Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panie i Panowie. Otóż stałem się jakiś tydzień temu posiadaczem wspaniałego telefonu jakim jest Mi Mix 2. Słuchawka jest cudowna po zawszy od piekielnie szybkiego systemu i nakładki skończywszy na detalach ceramiki i złota co nie ulega wątpliwości jest piękne. Nigdy nie trzymałem czegoś podobnego w dłoniach. Gdyby jakiś nerd powiedział że chce się zamienić na iPhona x to bym go wyśmiał. Ale nie o tym mowa. Otoz mam dziwny problem, tzn (wmowilem go sobie) ;) chodzi o czytnik linii papilarnych. Działa on bardzo szybko i reaguje dosłownie na muśnięcie powtarzam muśnięcie palca. Natomiast wnerwia mnie ta animacja Ekranu blokady ekranu która daje wrażenie spowolnienia i zamulania. Np kiedy dotkne czytnika on natychmiast reaguje natomiast zanim przewali się przez ekran blokady i pokarze ekran główny menu to troszkę to trwa, co w telefonie klasy premium troszkę denerwuje. Przepraszam może wydać się dziwne to co pisze ale tak jest. Chodzi mi o to czy da radę całkowicie wyrzucić ten ekran blokady? Tzn usunąć tą animacje? Tak aby po wciśnięciu bocznego przycisku odblokowania albo wciśnięciu fingerprint od razu przekierowywalo na system tzn ekran główny? Bez tego komunikatu "przesuń w górę aby odblokować" i bez pięknej tapety xiaomi? Od razu odpowiadam.....Tak skalę animacji w ustawieniach zmieniłem na 0. 

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich Xiaomaniaków!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi Ci o to że czytnik działa wolniej gdy ekran jest całkiem wyłączony niż gdy dotknie się czytnika przy włączonym ekranie blokady? Jeśli tak to nic z tym raczej nie zrobisz- przyszło to wraz z MIUI 10(wcześniej działał znacznie lepiej). Trzeba pewnie poczekać na jakąś aktualizację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    W dniu 13.10.2018 o 03:28, galora1992 napisał:

Bez tego komunikatu "przesuń w górę aby odblokować" 

Tylko gdy odblokujesz odciskiem palca lub twarzą.

Każdy model Xiaomi tak ma, nie wiem czy jest to związane z Oreo czy Miui 10. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 godzin temu, Jongover napisał:

Chodzi Ci o to że czytnik działa wolniej gdy ekran jest całkiem wyłączony niż gdy dotknie się czytnika przy włączonym ekranie blokady? Jeśli tak to nic z tym raczej nie zrobisz- przyszło to wraz z MIUI 10(wcześniej działał znacznie lepiej). Trzeba pewnie poczekać na jakąś aktualizację.

Tak właśnie o to chodzi. Gdy nacisnęłam przycisk wybudzenia i widzę ten ekran blokady po czym nacisnęłam na czytnik działa on błyskawicznie. Natomiast gdy jest całkowicie wyłączony ekran to czytnik działa 2 razy dłużej, chciałbym móc wgl wywalić ekran blokady i odczytywać odciskiem palca bo wtedy trwało by to dużo krócej ale chyba się nie da wyrzucic ekranu blokady i korzystać z odcisku palca. Aktualizacja? Tylko ciekawe jak często wychodzą tę aktualizację? A może trzeba czekać a do Miui 11? :(

dodana zawartość

7 godzin temu, dzidexx napisał:

Tylko gdy odblokujesz odciskiem palca lub twarzą.

Każdy model Xiaomi tak ma, nie wiem czy jest to związane z Oreo czy Miui 10. 

Jak to twarzą? Mi mix 2 nie ma możliwości chyba odblokowywania skanerem siatkowki. No właśnie chciałbym móc odblokowywać odciskiem palca i nie musieć przewalać się przez ekran blokady. Co prawda żeby odblokować hasłem pinem czy tam wzorem musi być blokada ekranu bo niby gdzie to napisać czy narysować natomiast po co jest potrzebna do odblokowania palcem ekran blokady który wszystko spowalnia. Co prawda jest w opcjach ustawień wyłączenie lock screena ale bez nie można wtedy użyć odcisku ani hasła tylko przycisk wybudzania. Da radę to obejść?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Po ustawieniu pinu/wzoru/hasła można dodać odciski palców(od zawsze) oraz włączyć odblokowanie twarzą(od Miui 10).

Po odblokowaniu za pomocą odcisku lub twarzy smartfon przechodzi bezpośrednio do ekranu głównego.

@galora1992

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, dzidexx napisał:

Po ustawieniu pinu/wzoru/hasła można dodać odciski palców(od zawsze) oraz włączyć odblokowanie twarzą(od Miui 10).

Po odblokowaniu za pomocą odcisku lub twarzy smartfon przechodzi bezpośrednio do ekranu głównego.

@galora1992

U mnie nie ma opcji odblokowywanie twarzą.... Tel Xiaomi Mi Mix 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No na razie jest to nierozwiązywalny problem. Na Miui 9 działało błyskawicznie, więc podejrzewam że xiaomi to naprawi w następnej aktualizacji. Osobiście jednak uważam że to nie jest aż tak duży problem i można z tym żyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    7 minut temu, Jongover napisał:

No na razie jest to nierozwiązywalny problem. Na Miui 9 działało błyskawicznie, więc podejrzewam że xiaomi to naprawi w następnej aktualizacji. Osobiście jednak uważam że to nie jest aż tak duży problem i można z tym żyć ;)

Nie no oczywiście już powoli się do tego przyzwyczajam wcześniej miałem Mi Max i też Miui 9 i zauważyłem że działało świetnie. Teraz pytanie kiedy tylko wyjdzie aktualizacja i jak często one wychodzą. Jest jakaś opcja żeby zgłosić ten problem do firmy? Prosto do Xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja o tym napisałem przez opcję "opinie" w ustawieniach ;) Nie wiem czy to kiedykolwiek odczytają, ale można spróbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś dostałem aktualizację zabezpieczeń, w której problem został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi