Skocz do zawartości
memphis21

Huawei Mate 20 Pro - opinie.

Gwozdek

Proszę pamiętać, że do szczegółowych porównań dwóch modeli (lub więcej) mamy specjalnie przeznaczony do tego dział: https://forum.android.com.pl/forum/283-porównania-telefonów/

Ten temat pozostawmy samym opiniom o Huawei Mate 20 Pro.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Iphone jakoś do mnie nie przemawia, miałem iphone 5, potem bawiłem się kilkoma innymi i jednak brakuje mi tej otwartości :)
    - co do nakładki Samsunga mam podobne zdanie, czasami szukam opcji, z której już korzystałem, ale ogólnie zawsze ląduje na telefonie - Nova Launcher
    - szeroki kąt głównie w ciągu dnia bym używał, także problemu z nim raczej mieć nie będę,
    - co do baterii to faktycznie, głównie ładuje w nocy na wolnym bezprzewodowym lądowaniu ale s8 często mi po powrocie z pracy pada, także jak Mate cały dzień do nocy wytrzyma to lepiej niż dobrze.

Rozmiar mi pasuje jak najbardziej, lubię duże telefony.

Pozostaje zatem czekać na info z salonu i chyba będzie ten Mate jednak :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    [mention=124856]KaleidGalaxy[/mention] kolejna służbówka???  Zarąbiście a to może niech Ci Huawei wezmą ... 

dodana zawartość

[mention=436368]Blondass88[/mention] czarny wygląda kozacko ... Oglądałem i jest ok. Będziesz Pan zadowolony. 
    Zgadza się ;) Ale faktycznie może to dobry moment na spróbowanie M20pro. Ale wtedy zostanę bez Samsunga tylko na H i jabłku. Trochę strach haha. No dobra myślę co dalej i czytam ten wątek uważnie :)

Wysłane z czarnego Note8

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale wynik w AnTuTu wykręcił ładny 08fd678379eb37df393bd09615262242.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo zalet, przez akcję z wyświetlaczem muszę ponownie rozważyć Note 9. Tam póki co nie było takich akcji i wad, a jednak przy tej wartości urządzenia taki //ciach// jest niedopuszczalny ? chyba, że Huawei oficjalnie da stanowisko, że wymienia telefonu na nowe :)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Smykoo
    pkt. 3.2 Regulaminu - nieodpowiednie słownictwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kejpi

Taka mała recenzja:

- Ogólnie bardzo dobry telefonik,

Rady:

- Odblokowywanie palcem:

aby działało lepiej przy przypisywaniu naprawdę mocno naciskajcie palcem, dzięki temu później działa sprawniej.

- Odblokowywanie twarzą: 

Oczywiście włączamy wykrywanie otwartych oczu, i włączamy bezpośrednie odblokowanie. Przetestujcie sobie przy jakiej odległości odblokowywuje się najszybciej jest to około 30-35cm, bliżej lub dalej wydłuża czas, polecam też mrugnąć oczami nie jest to jakieś utrudnienie jak i niezamieramy głowa to wszystko przyczynia się do szybszego odblokowywania, doszedłem do takiej wprawy iż rzadko zobaczę napis "skanowanie twarzy" (wyciągam z kieszeni wyginam nadgarstek aby był skierowany w twarz jak dociera ręka z telefonem przed wzrok mrugnięcie oczami i już widzę pulpit)

Zalety :

- Aparat (ideał)

- odblokowanie twarzą (tylko tego używam)

- notch ;) (tak, to zaleta)

- bateria

- ekran (chodź wolałbym płaski bez zaokrągleń z zwgledu zabezpieczeń i szerszy ekran/telefon na wzór mate 9 - bo jest mały [Kwesta gustu])

Wady :

- skaner odcisku (duuuużo wolniejszy od klasycznego z Mate 9, nie raz trzeba przyłożyć kilka razy) 

Aktualizacja:

na szarym tle występuje efekt zielonego koloru :(

Spoiler

received_481832992336626.jpeg

Edytowane przez Smykoo
    Poprawa czytelności posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chudyz

Jedno na duży plus w porównaniu do Samsungów serii 8 to palcowanie ekranu. W Samsungu to był dramat a już doczyscic wyświetlacz to była sztuka. W mate wkładanie do kieszeni już powoduje utrzymanie czystości wyświetlacza na przyzwoitym poziomie.

Jedno na duży minus. Filmy w trybie 60klatek lub w slowmotion to jakaś tragedia. Jakoś poniżej krytyki. Miejmy nadzieję że naprawi to soft.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mega słuchawka
    Odblokowanie face id petarda, działa na prawdę szybko.
    Do póki nie kupię etui to pasuje sylikon na plecki z s8+
    Wiadomo że wycięcia na aparat nie pasują ale ogólnie na szybko ochrona szkła z tyłu jest.

Mam pytanie, gdzie w aparacie podczas zdjęć mogę ustawić tak jak podczas kręcenia filmów kolor AI?? f39bd3ce2f29bf3d44db71e160c233c1.jpg

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla zdjęć nie widzialem takiej opcji.

Wytapane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie ktoś mi doradzi czy brac mate 20 pro czy note 9? 

Wacham się jeszcze bardziej przez te wadliwe ekrany. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Oczywiście Mate 20 Pro - zawsze przyda się kolejna osoba, która będzie z nami walczyć z serwisem ?

---
    A tak na poważnie zakładając, że już Huawei wie o problemie i nie dostaniesz wadliwego - wybór ciężki, ale jednym punktem wygrywa Huawei:
    https://www.smartprix.com/mobiles/huawei_mate_20_pro_vs_samsung_galaxy_note_9-cpd1gw88kq0b_1101s07lcgx.php

Pooglądaj sobie Mate 20 pro vs Note 9 na Youtube. Zerknij jakie funkcje bardziej do Ciebie przemawiają, które menu... Hardwaerowo są na tyle oba dobre, że to już tylko kwestia praktycznie, który wyda Ci się milszy w użyciu - mocno subiektywne, więc ciężko będzie coś poradzić.

Osobiście najbardziej mi podpasowało AI w Mate 20 Pro - wiele już telefonów miało sporo inteligentnych funkcji, ale tu mam wrażenie, że zaczynają one faktycznie działać jakbym sobie tego życzył :) (No i aparat, po S8, mimo, że tam też był niezły - mam wrażenie, że jest 3x lepiej)

Edytowane przez zygiboos
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi