Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Lite. Wady i usterki wyświetlacza/panelu dotykowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Gwozdek

Jeśli zauważyłeś w działaniu swojego wyświetlacza jakieś nieprawidłowości, to opisz tutaj swój problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, okazało się że w ten sposób wada nie będzie widoczna, więc zamieszczam zdjęcie z tą wadą tylko innego telefonu. Tu widać w prawym górnym rogu jak przebijaja ikony.. U mnie ten sam efekt tylko przebijaja ikony pulpitu, przeważnie na szarym tle.. 400d0c9578c0025c8a0101bcc27fc05c.jpg

dodana zawartość

Udalo mi sie zrobic zdjecie i tak to wyglada,widać po prawej stronie jak przeswituje ikona google play ,a po lewej wp poczta.Moze istnieje jakiś program to naprawy tego typu wady.?3748d9e0b4c60aa27e659c7bfa27d3e9.jpg

dodana zawartość

Sprawa wygląda tak.. Im większe podświetlenie ekranu plus np oglądam dłużej YouTube, to zostają powidoki ikon np YouTube dolnej belki, tak samo wygląda sprawa z resztą aplikacji, w zależności jak mocno jest podświetlany ekran i jak długo korzystam z danej aplikacji powidoki są mocniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Młoda w telefonie ma PODOBNO (ja nie widziałem) taki jakiś pasek fioletowy lub niebieskawy, szerokości kilku px, wzdłuż ekranu. Pojawia się może z 1-2 x dziennie, ale nie zawsze. Podejrzewam że jakiś fabrik feler, ale zapytam - miał może ktoś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    0001
    Napisano (edytowane)

Właśnie 5 minut temu w moim Huawei mate 20 lite samoczynnie pękło szkło na wyświetlaczu w poprzek, jednak dotyk działa.

Edytowane przez 0001

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adison

Witam. Mam pytanie do posiadaczy M20L. Czy zauważyliscie wypalanie sie ekranu w naszych telefonach? Od czasu kiedy używałem nawigacji google jadąc na wakacje zaczely mi sie pojawiac slady na ekranie po wyswietlonym obrazie. Najbardziej widać to gdy na ekranie jest wyswietlona ciemna tapeta. Dodam iż gdy wygasze ekran na okolo 15 minut slady znikaja. Slyszalem ze tylko amoledy się nieodwracalnie wypalają. Teraz pozostaje i klawiatura i inne obszary ekranu gdzie wyswietlany jest biały kolor. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Nie, ale szczerze nie korzystałem z ciągle włączonego ekranu przez wiele godzin. Np navi.

Nie pomyl z efektem rozmycia np przy wpisywaniu kodu w blokadzie ekranu i inne. Parę razy się spietrałem że coś się stało z równym świeceniem na jasnym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adison

Nie. To nie jest zaden efekt rozmycia. Na zablokowanym ekranie widac przez jakis czas klawisze nawigacyjne u samego dolu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pool80

Tak to nie. Jak się ponownie pojawi to spróbuj zrestartować telefon, w trakcie tych 15 minut. Jak dalej będzie to masz efekt jak w AMOLED. 

Tak z ciekawości, jaki czas musi świecić navi, żeby to zaobserwować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adison
    Napisano (edytowane)

Nawigacji używalem okolo 6h ale z przerwami. Teraz wystarczylo dać w ustawieniach najwyzsze podswietlenie ekranu i odczekac 10 minut. Na ekranie przebijal pasek gorny z godziną i dolny z przyciskami nawigacyjnymi. Gdzie niegdzie ikony. Telefon pojechal kurierem do serwisu w Katowicach. Ponoc jest to wada fabryczna. Tak napisal support huaweia.

---------Dodana zawartość:

Telefon wrócił dziś z naprawy z wymienionym ekranem na nowy. Niestety nadal się wypala. Wieczorem wstawię zdjęcia. Jeśli by ktoś chciał sprawdzić czy problem występuje także na Waszym telefonie, można to sprawdzić apką https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_avaworks00.LCDBurnInWiper. Na dole naciskamy "check" i na szarym ekranie wszystko pięknie widać. Dajcie znać czy u Was też takie coś występuje. 

IMG-20190905-WA0000.jpg

Edytowane przez Adison

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Interesuje mnie ten temat, bo chce kupić mate 20 (nie lite) że względu na IPS i (nie) wypalanie się. A tu wychodzi, że może się wypalić?

Podobno mate ma bardzo jasny wyświetlacz (800 nitów?), może dlatego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi