Skocz do zawartości
memphis21

Huawei Mate 20 Pro - opinie.

Gwozdek

Proszę pamiętać, że do szczegółowych porównań dwóch modeli (lub więcej) mamy specjalnie przeznaczony do tego dział: https://forum.android.com.pl/forum/283-porównania-telefonów/

Ten temat pozostawmy samym opiniom o Huawei Mate 20 Pro.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

JED
    9 godzin temu, diablo98161 napisał:

Panowie ktoś mi doradzi czy brac mate 20 pro czy note 9? 

Wacham się jeszcze bardziej przez te wadliwe ekrany. 

Ja bardzo chciałem M20P, ale chyba się wyleczyłem - nie tylko hardware jest problemem, ale i software - może być ciężko się przestawić komuś, kto od lat używa Samsunga. 

Jeśli jednak nie jesteś przyzwyczajony do Samsunga, to pewnie brałbym Mate, przede wszystkim dla baterii i szybkiego ładowania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, JED napisał:

Ja bardzo chciałem M20P, ale chyba się wyleczyłem - nie tylko hardware jest problemem, ale i software - może być ciężko się przestawić komuś, kto od lat używa Samsunga. 

Jeśli jednak nie jesteś przyzwyczajony do Samsunga, to pewnie brałbym Mate, przede wszystkim dla baterii i szybkiego ładowania. 

No właśnie w tej chwili posiadam Galaxy s8+. A do mate 20 pro mam wątpliwości przez podejście do wad ekranu no i ta nakładka nie przemawia do mnie. Wzialbym Huawei już teraz gdybym był pewny, że nie trafię na zielony ekran ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    14 godzin temu, diablo98161 napisał:

Panowie ktoś mi doradzi czy brac mate 20 pro czy note 9? 

Wacham się jeszcze bardziej przez te wadliwe ekrany. 

Sorry, że tak wtrące się nie doradzając z tych dwóch ale może moje zdanie Ci jakoś pomoże. Od ostatnich kilku lat miałem tylko androidy, kiedyś iphone 3GS. Jak pośledzisz moje posty to miałem zamienić note8 na mate pro20 dlatego, że note 9 do note 8 to tak naprawdę znikomy upgrade dla mnie.

Finalnie ekran mnie odstraszył i zaryzykowałem iphone xs bo trochę rozmiar ekranu w note8 mnie denerwował znowu mate pro 20 to ideał (tak wiem, że ma większy ekran ale ma też większą proporcję bez ramek).

Natomiast jeżeli Ci pomoże to, że osoba związana z androidem przez ostatnie kilka lat przesiadła się na ios a nie jest totalnie żadnym fanbojem żadnej z marek i absolutnie nigdy mnie nie obchodziło czy mam samsunga czy huaweia to powiem tak:

Mam iosa 12.1 i gdybym miał wybierać androida to raczej mate niż samsunga. Samsung mnie denerwował zmianami w ustawieniach, rozrzucaniem wszystkiego, pośrednim dopracowaniem poszczególnych funkcji. Kilka przykładów, które w ios po prostu ktoś przemyślał a może dla innych osób to będzie pomocne (opinia normalnej osoby a nie redaktorów)

- Tryb nie przeszkadzać w androidzie jest on albo off, w iosie możesz ustawić harmonogram, mozesz ustawić że kontakty z ulubionych nie są brane pod uwagę, możesz zdefiniować, że po napisaniu sms PILNE osoba zostanie też pominięta w tym trybie

- Masz synchronizację z icloud i na telefonie możesz przechowywać tylko miniatury (mniejszą rozdzielczość) a w chmurze pełne zdjęcie co powoduje, że 64 GB to świat i ludzie

- Gesty.. gesty.. gesty - szczerze to jest chyba największa zaleta po przesiadce z samsunga, w życiu bym nie wział już telefonów bez gestów. Tak wiem jest oneplus gestures na samsunga ale to zupełnie nie to - dlatego tutaj mate moim zdaniem zdecydowanie wygrywa względem samsunga ale nie wiem jak to działa w dłuższym czasie

- True tone, dla mnie ideał długo korzystam z urządzeń na komputerze mam f.luxa ale tutaj dostosowuje kolory sam do obecnych warunkach działa to wyśmienicie.

- Tryb harmonogramu np night shift czyli prawie to co w/w ale w androidzie masz tylko "filtr św niebieskiego" on albo off i cześć.

- Dużo większe możliwości ustawienia funkcji takich jak np czy powiadomienia mają być wyciszane w trybie nie przeszkadzać czy nie mają, czy podbicie kontrastu ekranu, bieli..

Generalnie miałem wrażenie, że to android ma większą swobodę i w pewnej "działce" tak jest natomiast ios moim zdaniem ma to wszystko bardziej spójne i przemyślane pod zwykłego użytkownika.

Natomiast to, że jest ios płynniejszy - tu się nie zgodzę, jest porównywalnie jak z note8 wręcz np aplikacja od fb ma czasem 3 sekundy białe tło przed załadowaniem. Działa, ale tutaj nie odczułem jakiegoś WOW no może zarządzanie RAMem to zdecydowanie tak. W note8 przy dużej ilości apek były ubijane procesy albo  gubione klatki, tutaj tego zupełnie nie ma.

Aparat jest "taki se" zdjęcia w nocy bardzo słabe, ale znowu np wbudowany edytor zdjęc to takie coś co lubie, suwaczki, guziczki, magiczka różdzka i nie musisz siedzieć 15 minut nad zdjęciem. 

Generalnie 4900 zł gotówką pewnie bym nie dał, natomiast dla kobiety wziąłem XR i akurat uważam, że ten swojej kwoty jest wart. Za 3800 topowy procesor, mega płynne działanie, wyśmienita bateria, czołowy aparat, a ekran... serio ta rozdzielczość jest totalnie nie zauważalna. 

Natomiast nie wiem czy widzieliście nową nakładkę samsunga bodajże one czy coś takiego... dla mnie to istna porażka i tutaj huawei chyba wypada dużo lepiej ;- )

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do punktów powyżej to miałem iPhone 5 (stary, wiem, ale w domu jest jeden nowy żony) jako ostatni iphone, potem Note 4, S7E, teraz S8 i w sumie poza gestami i True tone miałem to wszystko co piszesz praktycznie na każdym z tych samsungów. Harmonogramy to dla mnie podstawa, tryb nie przeszkadzać też. W każdym możliwość personalizacji kontaktów, godzin, dni itd. Tak samo z filtrem światła. Do zdjęć jednak bardziej wolę Google Photos (ale to już kwestia gustu i co kto lubi).

Ogólnie jestem zwolennikiem klikania jak najmniej, co się da to automatycznie (właśnie harmonogramy itd.) i na Samsungach to wszystko miałem na gładko, wiec domyślam się, że Huawei musi mieć podobne ustawienia i możliwości. Powiadomienia także można mocno personalizować, czy to normalnie czy w trybie nie przeszkadzać itd.

Co do jednego to trzeba się zgodzić - czasami ustawienia są dobrze pochowane default_smile.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    39 minut temu, kuba12331 napisał:

Co do punktów powyżej to miałem iPhone 5 (stary, wiem, ale w domu jest jeden nowy żony) jako ostatni iphone, potem Note 4, S7E, teraz S8 i w sumie poza gestami i True tone miałem to wszystko co piszesz praktycznie na każdym z tych samsungów. Harmonogramy to dla mnie podstawa, tryb nie przeszkadzać też. W każdym możliwość personalizacji kontaktów, godzin, dni itd. Tak samo z filtrem światła. Do zdjęć jednak bardziej wolę Google Photos (ale to już kwestia gustu i co kto lubi).

Ogólnie jestem zwolennikiem klikania jak najmniej, co się da to automatycznie (właśnie harmonogramy itd.) i na Samsungach to wszystko miałem na gładko, wiec domyślam się, że Huawei musi mieć podobne ustawienia i możliwości. Powiadomienia także można mocno personalizować, czy to normalnie czy w trybie nie przeszkadzać itd.

Co do jednego to trzeba się zgodzić - czasami ustawienia są dobrze pochowane default_smile.png

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Widzisz to w takim razie to pokazuje intuicyjność samsunga albo moja głupotę bo miałem s6, s7 i ostatnio note i nie dokopałem się do tego a w IPhone wszystko od razu. Do tego na Ios wszystko według mnie jest bardziej spójne, ładniej wyglądające ale to już kwestia gustu. Nieporozumieniem jest brak ciemnego motywu tak jak na samsungu. Na samsung themes oczywiście są czarne ale 99% wyglada cygańsko bodajże tylko black material był w miarę ok. 

No i za note 8 dałem w dniu premiery 4299 zł z stacja dex zobacz ile teraz kosztuje a ile IPhone x. Chciałbym żeby samsung wydał tez flagowca ale bez zagietych ekranów. Oprócz lepszego trzymania żadnych zalet nie zauważyłem ten edge panel nie użyłem ani razu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś tu już o tym wspomniał i chciałbym potwierdzić - na innej ladowarce niż ten kombajn huaweia telefon jakby dłużej trzymał na baterii. Coś mi się zdaje że używanie tej ładowarki to będą naprawdę skrajne przypadki bo mozna szybko zajechać ogniwa. Zobaczę po paru następnych ładowaniach bo póki co przez tydzień dwa razy ładowalem ? SOT ponad 6 h i po 3 dni pracy to jest to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    massiwo

@zygiboosjak wrazenia po przesiadce z s8? zadowolony? co na + i -?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Długo by opowiadać, co nie porównam to jest nie tylko lepsze, ale 3x lepsze. Inna liga z S8.

Aparaty to zupełnie inna liga, nawet po ciemku da się zrobić dobre zdjęcie bez lampy. Dodatkowo szeroki kąt i zoom, które nie są zauważalnie gorsze od głównego aparatu (rzadko się to zdarza) - sama jakość zdjęć, wiele, wiele lepsza. Jestem w szoku, nawet iPhone X żony się nie zbliża. + AI w aparacie, kolorowanei samej postaci reszta czarnobiała, świetny tryb bokeh, bardzo dobra stabilizacja 4k, AR - rozpoznawanie przedmiotów, dań, pokazywanie ich wagi miary, kalorii... 3x lepiej.

DEX. Używałem tej funkcji zmiany telefonu w komputer typu desktop - bałem się, że już będę jej pozbawiony jak zmienię markę. Nie dość że Huawei współpracuje ze stacją DEX to jeszcze zrobili to lepiej - można używać telefonu normalnie też w tym samym czasie (samsung się wyłączał) - do tego zrobili to też bezprzewodowo. Znów 3x lepiej

Odblokowywanie - nie dość że w lepszym miejscu, jeszcze dla bajeru pod ekranem czytnik lini, to jeszcze odblokowywanie twarzą  szybciej i pod lepszymi kątami niż w iPhone X - 3x lepiej.

Wydajność, nie dość że sporo lepszy procek, 2x więcej Ramu to jeszcze AI - które w aparacie super się sprawdza a i w samym systemie mam wrażenie, że wreszcie inteligentnie postępuje, tak jakbym sam chciał. No 3x lepiej.

Ładowanie, nie dość że ultraszybkie 40W - 2x szybciej niż w S8 to jeszcze szybkie bezprzewodowe + odwrócone ładowanie - cóż... 3x lepiej

Lepiej są zrobione powiadomienia. Zamiast wszystko wyrzucać na AOD w samsungowy sposób, po lekkim uniesieniu telefonu pokazują się zwinięte powiadomienia - jak rozpozna Twarz - rozwinięte z treścią. Bezpieczniej i lepiej bo w androidowy sposób, znany z każdego telefonu, nie tylko Samsunga. Wiele osób wypowiadało się, że woli jednak AOD, ale dla mnie to co jest teraz (przypomina bardziej czystego andka lub iOS) to poziom wyżej.

Głośniki stereo, tego mi brakowało i do tego na oryginalnych słuchawkach Dolby Atoms - muszę przyznać, że brzmi to miodnie.

Sama bryła telefonu jest tak fajnie ciężka - wydaje się naprawdę premium. Jak pierwszy raz wziąłem S7 i S8 do ręki były takie nienaturalnie lekkie, że aż powiedziałem sprzedawcy - czemu nawet jak samsung zrobi coś premium to czuć tandetą :D

Obsługa gestów... od czasu zabawy z iPhone X czekałem na to... 

Za wadę można by uznać brak jacka, ale ja od ponad 12 lat używam tylko słuchawek bezprzewodowych więc dla mnie bez znaczenia.

Za minus także można by uznać notcha. Ale po pierwsze od początku mi się to spodobało, bo zamiast ogólnej ramki na górze mamy 2 okienka na powiadomienia a ekran się robi większy, a po drugie gdzieś musiał się zmieścić ten system rozpoznawania twarzy.

---

Jestem zaskoczony, ten telefon to wreszcie istna rewolucja  (nie tylko ewolucja, bo ostatnio zmiana telefonu to prawie to samo + poprawki drobne - tu jest inaczej), zdziwiłem się o ile lepiej zrobione jest większość rzeczy i to tak jak sam bym sobie tego życzył lub lepiej - pozamiatał Huawei w tym roku.

Edytowane przez zygiboos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, zygiboos napisał:

Aparaty to zupełnie inna liga, nawet po ciemku da się zrobić dobre zdjęcie bez lampy. Dodatkowo szeroki kąt i zoom, które nie są zauważalnie gorsze od głównego aparatu (rzadko się to zdarza) - sama jakość zdjęć, wiele, wiele lepsza. Jestem w szoku, nawet iPhone X żony się nie zbliża. 3x lepiej.

Ale przecież iPhone X nie ma jakiegoś mega wypasionego aparatu. Fotki portretowe tak, reszta przegrywa z S7E mojej żony ;)
    Gdyby nie te ekrany...trzeba poczekać aż się wyglutają z #gluegate , i przeskakuję chyba z X na M20Pro, skoro aż 3x lepiej niż S8.

Edytowane przez zboras1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Wspomniałem o iPhone X bo i tak ma lepszy aparat od S8 (DxOMark S8 ma 88pt,  iPX 97pt), zdaję sobie sprawę, że pojawiło się już kilka lepszych, ale i tak Mate 20 Pro ich pozamiatał, DxOMark zastanawia się nad wprowadzeniem nowej skali, bo wyskoczył grubo przed linię :). Na razie prowadzi P20 Pro z wynikiem 109, ale DxOMark nieoficjalnie z Huawei mówi, że nie wie co zrobić z wynikiem Mate, bo wyskoczył przed szereg aż nienaturalnie :)

Zresztą widać chociażby po fotce w ruinach Książa, którą dodałem tu: https://forum.android.com.pl/topic/352283-huawei-mate-20-pro-aparat-dyskusja-ogólna-i-zdjęcia-wykonane-telefonem/?page=5&tab=comments#comment-5471210

W tym samym miejscu robiłem zdjęcia lustrzanką D700 pełna klatka i z obu fotek jestem zadowolony :) a nie trzeba dźwigać. Pewnie że są różnice, ale jak na telefon - rewelka.

PS. Dopisałem kilka rzeczy wyżej.

Edytowane przez zygiboos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi