Skocz do zawartości
piotrzet23

Samsung Galaxy Note 9 czy Sony Xperia XZ3?

Rekomendowane odpowiedzi

Który telefon jest lepszy i dlaczego? Głównie na czym mi zależy to aparat, wytrzymałość na baterii. Takie parametry jak brak jacka nie są dla mnie w ogóle istotne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

XZ3 to chyba jeszcze zbyt nowy telefon, żeby mieć więcej wiarygodnych opinii. Z recenzji można wyczytać że bateria jest całkiem ok, a aparat mimo wszystko nie ta liga co Huawei i Samsung. Note 9 dla odmiany ma bardzo dobry aparat, ale bateria, przynajmniej w moim odczuciu pomimo pojemności jest taka sobie. Na pewno nieznacznie trzyma lepiej niż S9+, którego miałem wcześniej. Ale Mate 10pro który ma taką samą baterię, trzyma zdecydowanie dłużej. W SOT-y osiągane nie specjalnie wierzę, bo jak ktoś ma 7h SOT a telefon jest bezczynnie leżący przez 1d 12h, to o jakim użyciu rozmawiamy.... Ja ładuje w tygodniu codziennie i daje mi to 3 - 3,5h SOT. Ale dziennie ok 2-3h rozmów telefonicznych do tego, często w drodze więc zasięg drenuje baterię. W weekend 1,5 dnia wytrzymał. 2 dni to już mocne ograniczenia jak dla mnie. Nie korzystam z FB - to jest apka która sporo zjada baterii. Mam nadzieję że trochę pomogłem

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mordrek82

No właśnie z tym aparatem mam największy problem, bo niby są testy, które twierdzą, że faktycznie jest gorzej, a są też takie tzw porównanie zdjęć i tam widzę, że wcale nie jest gorzej tylko podobnie. Patrzyłem też zdjęcia na filickr i aż takiej przewagi Note 9 też tam nie widzę. Bateria u mnie to i tak pewnie 1 dzień  gdyż dużo rozmawiam, korzystam z fb internetu i czasem wpadnie robienie trochę zdjęć. Jednak wkurzałoby mnie gdybym wciągu dnia musiał doładowywać teraz mam XZ Premium i bateria spokojnie starcza mi od rana do wieczora,a przy najbardziej intensywnym dniu przed podłączeniem do ładowarki mam około 30%. Więc myślę że tutaj nie byłoby problemu ani w jednym ani drugim przypadku. A ty masz Note 9? Jakieś zdjęcia po zmorku masz które mogłbyś podesłać? Ogólnie jak oceniasz ten telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Tak, mam N9. Zdjęć po zmroku za wiele nie mam, żeby pokazać. Telefon bardzo fajny, nawet gabarytowo nie ma tragedii. Poza baterią nie ma się do czego przyczepić ale rzadko mi się trafia że muszę w ciągu dnia ładować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@mordrek82

A mógłbyś wstawić ss z użycia baterii?

@trampowsky

A jakieś testy czy coś czy tylko tak sobie napisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@piotrzet23

Testów jest od groma w "necie", nie będę nikomu robił reklamy.

Oneplus 6 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@trampowsky

Właśnie z tymi testami jest różnie. W jednych bateria wypada ok w innych fatalnie mówię tu o XZ3. Podobnie jest z Note 9 jedni mówią że jest bardzo dobrze inni że fatalnie jak na tą pojemność i weź bądź mądry kto mówi prawdę. To samo jest z aparatami XZ3 całkiem dobry lub brakuje do konkurencji dużo. I podobnie jest z Note 9 jedni jest najlepszy na rynku inni że niektóre zdjęcia wychodzą lepiej na XZ3 i aż takich różnic nie ma. Gdyby nie to i testy przemawiały by konkretnie za jednym problemu by nie było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Pewnie jest tak dlatego iż poszczególne flagowce z tego samego roku nie odstaja od siebie parametrami a w codziennym użytkowaniu pracują niemal tak samo. Również w zdjęciach różnica pomiędzy x a y jest coraz mniejsza. Dla większości przypadków zarówno XZ3 jak i N9 będą wyśmienite pod każdym względem. To bardziej kwestia heavy userow z forum którzy wchodzą mocno w detale aby zauważyć różnicę pomiędzy modelami. Chociaż jak czytam dyskusję o rysik w N9 i jakie to problemy niektórzy z nim mają to się zastanawiam czy ja jestem nienormalny czy nie zauważam czegoś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    squo_85

Jak można w tych czasach do high-endu niezapakować porządnego OIS do aparatu, dać f=2,0 I jeszcze udawać, że taki aparat może konkurować z najlepszymi na rynku? LOL!!!

To teraz się zastanówcie nad filmami i zdjęciami szczególnie w low light nie koniecznie nawet w ciemności, ale w pomieszczeniach...

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi