Skocz do zawartości
hubertgal

SM-N9500 jaki ROM zainstalować? Co z tym telefonem zrobić?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Dostałem telefon Note 8 i przed chwilą się dowiedziałem, że jest to SM-N9500, czyli na rynek Chiński. Ma zainstalowany jakiś ROM sprzed roku i działa dramatycznie źle...

Czy możecie mi doradzić co mogę z nim zrobić? Jaki ROM zainstalować żeby działał jakoś w miarę normalnie? Czy jeśli zainstaluję ROM na Chiny, ten który podpowiada SamMobile, to będę mógł ustawić język na polski, ewentualnie angielski? Czy ten ROM się różni czymś od ROMu XEO/polskiego?

Trochę nie wiem co z tym telefonem zrobić, a muszę z niego korzystać, więc mam nadzieję, że jakoś uda się go wskrzesić. W tej chwili np. przy próbie edycji konta Google, dostaję komunikat, że aplikacja Ustawienia została wstrzymana...

IMG_20180929_100649.jpg

IMG_20180929_100641.jpg

Edytowane przez hubertgal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

Powinien Ci spasować każdy ROM na snapa. Czy w Pl będzie działał normalnie? Musiałbyś sprawdzić sobie zakresy GSM i LTE, czy pokrywają się  z naszymi. Było tu kilka takich tematów, ale mnie osobiście nie interesowały, więc nie zakodowałem. Daj później znać co zainstalowałeś i czy jest OK. Na pewno komuś jeszcze się to przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od godziny próbuję podłączyć telefon tak, żeby go którykolwiek soft widział... Zainstalowałem już chyba 50 różnych sterowników, niestety jak na razie bez powodzenia. Próbowałem Odinem, potem Infinitybox (nie zadziałało w ogóle), później SP Flash Tool... I nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RealEcho

@hubertgal według XDA w maju 2018 było OREO dla tego modelu. Widzę że go nie masz. Czy jak jesteś pod WIFI, nie pojawia się żadna aktualizacja OTA? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

Szukam rozwiązania, bo chciałbym móc w pełni cieszyć się możliwościami swojego urządzenia, ale jestem nieco ograniczony chińskim Firmware'm, czy jest gdzieś w sieci informacja z instalką Europejskiej wersji firmłeru dla wspomnianego urządzenia? Przypomnę tylko, że procesor to Snapdragon. Szukałem informacji na własną rękę, ale nic nie znalazłem, stąd moja obecność tutaj.

Pozdrawiam,

n8n8n8n

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot

@n8n8n8n
    Na pewno nie wgrasz 'Europejskiej' wersji, bo jest ona zbudowana na inny procesor. Chiński na Snapdragonie, europejski na Exynosie.

Większą ilość informacji na pewno znajdziesz na xda, przykładowo:
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-note-8/help/custom-rom-note-8-duos-n9500-t3740263

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 7.12.2018 o 13:40, RealEcho napisał:

@hubertgal według XDA w maju 2018 było OREO dla tego modelu. Widzę że go nie masz. Czy jak jesteś pod WIFI, nie pojawia się żadna aktualizacja OTA? 

Olałem ten temat całkowicie. Im dłużej korzystałem z tego "telefonu", tym bardziej miałem ochotę go wyrzucić do kosza :D

Mam teraz Poco F1 i w zupełności mi to wystarczy na najbliższe 2-3 lata :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GeoHot No wiem, ale liczyłem, że ktoś coś wymyśli i tu było największe prawdopodobieństwo na taką opcję... No nic, trudno, tragedii nie ma, ale kilku fajnych opcji niestety nie sprawdzę :(

dodana zawartość

@hubertgal Mam ten sam model i poza tym, że mam kilka chińskich opcji, nie zauważyłem problemów/niedomagań. A jakie Ty masz problemy? Wspomniałeś, że działa Ci dramatycznie źle, mój działa doskonale, problemów wydajnościowych/jakościowych nie odnotowałem, więc w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi