Skocz do zawartości
wesley123

[Rozwiązany] Aktualizacja się nie instaluje "instalation aborted" - nowy telefon.

Rekomendowane odpowiedzi

PPP83
    W dniu 12.10.2018 o 18:46, wesley123 napisał:

Update tematu:

Telefon oddałem i zamówiłem nowy taki sam. Odebrałem i okazało się, że jest ten sam problem. Zadzwoniłem raz jeszcze do Asusa i na moje szczęście trafiłem na super ogarniętego gościa :) Za rączke poprowadził mnie co zrobić i już cieszę się działającym na andku 8.1 telefonem :)

Trzeba było ściągnąć update ze strony Asusa, wrzucić na telefon i gotowe, resztę załatwił sam fon :) Wykrył plik z aktualizacją i bez problemu ją zainstalował. 

Grunt to trafić na kompetentną osobę :)

Witam,

mam ten sam problem - podeślesz co ściągnąłeś na telefon, że pomogło?

Z góry dzięki

dodana zawartość

@wesley123

Witam,

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GeoHot
    W dniu 12.10.2018 o 18:46, wesley123 napisał:

Trzeba było ściągnąć update ze strony Asusa, wrzucić na telefon i gotowe, resztę załatwił sam fon :) Wykrył plik z aktualizacją i bez problemu ją zainstalował. 

Wyraźnie o tym napisał. @PPP83

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu 14.10.2018 o 00:41, PPP83 napisał:

Witam,

Z góry dzięki

Z tej strony: https://www.asus.com/pl/Phone/ZenFone-3-Max-ZC553KL/HelpDesk_Download/  trzeba ściągnąć WW-14.0200.1705.202 - to jest andek 7.1.1 
    Plik wrzucasz do głównego katalogu na fona, robisz restart i gotowe. Telefon sam znajduje i rozpoznaje aktualizację. Jak już się zaktualizuje to potem sam szuka i instaluje resztę aż do 8 Oreo. Możesz to też zrobić ręcznie ściągając WW-15.0200.1808.418 i postępując dokładnie tak samo jak z 7 :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ręczna aktualizacja do WW-14.0200.1705.202 przeszła bez problemów ...a naszukałem się tego trochę.

Niestety jako OTA leci z update'u na update kompilacja po kompilacji więc albo robimy kilka/naście aktualizacji albo trzeba się wstrzelić w ręcznie pobraną wersję softu bo jest "to samo" tylko z nowszą wersją. 

...jako że OTA mi wysiadło, następnym krokiem jest UL-ASUS_X00DD-WW-14.0200.1806.355-user (najnowsza wersja update Nugata). Później już leci Oreo!

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tampon

Witam

Posiadam tel. ASUS ZC520TL. Wersja 3Gb RAM.  Po kupnie telefon miał wersje oprogramowania Android 7.0

Version WW-14.10.1803.101

Chciałbym zaktualizować do Oreo 8.0/8.1 bo podobno jest taka możliwość tylko trzeba to zrobić ręcznie. Przeczytałem, że trzeba podnieś najpierw do najnowszej wersji Androida 7.0. Więc po kolei zainstalowałem każdą wersje z tej gałęzi WW-14.10 tzn.

WW-14.10.1807.110

WW-14.10.1808.119

Do tej pory wszystko poszło bez problemu. Aktualizacje robiłem ręcznie pobierając je z tej strony

https://www.asus.com/Phone/ZenFone-3-Max-ZC520TL/HelpDesk_BIOS/

Wgrywałem archiwum .zip do katalogu głównego, po resecie urządzenia Android zgłaszał, że wykrył plik z poprawką i normalnie instalował poprawkę. Dodam, że z poziomu aktualizacji automatycznych w telefonie, nie była widoczna nowa wersja oprogramowania.

Następny plik z systemem miał już być z Androidem w wersji 8 a konkretnie WW-15.10.1810.275

Niestety aktualizacja kończy się niepowodzeniem z nieznanym błędem jeśli robię ją przez UI. Próbowałem też zgrać obraz na kartę SD i zrobić to z poziomu recovery menu, jednak i tu nie daje sobie rady, występuję błąd verification failed. Installation Aborted.

Prosiłbym o pomoc w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tampon

Czy nie będzie problemu instalując oprogramowanie WW-14.0200.1705.202  jeśli obecnie mam WW-14.10.1808.119 ?

Na stronie ASUS-a jest napisane:

1. It's necessary to upgrade to Android N latest version WW-14.10.1808.119 before upgrade to Android O.
    2. After upgrade to Android O, if you need to execute factory reset, please be sure to log out your google account before reset.

ASUS ZenFone3 Max (ZC520TL) Software Image Version: WW-15.10.1810.275 (Android O) for WW_V14.10.X.X SKU only*

A tej rewizji softu nawet tu nie mam:

https://www.asus.com/Phone/ZenFone-3-Max-ZC520TL/HelpDesk_BIOS/

Cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tampon

Finalnie zrezygnowałem z aktualziacji do 8.0

Ludzie mocno narzekają na prędkość działania systemu i drenowanie baterii. Jakby ktoś się wypowiedział jak działa Android 8.0 na tym telefonie to byłbym wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi