant Centrum Wsparcia Klienta
    Centrum Wsparcia Klienta

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, krótko i na temat dlaczego LG V30 tak szybko tanieje i ogólnie opinie są bardzo zróżnicowane? Uważam, że to smartfon można powiedzieć kompletny z mnóstwem technologii na najwyższym poziomie a jego popularność jest tak niska. Jak to jest z tym poczuciem dopracowanego produktu, istnieje coś takiego, czy jednak bardziej to czuć u innych producentów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem wszystko tanieje im starsze tym tańsze.

To, że smartfon jest kompletny, nie znaczy że musi być drogi. Często drogie rzeczy są tylko po to by ktoś się mógł onanizować psychicznie chwaląc się znaczkiem i tym, że ma nowy sprzęt. Zobacz ile w nowościach jest marketingu, otoczki, jak jutubowi komentatorzy podniecają się "bo ten ma tak wyciętego notcha, ten ma ramki cienkie, tamten grube", mało kto testuje jakość rozmów, zasięg, dźwięk na słuchawkach, DAC, testy w 90% są skierowane do gimbusów i wczesnych klas LO.

Moja Nokia 808 Pureview kładzie na łopatki Huaweie P20 Pro pod względem zdjęć. Niestety interfejs aparatu ma kiepski.

Jesteś zadowolony - używaj, nie przejmuj się tym czy coś tanieje czy nie. Nie masz jeszcze a planujesz zakup - kup przez internet, masz prawo zwrotu do 14. dni. Zobacz czy telefon Ci pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Bardzo podobnie myślę, mało który tester omawia jakość rozmów (##### od jakiegoś czasu stara się napomnieć ale to jedno zdanie) inne rzeczy jednak słabo omawiają. Tylko gdzieś wyczytałem, na testach użytkowania po jakimś czasie np. po pół roku, że z v30 różnie bywa pod względem jakości co jednak dużo mniej się zdarza u innych producentów. Miałem lg flex 2 bardzo fajny telefon ale ziarnistość na ekranie, aparat raz ostrzył raz nie, bateria wariowała... zmieniłem na s7edge i fakt jest super ale powoli nadejdzie czas na zmianę ale nie chcę wydawać kasy zbyt dużo. Obecna klasa średnia wydaje się być bardzo mocna, ale może zamaist tego jakiś ex-flagowiec?! Tak sobie pomyślałem no i rozglądam się. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    harnax

Witajcie, 

Tak. Jak w temacie. Zdecydowany jestem na kupno smartfona LG. Pytanie V30 czy G7 ( oba w tej samej cenie) 

G7 traci na obiektywie jeśli chodzi o szerokość ale za to ma jaśniejszy obiektyw. 

Chętnie poznam opinie na temat tego dość trudnego wyboru. 

Zapraszam i pozdrawiam :)

Edytowane przez spec-naz1
    Temat połączony z podobnym już istniejącym, następnym razem proszę korzystać z opcji szukaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest trudny wybór, wybór jest tylko jeden - V30, wspaniały wygląd, ekran przede wszystkim i cena.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dirian
    W dniu 10.04.2019 o 23:37, little.big.conversation napisał:

To nie jest trudny wybór, wybór jest tylko jeden - V30, wspaniały wygląd, ekran przede wszystkim i cena.

Ekran jest fajny dopoki sie nie wypali...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takim tokiem myślenia to lepiej nie kupować amoledów i oledów bo się kiedyś wypalą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    harnax

A jeśli chodzi o stricte zdjęcia? Wiem, że v30 ma szerszy szerokokąt, natomiast lg G7 ciut jaśniejsze zdjęcia wychodzą tak? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi