Skocz do zawartości
szybki10

Czy ten model telefonu obsłuży zewnętrzną kartę sieciową Ethernet?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jak w temacie.Czy może ktoś z was orientuje czy A5 2017 posiada obsługę Ethernet,Chodzi mi o to czy jak kupię kartę sieciową z usb typu c na rj45 to będzie obsługiwana pod androidem.Teoretycznie w "ustawieniach połączeń" -> "Więcej ustawień połączenia" obsługa Ethernet jest ale wyszarzona. W związku z tym nie wiem czy wyszarzona jest dlatego ponieważ nie jest fizycznie podłączona żadna karta lan,czy też wyszrzona jest dlatego że tej obsługi faktycznie nie ma.Nie chcę niepotrzebnie  kupować tej karty.Na infolinii samsunga nie potrafili mi odpowiedzieć na to pytanie.W związku z tym prosiłbym o wypowiedzenie się osoby które ten temat przerabiały,lub takie które z cała pewnością wiedzą o co chodzi.

Edytowane przez melis
    Poprawiono tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pvo

a jaki to ma sens skoro po wifi przekracza 200MB/s? do diagnostyki sieci lepszy będzie tani lapek z windą lub linuxem niż telefon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie to nie jest odpowiedź na moje pytanie, ale czy pomyslales kiedykolwiek że karta sieciowa może służyć nie tylko do przeglądania internetu, ale również np. do połączenia się z jakimś urządzeniem po protokole tcp/ip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@szybki10 Teoretycznie obsługuje , ktoś tu potwierdził (na A5 2017 z 7.0) przy okazji prób testowania na innym smartfonie (wyłączone WiFi i połączenia SIM): http://bbs.blackview.hk/viewtopic.php?f=191&t=334901&sid=c94a401e363f4ca60a0dc061464c17b6

Samsung oferuje również wieloportowy adapter z RJ-tką: https://www.samsung.com/at/mobile-accessories/multiport-adapter-ee-p5000/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ponownie.Sprawdziłem ten temat i zamieszczam tu odpowiedź gdyby ktokolwiek miał podobny problem. Karta sieciowa Unitek USB - RJ45 0.12m+kabel usb-otg z usb typu c do usb 2.0 bez problemu są obsługiwane.Za jedno i drugie zapłaciłem w sumie 48 zł.Protokół tcp/ip jest wspierany.wspierane jest również dhcp i manualna konfiguracja na której mi najbardziej zależało.W razie ewentualnych pytań służę pomocą.Pozdrawiam

do radosławik: Dziękuje za link ja szukałem i nie znalazłem.Jeśli chodzi o ten wielofunkcyjny adapter,to go widziałem,ale cena była trochę wysoka i bez fizycznego sprawdzenia głupio by było kupować w ciemno.Generalnie pomoc techniczna samsunga jest do d..y,bo gdy do nich zadzwoniłem na samym początku moich poszukiwań i zapytałem czy samsung produkuje jakąś dedykowaną kartę sieciową pod usb typu c to pan konsultant był bardzo zdziwiony i stwierdził że nic takiego nie istnieje,co jak widać nie jest prawdą.

Edytowane przez szybki10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi