Skocz do zawartości
majek9

Aplikacje chronione - jak ustawić.

Rekomendowane odpowiedzi

majek9

Cześć, może pytanie - temat okażą się głupie, ale nie mogę ustawić blokady pinem wybranych aplikacji na liście, np allegro czy wiadomości etc. Wiem, że jest sejf, ale tam nie można podpiąć wiadomości, poza tym nie chce ich tam chować wszystkich, a po prostu poprzez biometrie czy pin móc uruchomić aplikacje z listy w menu, a nie od razu klikając ikonę odpalać zawartość.

Z góry dzięki za pomoc jak to rozkminic, bo już nie wiem gdzie przeszukać. Aplikacje i zabezpieczenia już przeklikalem i tam tylko smartlock znalazłem, ale to nie to :)

Pozdrawiam

Edytowane przez majek9
    spacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bani42

Musisz v dodać aplikacje do sejfu np wiadomości , messenger wtedy będziesz miał tylko komunikat że masz ukrytą wiadomość , klikasz i wtedy działa zabezpieczenie np. tęczówka...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

dodana zawartość

Chyba głupot ci nawciskałem. Nie da się dodać aplikacji wiadomości .
    Dodałem messenger ale nie rozumiem , jeden jest na pulpicie nie chroniony , konto to samo , drogi w sejfie chroniony .
    Ktoś objaśni jak działa sejf ??? Jak dodać wiadomości sms ???

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie..

Dołączam się do tematu Sejfu w S9+.

Czy ktoś z koleżanek, kolegów orientuje się czy pliki ukryte za pomocą Mój Sejf (zdjęcia, pliki itp) są składowane w pamięci telefonu - jeśli tak to gdzie? - czy w chmurze?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wincenty

@up

Skoro przy pierwszym uruchomieniu Samsung wymaga zalogowania do swojego Samsung Account to jak myślisz? Musi być gdzieś przecież przechowywana kopia Twoich danych, prawda? Ty chronisz je w sejfie, a sejf (Knox) chroni je przez kopię w chmurze. :)

To rozwiązanie w Samsungu jest do bani, nie dość że frustruje i utrudnia użytkowanie (po co się tak męczyć) to jeszcze nie wiem czy można im zaufać (bezpieczeństwo!) Mój drugi telefon Huawei M10P ma idealne zabezpieczenie wbudowane w system "Blokada aplikacji". Uaktywniam, podaję kod i mogę blokować co mi się rzewnie podoba. Takie rozwiązanie powinien mieć Samsung, szybko, prosto i wygodnie.

Jak chcecie coś do blokowania szybkiego i zarazem wygodnego to poszukaj coś z GP, jest tego multum. Jedna uwaga tylko do tego typu aplikacji! Czytaj uprawnienia! Jeśli apka wymaga (kontakty, aparat, sms*, zdjęcia, bluetooth NFC, instalowanie i odinstalowanie skrótów aplikacji) to sobie daruj z instalacją. Czytaj też opinie.

- niektóre wymagania są do przełknięcia (Ty decyduj) ;)

- *w przypadku aplikacji bankowych

Ta aplikacja jest warta uwagi:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rickclephas.fingersecurity

PS: nie wszystkie aplikacje działają dobrze pod Androida 8.0

Edytowane przez Wincenty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vip.ryb

Ja mam ustawiony sejf i w ustawieniach nie mam podłączonego żadnego konta więc pliki przechowuje lokalnie, natomiast nie jest to idealne rozwiązanie bo działa jak druga przestrzeń, gdzie osobno są ustawienia np. synchronizacji jak ktoś ma podpięte konto, osobno ustawienia klawiatury i inne. Taki przykład mój gdzie mam kontakty synchronizowane w google to w sejfie przez to, że nie mam podpiętego konta nie mam też kontaktów. Właśnie lepiej byłoby to uprościć i zrobić na zasadzie Huawei lub Xiaomi gdzie w zasadzie sprowadza się to do blokady tylko aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, Wincenty napisał:

@up

Skoro przy pierwszym uruchomieniu Samsung wymaga zalogowania do swojego Samsung Account to jak myślisz? Musi być gdzieś przecież przechowywana kopia Twoich danych, prawda? Ty chronisz je w sejfie, a sejf (Knox) chroni je przez kopię w chmurze. :)

Nie wiem czy w chmurze... jeśli mam wylogowane wszystkie dyski Samsung, OneDrive i coś tam jeszcze a mam dostęp do plików w sejfie..

Sprawdzałem moje konto Samsung na PC .. jest wzmianka o Mój Sejf ale brak jakichkolwiek informacji na ten temat.

A jeśli lokalnie to gdzie są te pliki?. sprawdzam lokalizacje plików w szczegółach a w podanym miejscu ich nie ma.

W S7 był  tryb prywatny i wtedy przy zalogowanym trybie pokazywał się katalog Private (chyba) i można było pliki wczytać na PC.

Tutaj jakaś matnia. Nie wiem gdzie są i czy nie ma ktoś do nich dostępu przez chmurę..

Sprawdzę Chmurę Samsung i czy zmieni się zajętość jak wywalę pliki z Sejfu. Być może bez wiedzy użytkownika są one transferowane w chmurę.

Może się mylę.. sprostujcie proszę..jeśli źle to interpretuję..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vip.ryb

Pliki na pewno są na pamięci wewnętrznej, można to łatwo sprawdzić odłączając telefon od internetu i pliki są nadal dostępne. Być może są przechowywane w lokalizacji root\mnt\secure to musiałby sprawdzić ktoś kto ma root-a, bo dostępu bez niego nie ma do tej lokalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. czyli jednak są "na miejscu" :)

Jakoś nie mam zaufania do tych wirtualnych dysków...

Dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi