Skocz do zawartości
isaak

[Motorola One] Dyskusja i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

robyx

Moja opinia na temat telefonu Motorola One DualSim.

Po raz kolejny kupiłem telefon bo ubiłem poprzedni, czyli Moto g6 play. Moim wyznacznikiem wyboru były 2 karty sim i slot SD jednocześnie, budżet do 1000 zł i Oreo na pokładzie. Ponieważ czasu było niewiele (zakup był pilny), wybierać mogłem z tego co fizycznie dostępne było w sklepach od ręki. Chociaż bardzo nie chciałem kolejnej Motoroli, zdrowy rozum skierował mnie na ich stoisko. Żona ma G7 Power ale cegła okrutna, chciałem coś mniejszego nawet bateria trzymająca tydzień (!) mnie nie przekonała. Wybór padł na One w dualu, ze względu na system Oreo i niewielkie rozmiary (jak na dzisiejsze czasy). Mam smartwatcha, który świetnie pracował na poprzednim telefonie g6 play z Oreo, ale po aktualizacji do Pie stale rozłączał połączenie z telefonem i nie otrzymywał powiadomień o rozmowach. No zes...markało się wszystko, cała przyjemność z posiadania smartwatcha poszła w pireneje. Sprawdzałem na innych telefonach, wszędzie gdzie był Pie==problem, Oreo lub niżej==super.
    Ale teraz już o samej Moto One. Cienki, zgrabny, ładny (biały tył), podwójny aparat ale tylko do bokeh, filmy kręci w slomo i 4k. Na wierzchu goryl ale już dodatkową szybkę mam założoną (poprzednik właśnie w ekran oberwał), złącze USB-C i w końcu osobny głośnik multimediów. Jedyne co mnie odrzucało to okropny ogromny notch, którego nie da się ani wyłączyć ani zamaskować ani oszukać programem zewnętrznym. Może w Pie jest coś takiego ale nie aktualizuję, bo mi zegarek przestanie działać jak trzeba. Samo działanie bajka, jak na moje potrzeby (żadnych gier, chociaż sprawdzałem  - Asphalt 9 działa fajnie). Nic nie tnie, pamięć duża dwie karty sim bez problemu. Bateria po całym intensywnym dniu na 30% zostaje, a jak dzień spokojny na oszczędzaniu to i ponad 60%, więc nieźle jak na 3000 pojemności. Optymalizacja pierwsza klasa. Ekran jasny i wyraźny, nic nie przeszkadza teoretycznie słaba rozdzielczość a powiem wręcz że to ona robi robotę w oszczędzaniu baterii. Zdjęcia super w dzień, wieczorem gorzej, ale filmy nocne z lampą w pomieszczeniach całkiem udane. Jakość rozmów ok, głośnik muzycznie daje radę. W menu brakuje możliwości sortowania i grupowania apek, ale taki urok czystego i niezamulonego androida. Nie będę wymieniał wszystkich zalet, bo wszystko w tym telefonie jest zaletą, ale wymienię jedną wadę - NOTCH! Ohydny, okropny, przeszkadzający w sprawdzaniu powiadomień bo nic się tam nie mieści, ale idzie przywyknąć.

Aha. Ramka wkoło to plastik, już "udało" mi się upuścić fona i mam odprysk przy złączu usb-c. 

Na razie telefon mam 2 tygodnie, zobaczymy jak będzie się zachowywał po pół roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 14.02.2019 o 06:44, jerzyk2007 napisał:

wczoraj dostałem aktualizacje do androida 9

niestety, zamiast lepiej jest gorzej, obsługa dual sim w Motoroli One jest  (i tylko tyle mozna o tym powiedzieć), ale dopracowanie oprogramowania pod dual sim leży i kwiczy (przynajmniej w porównaniu do Huaweia)

Prawda. W ogóle jest tam kilka nielogicznych rzeczy jeśli chodzi o dual w motce. Miałem już wcześniej 2 inne smartfony (tańsze i gorsze) z dual simem bo korzystam od początku z dwóch kart sim i było to prościej zrobione i logiczniej.

Na przykład w moto można ustawić pytaj za każdym razem z której karty chcesz dzwonić, ale nie rozumiem czego tej samej funkcji nie dali już w przypadku sms? Wiem że w stockowej apce sms się zmienia ręcznie karta 1 czy 2 ale to tylko problem. I przynajmniej u mnie występuje błąd odnośnie tego.

Podam przykład. Znajomy przysyła mi smsa na numer karty 1. Odpisując mu nie mam możliwości wyboru karty z której chce wysłać smsa, system zakłada że to będzie z tej samej karty na którą mi ktoś napisał, a ja chcę odpisać z karty nr2.

Jeszcze muszę to dokładnie przetestować ale dziś się z tym męczyłem. Musiałem po prostu usunąć jego smsa żebym mógł normalnie wybrać numer karty z której chcę odpisać.

Czyli w konwersacji brakuje wyboru karty, a jak chce się wysłać normalnie bez konwersjacji smsa to można bez problemu.

Druga sprawa z którą się nie spotkałem w poprzednich telefonach przy dual sim to strasznie skaczący i spadający zasięg nawet do jednej kreski na obu kartach. Poruszam się w tych samych miejscach i w poprzednich telefonach czegoś takiego nigdy nie było. Zeszła jedna kreska czy coś, a w tej motce zasięg cały czas spada i tańcuje na obu kartach siedząc nawet w domu do 1 kreski bez powodu co nigdy w żadnym telefonie mi się nie zdarzyło. Wczoraj nawet miałem tak że na jednej karcie było brak sieci bez żadnego powodu, przez przypadek zobaczyłem jak chciałem coś w telu sprawdzić. Byłem w szoku. Dopiero wyłączenie tej karty i jej włączenie ponowne w opcjach pomogło.

Ale akurat o tej wadzie już gdzieś czytałem przed zakupem że przy dual simie takie cyrki się dzieją i jest problem nawet z przeglądaniem netu. Zobaczymy co będzie dalej, ale wcześniej mając gorsze telefony spodziewałem się po tej motce że będzie jakoś działać, ale nie wygląda to najlepiej przy dual simie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 7.03.2019 o 19:35, jerzyk2007 napisał:

Powiadomienia:

brak diody powiadomień nie jest niczym rekompensowany, a płatna apka niby rozwiązuje problem , ale jest płatna

Zamiast płatnej moto led można użyć tej apki od One Plus.

Wątpię czy inne opcje działają, nawet nie sprawdzałem, ale można sobie ustawić co jaki czas ma się ten ekran podświetlać z powiadomieniami w razie nie odebranego połączenia czy smsa. To działa na pewno na Moto bo sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka ciekawostka. Posiadam model XT-1941-4 i się okazuje że posiada wifi 5ghz.

Wcześniej byłem pewny że ta motka tego nie obsługuje. Sugerowałem się tym co pisało na #####.

Fajnie że to jednak to obsługuje. Plus dla moto.

Edytowane przez bolek2004

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy metoda na root w XT-1941-4  i XT1941 jest taka sama?

Czy to jest strona na XDA? https://forum.xda-developers.com/motorola-one Po lewej w opisie jest: The Motorola One is a 5.9" phone with a 1080x2160p resolution display. a ten model ma 720 x 1520 px?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    15 godzin temu, ascvr54brtrb napisał:

Czy metoda na root w XT-1941-4  i XT1941 jest taka sama?

Czy to jest strona na XDA? https://forum.xda-developers.com/motorola-one Po lewej w opisie jest: The Motorola One is a 5.9" phone with a 1080x2160p resolution display. a ten model ma 720 x 1520 px?

Mnie na luzie udało sie zrootowac Motke One i mam magisk'a / 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi