Skocz do zawartości
sp8xgu

LG X power 2. Czujnik zbliżeniowy nie działa prawidłowo po aktualizacji

Rekomendowane odpowiedzi

sp8xgu

Witam wszystkich.

Posiadam LG xpower 2 i jak do tej pory było z nim wszystko OK,

Ostatnio przylazła aktualizacja do Oreo 8.1 i zaczęły się problemy...

Po pierwsze system działa z lekkim opóźnieniem, czasami się zacina.

Po drugie nie działa czujnik zbliżeniowy i przy rozmowie policzkiem to można cuda porobić ?

Po restarcie czujnik chwilę działa i przestaje po pierwszej rozmowie.

To na razie tyle ?

Ogólnie ładniej to wygląda i jest więcej opcji ele coś do końca nie wypaliło...

Proszę o ewentualne sugestie gdzie szukac przyczyny bądź co przestawić w systemie.

Edytowane przez srbastek
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja mam ten sam problem co kolega tyle ze ja mam dwie sztuki i na obu dzieje sie to samo co z tym robic. Na obu telefonach zrobilem hard reset i nic nie pomoglo

Edytowane przez Rybkans

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp8xgu

Witam.

Myślę że to po prostu bubel programowy i kiedyś to poprawią ale czy wcześniej nie zmienię telefonu z nerwów to nie gwarantuję ?

Coś niedopracowane jest do tego modelu albo po prostu za słabe ma parametry do więcej wymagającego  oreo.

Myślę że do póki nie wydadzą jakiejś łaty ( o ile w ogóle ) to znikąd pomocy panie...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz kodem *#546368#*320# > ELT TEST -> Device test -> SAAT - >Manual Test->Key press test i zobacz czy zmienią Ci wartości jak pomachasz ręką (bliżej/dalej), jeśli nie to mozesz uzyć CAL Start (przytrzymać az mrugnie), może pomoże...

lub spróbować takiej aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobiledirection.proximitysensorreset&hl=en_US

Edytowane przez spirosun

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp8xgu

Witam.

Wykonałem testy wg. Twojego opisu i jak dla mnie to się nic nie zmienia przy gestach dłonią  bliżej-dalej, więc tak jakby nie działał.

Mam aplikację " sensors " która testuje i wyświetla wyniki w postaci wykresów, oscylogramów itp i w niej po uruchomieniu ponownym telefonu wszystko jest OK jak i rzeczona funkcja działa prawidłowo ale tylko do pierwszego połączenia :-(

Potem przestaje funkcjonować ów sensor gdyż w aplikacji również wykres stoi w miejscu.

I tak d ponownego uruchomienia - chwilę działa i qpa.

W wersji  antka 7.0 wszystko biegało.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jakiś czas temu mój telefon LG Xpower 2 został zaktualizowany (5 październik) do android 8.1 i mam problem od tego momentu z czujnikiem zbliżeniowym.

Od momentu aktualizacji przy połączeniu ekran w ogóle nie gaśnie, przykładając telefon do ucha bądź zasłaniając czujnik palcem telefon nie reaguje. Już kilka razy wszedłem w jakieś ustawienia uchem...

Jedyny sposób to blokowanie przyciskiem podczas połączenia ale wtedy po zakończeniu albo żeby zakończyć trzeba odblokować, bardzo to utrudnia korzystanie z telefonu.

Sprawdzałem jeszcze dziś czy czasem jakaś nowa aktualizacja nie wyszła ale niestety nie... w opcjach szukałem czegokolwiek o czujniku ale nic nie znalazłem.

Jak to naprawić?

PS tak mnie to drażni, że myślę o nowym telefonie a na ten przed aktualizacją nie mogłem powiedzieć złego słowa oprócz ciulowej obudowy.

Edytowane przez adagio
    Doprecyzowałem tytuł wątku, aby był bardziej czytelny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sp8xgu

No i.... podziałało dwa dni i dalej to samo.

Chyba pozbędę się tego strupa bo co nowsza aktualizacja tym gorzej działa.

Edytowane przez srbastek
    Usunięto zbędną treść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi