Skocz do zawartości
raf1943

Mi A2 LITE - aktualizacje oprogramowania i związane z nimi pytania i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

box33

A2 właśnie dostał 10-ke więc może i dla lite wkrótce wrzucą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Oby jak najpóźniej
    10 dla A2 w wykonaniu Xiaomi to teksańska masakra Piła mechaniczna

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Możesz coś więcej napisać na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Po wczorajszej aktualizacji moje służbowe A2 działa tragicznie. O ile sam system działa jakby szybciej to:
    - ścinają się animacje w całym interfejsie a nawet przy uruchomieniu wielozadaniowości i nawet napis „zamknij wszystkie” pojawia się kiedy chce. Ponadto przy włączeniu wielozadaniowości ekrany aplikacji latają dziwnie po pulpicie na lewo lub prawo
    - niektóre dźwięki pomimo ze są włączone nie działają tak jak na przykład blokady ekranu i odblokowania
    - wifi to jakiś koszmar. Więcej nie działa jak działa a jak się już uda połączyć to wywala co kilka minut i potem już nie widzi sieci
    - gęsty androida 10 na Mi A2 to jakaś kpina. Wyłączyłem po kilku minutach bo nie działa, kompletny brak responsywnosci i sensu. Mam prywatnie iPhone XS i tak gesty z Xiaomi to ponury żart
    Ponadto przy włączonych gestach wariuje pasek Google na pulpicie. Raz jest wyżej a raz niżej. Patrząc na ekran widać jak skacze góra dol.
    To tak na szybko po jednym dniu, ale przyznaje ze odechciewa się używać tego telefonu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    box33

Ilu użytkowników tego modelu potwierdziło te same problemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jash

Na jakimś portalu był o tym artykuł, pamiętam jakieś 3 wpisy gdzie wszystko OK, reszta to samo co u mnie czyli źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W piątek pojawiła się aktualizacja do MiA2 Lite (około 106 MB). Już myślałem, że dadzą nam "10".. A tu figa, łatka do "9".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eddie71

W dwóch miejscach znalazłem info od pracowników Xiaomi.

Jedna podaje, że nie będzie Androida 10 dla Mi A2 Lite i Mi A1.

Druga na innym portalu podaje, że na razie wycofali się z aktualizacji dla Mi A2 Lite, bo testerzy napotkali na duże problemy.

Informacje sprzed ostatnich kilku dni. Ta pierwsza jest podobno od pracownika wyżej w hierarchii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    raf1943

Android One może mieć pewne opóźnienie, ale raczej nie może zostać pozbawiony aktualizacji. Wsparcie w tym wypadku jest przez 36 miesięcy.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam smartfona od 1,5 roku i jest fajny, ale ilość nienaprawionych bugów przeraża. Nie będę ukrywać, że najlepiej mi się korzystało ze smartfona przy andku 8, gdzie miałem jeszcze możliwość "sterowania" aktywnością wifi. Aparat tragedia i łatki oraz updaty w ogóle nie wpływają na jakość zdjęć. Wiem, że motorola w swoich smartfonach z serii one ulepsza stery aparatu.

Migotanie ekranu zdecydowanie za częste. I nie chodzi tu o problem z hardware, tylko to wina softu. Mam wrażenie, że system cały czas się gryzie z notchem. Dodam, że konkurencja często ma w ustawieniach możliwość "ukrycia" notcha poprzez wyłączenie z użytku przestrzeni na prawo i lewo od notcha. W naszym a2lite tego brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi