Skocz do zawartości
memphis21

Huawei Mate 20 Pro - opinie.

Gwozdek

Proszę pamiętać, że do szczegółowych porównań dwóch modeli (lub więcej) mamy specjalnie przeznaczony do tego dział: https://forum.android.com.pl/forum/283-porównania-telefonów/

Ten temat pozostawmy samym opiniom o Huawei Mate 20 Pro.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam info, że w poniedziałek będzie kurier
    Miałbyć m20p niebieski ale się okazało dostali tylko czarne, też dobrze, nie bedzie szkoda go zasłonić jakimś case'em.
    Ale.. Właśnie miałem okazję pobawić się honorem 10. Fajny
    I znalazłem w necie honor 10 Note.
    Lubię duże smartfony, a ten ma prawie 7cali.
    Wiec się będę bił z myślami do poniedziałku czy rozpakować m20p czy sprzedać od razu i kupić Samsunga Note 9 lub Honor 10 Note.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z Honorem?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@KaleidGalaxy kolejna służbówka???  Zarąbiście ??? a to może niech Ci Huawei wezmą ;) ... 

dodana zawartość

@Blondass88 czarny wygląda kozacko ... Oglądałem i jest ok. Będziesz Pan zadowolony. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś przechodził z Mate 20 pro na Note 9? Aktualnie mam s8, ale chcę wziąć na dniach albo Mate 20 pro albo Note 9. S8 to mój trzeci Samsung z rzędu i właśnie nie wiem czy dla odmiany nie wziąć czegoś nowego, tym bardziej, że mate ma face ID bardzo dobre (ala iphone), trzy dobre aparaty, szybkie ładowanie i chociażby nowość odciski palców w ekranie. Ale cały czas myślę z tyłu głowy nad Note 9 :)

Ostatni mój Note to 4, rysika używałem ale nie znowu jakoś mega często, potem na S7 i S8 nie odczułem za dużego braku z tego powodu, stąd właśnie myśl o mate 20 pro. Ah ciężki wybór :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    10 minut temu, kuba12331 napisał:

Ktoś przechodził z Mate 20 pro na Note 9? Aktualnie mam s8, ale chcę wziąć na dniach albo Mate 20 pro albo Note 9. S8 to mój trzeci Samsung z rzędu i właśnie nie wiem czy dla odmiany nie wziąć czegoś nowego, tym bardziej, że mate ma face ID bardzo dobre (ala iphone), trzy dobre aparaty, szybkie ładowanie i chociażby nowość odciski palców w ekranie. Ale cały czas myślę z tyłu głowy nad Note 9 :)

Ostatni mój Note to 4, rysika używałem ale nie znowu jakoś mega często, potem na S7 i S8 nie odczułem za dużego braku z tego powodu, stąd właśnie myśl o mate 20 pro. Ah ciężki wybór :)

Jestem w podobnej sytuacji ale  przesiadam się z note 8. Bawiłem się chwile mate pro 20 to co mogę powiedzieć względem note 8 oraz note 9 

- Wymiary przede wszystkim... mate pro 20 jest mniejszy, wygodniej leży w ręce przez brak ramek. Ta sama wielkość ekranu ale wymiary bardziej kompaktowe

- Aparaty jakościowo podobne, chociaż mate dla mnie przednią ma słabszą natomiast szerokokątny to złoto

- Face ID działa mega szybko i w sumie dla mnie mistrzostwo + możliwość odblokowywania bez przeciągania do góry

- Baterie trzymają tyle samo - tutaj brak różnicy

- Z rysika w note8 korzystałem bardzo rzadko, do zaznaczania tekstu lub do niektórych gier refleksowych

- Możliwości kamery w huawei są dużo większe tryb nocny, kolorowanie AI, rozmywanie tła. Pytanie czy z tego skorzystasz.

- Podobno lepszy GPS w mate pro 20. Byłem ostatnio w pradze z note8 i kilka razy GPS w wersji pieszej się gubił na google maps.

- Głośniki ma lepsze note 9

Generalnie głównie różnice to rozmiar, szeroki kąt oraz faceid. Czytnik linii do bardziej bajer i nie widzę sensu aby go używać jak jest dobrze działające face id. Tylko problem z ekranami, totalna loteria - trafisz źle masz problem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@kuba12331 znam ten ból ;) 10 lat z zsamsungami i każdy nowy który kupowałem nie robił aż tak dużego wrażenia. Praktycznie nie było czuć różnicy że się telefon zmieniło. Dlatego skusiłem, się na Mate'a :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 minutę temu, mirku napisał:

@kuba12331 znam ten ból ;) 10 lat z zsamsungami i każdy nowy który kupowałem nie robił aż tak dużego wrażenia. Praktycznie nie było czuć różnicy że się telefon zmieniło. Dlatego skusiłem, się na Mate'a :)

A Twój ekran jest ok? czy oprócz ekranu znalazłeś jakieś bolączki?  nie wiem czy ryzykować mate ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku
    3 minuty temu, taksietorobi napisał:

- Baterie trzymają tyle samo - tutaj brak różnicy

No chyba żartujesz :)   ... miałem N8 od premiery i każdy dzień w pracy musiałem doładowywać. Przy Mate odpinam o 5 rano i podpinam o 22 mając jeszcze około 30% przy takim samym użytkowaniu. Dla mnie bateria to jeden z większych atutów tego telefonu. Note 8 nawet mu do pięt nie sięga.

5 minut temu, taksietorobi napisał:

Podobno lepszy GPS w mate pro 20. Byłem ostatnio w pradze z note8 i kilka razy GPS w wersji pieszej się gubił na google maps.

Tu się zgodzę. Pogubiłem się i w Pradze i Barcelonie. Dopiero S9 plus żony uratował sytuację. Nie wiem w czym rzecz, ale strasznie mi zaczął wariować za granicą przy pieszych trasach

7 minut temu, taksietorobi napisał:

Face ID działa mega szybko i w sumie dla mnie mistrzostwo + możliwość odblokowywania bez przeciągania do góry

Tak, tak, tak ... potęga :) 

dodana zawartość

@taksietorobi mój egzemplarz jest OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 minuty temu, mirku napisał:

No chyba żartujesz :)   ... miałem N8 od premiery i każdy dzień w pracy musiałem doładowywać. Przy Mate odpinam o 5 rano i podpinam o 22 mając jeszcze około 30% przy takim samym użytkowaniu. Dla mnie bateria to jeden z większych atutów tego telefonu. Note 8 nawet mu do pięt nie sięga.

Tu się zgodzę. Pogubiłem się i w Pradze i Barcelonie. Dopiero S9 plus żony uratował sytuację. Nie wiem w czym rzecz, ale strasznie mi zaczął wariować za granicą przy pieszych trasach

Tak, tak, tak ... potęga :) 

dodana zawartość

@taksietorobi mój egzemplarz jest OK

Chodziło mi o baterię N9 vs mate pro 20 - wypadają podobnie.

GPS mnie też zawiódl ale na przyszłość wystarczy zrestartować telefon i od razu odnajduje położenie. Nie wiem od czego to zależy ale tryb samolotu nie pomagał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ogólnie to:

- zależy mi na szybkim odblokowaniu (na s8 powiedzmy, że jest ok ale oczekiwałbym czegoś lepszego albo po prostu innego), także face ID jak widziałem w testach bardzo mi odpowiada, a skaner w ekranie to zawsze coś innego niż w Samsungach,

- z aparatów korzystam, lubię zrobić foto wieczorem, w nocy, właśnie z rozmytym tłem i tutaj trochę mi brakuje typowego trybu portretowego w s8,

- korci mnie szeroki kąt, tym bardziej, że niedługo planuje wyjazd na ponad 2 tygodnie na inny kontynent,

- z GPS korzystam ale od kilku lat problemów nie miałem z żadnym telefonem,

- bateria w stosunku do s8 to widziałem, że niebo a ziemia, wiec tutaj będę bardzo zadowolony,

- rysik jak wspomniałem - miałem, korzystałem, nie mam i jakoś nie tęsknię za bardzo default_smile.png

- co do głośników to muzyki nie słucham na tych, jak coś to głównie bluetooth, także grunt to żeby dobrze bylo słychać dzwonek,

- no i na koniec w końcu chociaż trochę inny interfejs niż w Samsungu, bo tutaj akurat 3 telefony i na każdym mam praktycznie to samo, 0 świeżości,

Z tymi ekranami to faktycznie loteria, czekam na info z Orange kiedy dostaną telefon. Wtedy po prostu chyba na miejscu sprawdzę jak to wygląda, w najgorszym wypadku będę występować o wymianę jak po kilku dniach się coś pojawi, ale wolałbym żeby takich cyrków nie było

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, kuba12331 napisał:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ogólnie to:
    - zależy mi na szybkim odblokowaniu (na s8 powiedzmy, że jest ok ale oczekiwałbym czegoś lepszego albo po prostu innego), także face ID jak widziałem w testach bardzo mi odpowiada, a skaner w ekranie to zawsze coś innego niż w Samsungach,
    - z aparatów korzystam, lubię zrobić foto wieczorem, w nocy, właśnie z rozmytym tłem i tutaj trochę mi brakuje typowego trybu portretowego w s8,
    - korci mnie szeroki kąt, tym bardziej, że niedługo planuje wyjazd na ponad 2 tygodnie na inny kontynent,
    - z GPS korzystam ale od kilku lat problemów nie miałem z żadnym telefonem,
    - bateria w stosunku do s8 to widziałem, że niebo a ziemia, wiec tutaj będę bardzo zadowolony,
    - rysik jak wspomniałem - miałem, korzystałem, nie mam i jakoś nie tęsknię za bardzo :)
    - co do głośników to muzyki nie słucham na tych, jak coś to głównie bluetooth, także grunt to żeby dobrze bylo słychać dzwonek,
    - no i na koniec w końcu chociaż trochę inny interfejs niż w Samsungu, bo tutaj akurat 3 telefony i na każdym mam praktycznie to samo, 0 świeżości,

Z tymi ekranami to faktycznie loteria, czekam na info z Orange kiedy dostaną telefon. Wtedy po prostu chyba na miejscu sprawdzę jak to wygląda, w najgorszym wypadku będę występować o wymianę jak po kilku dniach się coś pojawi, ale wolałbym żeby takich cyrków nie było

- Faceid na pewno będzie najwygodniejsze
    - Portret masz i w mate pro20 i w n8 i w n9
    - szeroki jest kozak tylko trzeba pamiętać, że ma niższa jasność w mate pro 20 podobno jest ok bo tryb nocny pomaga
    - mówimy o GPS w trybie pieszym, w samochodowym bez problemów
    - Ja szczerze mówiąc z nakładki samsunga korzystam od s7 i mimo wielu pozytywnych recenzji jestem średnio zadowolony. Od androida oreo tak rozrzucili ustawienia, że do dzisiaj się nie mogę połapać. Pochowali opcje w dziwne miejsca, nie ma wbudowanego fabrycznie motywu ciemnego a wszystkie w samsung theme są cygańskie albo np apka wiadomości ma jakieś chore kolory.

Generalnie jestem na Twoim miejscu i mimo wszystko biorę jeszcze pod uwagę ip xs ze względu na idealny rozmiar 5,85" bo N8 niestety delikatnie mi przeszkadza. Mate pro 20 jest po środku więc ideał. Ale IP ma dodatkowo płaski ekran, na który da się nakleić jakąkolwiek folię, która się utrzyma na swoim miejscu.
    Aparat jest na równi z note9 - filmy w 4k są bardzo ok z perfekcyjną stabilizacją.
    ładowanie 40W dla mnie jest bez użyteczne bo wszystkie te telefony mate pro czy xs trzymają od rana do nocy a jak szybko mi się w nocy będzie ładował telefon to już bez różnicy.
    No i cena mate a ip xs wcale nie różni się zbytnio..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi