Skocz do zawartości
zuraw2006

[Desire ROM]MildWild CM-7.0 JG Stable | MildWild V-4.7 FINAL

Rekomendowane odpowiedzi

czyli dobrze kombinuje ale czy jak mam wersje 3.3 muszę zrobić full wipe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej zalecana ja robie zawsze i nigdy nie miałem problemów;)

Co do kernela to instalujesz go jak rom,bez full wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbowałem bez full wipe i wykrył rom 3.5 jako update.Jak na razie spoko.

Edytowane przez pumukl2804

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko ok, tylko mam problem z A2SD, nie działa(przesiadkę robiłem z Supernova), mam tak jak być powinno 1GB 4EXT i niestety pokazuje że mam tylko sto parę mb. wolnego miejsca. Jest jakiś skrypt do pobrania i z flashowania?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    jest to wersja 3.4 na CyanogenMod7
    Nie nadążam ja ma cm7r2.Podejdzie mi ten rom i skad go sciągnąć?

Wystepuje tu sprzeczność w komunikacji mam wrażenie. Śpieszę z wyjaśnieniem:

-obie wersje - bazująca na Oxygen jak i bazująca na CyanogenMod 7 pasują do tablicy partycji [HBOOT] CM7r2

ale to wciąż różne wersje

Oba romy dostepne są do ściągnięcia w wątku na XDA

Wątek dotyczący MildWild [baza Oxygen 2.3.2] [ROM] [28.Feb]MildWild V-3.5 Based on Oxygen 2.3.2 - xda-developers

Wątek dotyczący MildWild [baza CyanogenMod 7.2 RC1] [ROM] [26.Feb]MildWild CM-3.4 - xda-developers

Na chwilę obecną popularniejszy wydaje się MW z bazą Oxygen. Wiele głosów mówi także że ten rom oparty o Oxy cechuje się lepszą pracą baterii [ wynika to z faktu że sam orginał Oxy miał lepszy battery life niż CM7]. Baza Oxy jest także pozbawiona z założenia tweaków i hacków natomiast team CyanogenMod tworząć swójh build wyposarzył go już w pewne hacki/tweaki.. Do tego Swoje 3 grosze dorzuca MildWild [do obu romów praktycznie to samo]

Ja osobiście siedzę na MW Oxygen 3.5 do którego dogrywam ten KERNEL. Według mnie [i autora Thalamusa] to najlepsza jego kernela - bateria trzyma bardzo dobrze, jest dobry zapis na kartę SD, rom jest szybki i nie wystepuje [nigdy sie tym nie przejmowałem specjalnie] problem z budzeniem się i baterią naładowaną np. na 90% :)

Polecam.

----------

Co do wgrywania nowych wersji. Autor zaleca full wipe itp. - oczywiście nie jest to dużo roboty - mi kopia zapasowa przy pomocyTitanumBackup -full wipe - flash romu/kernela/RIL'u - boot - restore TB + plus drobne ustawienia których nigdy nie chce mi się backupować zajmuje jakieś 15 minut.

Aczkolwiek dla leniwych - teraz przesiadając się z 3.4 na 3.5 wykonałem teścik - zrobiłem tylko wipe cache &dalvik-cache i flashowałem 3.5+kernel +RIL i wszystko smiga tak samo elegancko :)

Edytowane przez hartkor
    Drugi post :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobre info, ja także korzystam z romu, opartego na Oxygen, wersja 3.5 bardzo dobra, szybka, dobra bateria, stabilna, no i najważniejsze jest to że aparat działa jak należy. Wyjaśniło się też przy okazji z tym A2SD, po prostu system pokazuję mi mniej pamięci, natomiast wgrałem już chyba z kilkanaście aplikacji, a tam zeszło jedynie 20mb, też tak macie? Przy okazji znacie jakiś dobry kalendarz który też ma synchronizację z facebookiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    manieek

Czy można coś zrobić żeby było tak jak w miui, dokładnie chodzi mi o d2ext, że pamieć wewnętrzna pokazuje prawie 1GB, w zależności jaką wielkość partycję ext sobie ustawimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się pamięcią zbytnio nie przejmuje,gdyż wsio idzie z automatu i system zapisuje na SD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyjaśniło się też przy okazji z tym A2SD, po prostu system pokazuję mi mniej pamięci, natomiast wgrałem już chyba z kilkanaście aplikacji, a tam zeszło jedynie 20mb, też tak macie? Przy okazji znacie jakiś dobry kalendarz który też ma synchronizację z facebookiem?

A2SD w przeciwieństwie do skryptów D2EXT i wariacji na ten temat NIE zmusza systemu do myślenia że nasza partycja EXT jest pamięcią wewnętrzną telefonu. W prostych słowach jest to skrypt który przenosi [w zalezności od wersji i wariacji] większosć danych aplikacji na kartę SD - zawsze jednak część danych zapisywana jest w pamięci wewnętrznej- która mimo wszystko ubywa bardzo powoli. Skrypty A2SD uznawane są częstokroć za najszybsze w działaniu [ cechują się także najlepszą stabilnością ;] Ja osobiście nigdy nie doświadczyłem braku miejsca [mam zainstalowane przeważnie koło 50 aplikacji]. W przypadku A2SD pomaga także czyszczenie Cache'u co jakiś czas [mnóstwo darmowych appsów w markecie] oraz przenoszenie tegoż cache'u na SD.

W przypadku jakichkolwiek problemów ze skryptem A2SD możemy skorzystać z poniższych komend:

a2sd reinstall - przeinstalowywuje skrypt w przypadku gdyby nie działał

a2sd cachesd - przenosi cache na kartę SD - zwalnia to znowu kilka mb w pamięci wewnętrznej

--------------

Co do drugiego pytania - ja osobiście polecam GO Launcher EX i do niego Go Calendar Widget. Jest bardzo funkcjonalny, posiada ładne animacje przewijania itp. Wogóle zrobię małą reklamę ekipie od Go launchera ale mi osobiście ich launcher plus dodatki - obsługa skórek widgetów itp podoba się bardziej niż Sense od HTC.

PS. Co do kalendarza i urodzin z FB - jest łatwa metoda na dodanie kalendarza urodzinowego do naszego kalendarza Google na stałe :

Wchodzisz na swojego Facebooka - klikasz "wydarzenia" potem w opcjach obok "utwórz wydarzenie" rozwijasz listę [guzik ze szkłem powiększającym ;] i klikasz "urodziny". Następnie JESZCZE RAZ klikasz w guzik ze szkłem powiększającym i pojawiła się tam nowa opcja "eksportuj daty urodzin" - klikamy ją :) W okienku pojawił się link - kopiujemy go do schoweczka. Odpalamy gmail - wchodzimy w kalendarz i tam w zakładce "moje kalendarze" lub "Inne kalendarze" rozwijamy listę i wybieramy "Dodaj wg URL" I VOILA! GOTOWE! Mamy wszystkie urodziny z FB dodane na stałe do kalendarza google :) Mało tego mam podejrzenie że one się cały czas aktualizują - choć nie sprawdzałem tego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hartkor piszesz że fleszujesz także RIL a na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi