Skocz do zawartości
memphis21

Huawei Mate 20 Pro - opinie.

Gwozdek

Proszę pamiętać, że do szczegółowych porównań dwóch modeli (lub więcej) mamy specjalnie przeznaczony do tego dział: https://forum.android.com.pl/forum/283-porównania-telefonów/

Ten temat pozostawmy samym opiniom o Huawei Mate 20 Pro.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

JED

@zygiboos, ja rozumiem Twoją ekscytację, ale jeśli stawiasz w 1 szeregu D700 i jakikolwiek telefon, to wybacz, ale wszystko, co piszesz, należy podzielić przez 3(dzieści).

Porównywałem wczoraj zdjęcia S9+ vs M20P I o ile pierwsze wrażenie jest szokujące na korzyść M20P, to w pewnych sytuacjach, oba telefony są na tym samym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Nie rozumiesz co piszę, w ogóle nie stawiam tego w jednym szeregu - każdy telefon z D700 jest dla mnie na poziomie ścierwa niżej podłogi :) - więc spokojnie możesz sobie to co piszę mnożyć x10 jeszcze bo się powstrzymuje od jakiejkolwiek ekscytacji - pisze jak jest.

Zwyczajnie napisałem, że w tych konkretnie słonecznych idealnych warunkach (wyżej dałem link do foty) akurat jedno mi zdjęcie wyszło super ładnie (nie wszystkie) i jestem z obu aparatów zadowolony, łącznie z moją żoną, która robi zdjęcia zawodowo D700 i też tam mi cykła oprócz Huaweia. Oba wyszły inaczej i oba są dobre na swój sposób. Tylko tyle napisałem, wiadomo, że co do telefonu mam w ogóle inne oczekiwania, sporo mniejsze, nawet nie próbowałem porównywać - zwyczajnie z obu fotek byłem zadowolony - a kilka kilogramów D700 musieliśmy dźwigać przez 9 km lasem i po górkach :)

Nie miałem tez nigdy Note 9 - porównuję z S8 i lekko z iP X i w przypadku S8 jest wiele rzeczy zrobione lepiej, a te co wymieniłem, nawet 3x lepiej zrobione (czasem nawet lepiej, niż sobie to wymyśliłem, że można by zrobić) - i nie jest to moje odczucie, podaje konkretne argumenty - np. to, że DEX działa jak 2 osobne urządzenia - mogę używać wreszcie telefonu i desktopu na raz całkowicie osobno po podłączeniu (można powiedzieć, super 2x lepiej niż na S8 który wyłączał się jak przekazywał tryb DEX - nawet spowolnień nie widać) + jeszcze funkcja bezprzewodowa doszła i stacja DEX nie jest nawet potrzebna (hmm, 3x lepiej w sumie). Nie ma tu miejsca na ekscytacje, zwyczajnie Huawei zrobił tryb DEX 3x lepiej niż Samsung. Resztę przykładów jak aparat, gdzie są w sumie 3 zamiast jednego też uzasadniłem przecież.

Edytowane przez zygiboos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    20 minut temu, zygiboos napisał:

Nie rozumiesz co piszę, w ogóle nie stawiam tego w jednym szeregu - każdy telefon z D700 jest dla mnie na poziomie ścierwa niżej podłogi :) - więc spokojnie możesz sobie to co piszę mnożyć x10 jeszcze bo się powstrzymuje od jakiejkolwiek ekscytacji - pisze jak jest.

Zwyczajnie napisałem, że w tych konkretnie słonecznych idealnych warunkach (wyżej dałem link do foty) akurat jedno mi zdjęcie wyszło super ładnie (nie wszystkie) i jestem z obu zadowolony, łącznie z moją żoną, która robi zdjęcia zawodowo D700 i też tam mi cykła oprócz Huaweia. Oba wyszły inaczej i oba są dobre na swój sposób. Tylko tyle napisałem, nawet nie próbowałem porównywać - zwyczajnie z obu byłem zadowolony - a kilka kilogramów D700 musieliśmy dźwigać przez 9 km lasem i po górkach :)

Nie miałem tez nigdy Note 9 - porównuję z S8 i lekko z iP X i w przypadku S8 jest wiele rzeczy zrobione lepiej, a te co wymieniłem, nawet 3x lepiej zrobione (czasem nawet lepiej, niż sobie to wymyśliłem, że można by zrobić) - i nie jest to moje odczucie, podaje konkretne argumenty - np. to, że DEX działa jak 2 osobne urządzenia - mogę używać wreszcie telefonu i desktopu na raz całkowicie osobno po podłączeniu (można powiedzieć, super 2x lepiej niż na S8 który wyłączał się jak przekazywał tryb DEX - nawet spowolnień nie widać) + jeszcze funkcja bezprzewodowa doszła i stacja DEX nie jest nawet potrzebna (hmm, 3x lepiej w sumie). Nie ma tu miejsca na ekscytacje, zwyczajnie Huawei zrobił tryb DEX 3x lepiej niż Samsung. Resztę przykładów jak aparat, gdzie są w sumie 3 zamiast jednego też uzasadniłem przecież.

note 9 również może odpalić tryb dex i obsługę telefonu jednocześnie, przewodowo, bez Łagów i z działającą dystrybucją linuxa.

Porównywać s8 to można z mate 10 a mate 20 powinno się przeciwstawić z note 9.

powiem tak- miałem Huawei mate 7 oraz 9, były to bardzo dobre telefony, jednak po zakupie note 9 oraz zabawie mate 20 pro w sklepie widze że lepiej mi jest w obozie samsunga. 

• Piwko! 1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Spoko pytanie było o zmiany w stosunku do S8, nie porównuję tego do Note 9. Mate 20 Pro myślę, że celował, żeby być lekko lepszym od iPhona X i bardzo podobnym w funkcje, poszli w inną stronę - ja się cieszę, bo samsung mi się znudził (choć byłem z niego zadowolony bardzo długo) i mam coś co przypomina mi teraz iOS z androidem.

Jakoś w ogóle nie widzę w tym telefonie dodatkowych opcji biznesowych celujących w funkcje Note, chociażby w rysik czy jakiś mega rozbudowany notatnik - nie są tu dostępne.

I tak czytałem o tym, że Note 9 ma mieć już właśnie też znacznie lepszy DEX z trybem bezprzewodowym, nie wiedziałem tylko, że też udaje się uruchomić obie rzeczy na raz, myślałem, że tylko jak w S8 - albo pokazywanie ekranu, albo DEX, a S8 jako telefon działa tylko w trybie ekranu, a na DEX się wyłącza. Tak czy siak, ja miałem spore różnice po przesiadce z S8 i nie muszę już zazdrościć rozwiązań z iPX, który też codziennie widywałem i gula skakała :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, zygiboos napisał:

i mam coś co przypomina mi teraz iOS z androidem

Jeżeli na serio tak jest, to bardzo duży plus dla mnie na zmianę X na M20Pro :) 
    @zygiboos czy gesty są chociaż zbliżone? Jak się przełącza pomiędzy apkami, jak w X, poziomym ruchem lewo prawo? Jest to mega wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

No sporo osób zamienia X na Mate 20 Pro. Po OLX można to wywnioskować. Starali się zrobić, żeby był to dość wierny klon + troszkę więcej. Np. wykrywanie twarzy jest dokładniejsze, pod większymi kątami i według Huaweia 30% szybsze. Aparat ma 3x zoom zamiast 2 i dołożyli szeroki kąt - apka aparatu bardzo podobna. Tryb portretu z bokeh działa trochę bardziej przesadzicie niż w iPX, ale jest ładny, + doszła możliwość robienia zdjęć z trybem przysłony - czyli rozmazywanie tła nie tylko dla ludzi ale też innych rzeczy i przedmiotów - więc znów jakby to samo, ale lekko lepiej niż w X.

Gesty podstawowe są prawie identyczne, czyli z dołu jak się przesuwa - to idziesz do pulpitu, nawet taka sama animacja chowa program jakby w jego własną ikonkę. Przesunięcie z dołu i przytrzymanie odpala ostatnie aplikacje (wygląd identyczny ostatnich apek) i tu jest różnica. Przełączasz się miedzy aplikacjami tylko w taki sposób, pociągnięcia z brzegów robią wstecz. Ale to raczej oczywiste bo w andku gdzie masz dzielenie ekranu, a apki są mniej proste - wstecz jest bardziej przydatne niż szybie przełączanie apek. Tak czy siak przeciągnięcie + przytrzymanie i szybkie przełączenie nie są jakieś kłopotliwe, więc nie tęsknię.

Żona potwierdza, że używa się gestów jak w iPX no i podoba jej się że nie ma szuflady aplikacji jak w iOS, bo poprzednio nie wiedziała co zrobić jak jej dawałem S8, teraz się szybko odnalazła :) . Za to ja mam problem w pracy obsłużyć Note 3, odruchowo używam gestów i nic nie działa, hehe.

Edytowane przez zygiboos
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i pewnie nie ubija apek jak X :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

A tego już nie powiem, bo w sumie mam odruch ubijania samodzielnie, wiem, że to bez sensu, ale jakoś mi tak zostało po starych telefonach jeszcze z Windowsem Mobile - nie mogę się tego wyzbyć :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

W moim wywala się aplikacja aparatu - znowu serwis

tapnięte z Mate 20 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serio animacje lagują a reakcja na dotyk jest opóźniona w mate 20 pro? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi