Skocz do zawartości
memphis21

Huawei Mate 20 Pro - opinie.

Gwozdek

Proszę pamiętać, że do szczegółowych porównań dwóch modeli (lub więcej) mamy specjalnie przeznaczony do tego dział: https://forum.android.com.pl/forum/283-porównania-telefonów/

Ten temat pozostawmy samym opiniom o Huawei Mate 20 Pro.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

seb84
    A może mi ktoś powiedzieć jak z jasnością wyświetlacza? Dobrze widać w słońcu?

Jasność jak i jakość wyświetlacza super

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Jak dla mnie to bomba ja nie miałem kłopotów z odczytaniem czegoś w dużym słońcu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Ekran jest bardzo jasny, wręcz przesadnie - gdzieś czytałem, że idzie dużo wyżej z jasnością i potrafi też zejść dużo niżej niż większość OLEDów. Nie ma problemu z widocznością w słońcu.

Odpowiadając na wcześniejsze pytanie - nic nie laguje, animacje są bardzo płynne, po przejściu z iPhoneX mam wrażenie, że 2x szybsze (albo mają sporo więcej klatek). Co prawda mam ustawioną automatyczną rozdzielczość (telefon inteligentnie dostosowuje oszczędzając baterię) i testując szybkość interfejsu i ewentualne lagi upewniam się, że nic się nie aktualizuje i nie instaluje (choć specjalnie nie robi to wrażenia na mate, jak to było przy moich starszych telefonach). Jest bardzo bardzo szybki. Dodatkowo ma tak dobrą reakcję na dotyk (jakby już tuż nad ekranem), że jest chwilowy efekt wow, jak przed chwilą było się np. na S8, albo na jakimś starszym iPhonie 7. 

Sam prezes Huawei na prezentacji dawał gwarancję na brak lagów przez 18 miesięcy, cokolwiek na nim odpalisz. Zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Ekran jest bardzo jasny, wręcz przesadnie - gdzieś czytałem, że idzie dużo wyżej z jasnością i potrafi też zejść dużo niżej niż większość OLEDów. Nie ma problemu z widocznością w słońcu.
    Odpowiadając na wcześniejsze pytanie - nic nie laguje, animacje są bardzo płynne, po przejściu z iPhoneX mam wrażenie, że 2x szybsze (albo mają sporo więcej klatek). Co prawda mam ustawioną automatyczną rozdzielczość (telefon inteligentnie dostosowuje oszczędzając baterię) i testując szybkość interfejsu i ewentualne lagi upewniam się, że nic się nie aktualizuje i nie instaluje (choć specjalnie nie robi to wrażenia na mate, jak to było przy moich starszych telefonach). Jest bardzo bardzo szybki. Dodatkowo ma tak dobrą reakcję na dotyk (jakby już tuż nad ekranem), że jest chwilowy efekt wow, jak przed chwilą było się np. na S8, albo na jakimś starszym iPhonie 7. 
    Sam prezes Huawei na prezentacji dawał gwarancję na brak lagów przez 18 miesięcy, cokolwiek na nim odpalisz. Zobaczymy

To miałem w takim razie inny telefon lub aktualizacje naprawiły problemy. Jednak dalej ciężko mi uwierzyć , ze nie laguja gesty. Jak porównywałem z Iphone xs max to była przepaść ale mate 20 pro miałem 10 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Gest do góry jest bardzo szybki, chowa się pięknie w ikonkę, nagrałem filmik (sorki za jakość, pod ręką miałem tylko Blackberry Q5).

No jak dla mnie szybciej od X (ale tam też jest płynnie, zwyczajnie animacje są powolniejsze), nie wiem jak z XS co prawda, ale na mnie wrażenie Mate robi:

https://photos.app.goo.gl/dKyoMFmcjme2bzgT7

W połowie filmiku wyczyściłem wszystkie aplikacje, żeby nie było, że coś z cache leci.

Edytowane przez zygiboos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84
    Gest do góry jest bardzo szybki, chowa się pięknie w ikonkę, nagrałem filmik (sorki za jakość, pod ręką miałem tylko Blackberry Q5).
    No jak dla mnie szybciej od X (ale tam też jest płynnie, zwyczajnie animacje są powolniejsze), nie wiem jak z XS:

To musieli poprawić jakaś aktualizacja. A jak z odciskiem palca ? Jest już lepiej ? Bo jak ja używałem tel to było słabo, często nie załapywał...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Na BOE mam wrażenie, że lepiej łapie niż na LG, a po ostatniej aktualizacji do .124 jest jeszcze tak z 30% szybciej i dokładniej. Mam też wrażenie, że uczy się z czasem.

Nakręciłem drugi flmik, link ten sam:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seb84

A przypomnijcie mi czy da się ustawić wyświetlacz tak aby się wybudzał jak przyjdzie wiadomość (coś na wzór Iphone) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Przesiadłem się z IPX na mate 20 Pro, gest home w Mate jest szybszy i płynniejszy

tapnięte z Mate 20 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    14 godzin temu, seb84 napisał:

A przypomnijcie mi czy da się ustawić wyświetlacz tak aby się wybudzał jak przyjdzie wiadomość (coś na wzór Iphone) ?

Tak, ale styl blokady ekranu musi być domyślny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi