Skocz do zawartości
lukass_1984

Jak zwiększyć jasność ekranu i usunąć jej ograniczenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!!

Od wczoraj stałem się (póki co) szczęśliwym posiadaczem Oneplusa 6. Po przesiadce z Note 8 dochodzę do wniosku, że ekran w OP jest lepiej skalibrowany, no i oczywiście nie ma różowej poświaty :) Niemniej jednak wydaje mi się, że panel w mocno słoneczne dni może nie być dostatecznie czytelny. Wszystko przez to, iż producent zablokował automatyczne podbijanie jasności. W zasadzie w każdym szajsungu ta opcja aktywuje się przy mocnym oświetleniu. Nie twierdzę, że ekran w OP jest ciemny. Po prostu wiem, że ten panel ma potencjał, który został dość mocno ograniczony. Czy ktoś z Was, drodzy forumowicze, obszedł jakoś ten temat? Czy root rzeczywiście jest ostatecznością? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Edytowane przez GeoHot
    doprecyzowuję temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kristyan

Bez roota czy custom ROMa dużo nie zdziałasz, widziałem gdzieś albo w jakimś custom kernelu albo ROMie że jest możliwość zwiększenia jasności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sqner

https://play.google.com/store/apps/details?id=flar2.hbmwidget

Aplikacja pozwala wyjść poza standardowy zakres jasności, niestety wymagany root.

"You can also use High Brightness Mode so you can see your phone in the sun. This app unlocks the hidden hardware setting that makes your screen about 40% brighter than stock. This app requires root."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok. Czyli jak widać, bez roota się nie obejdzie...swoją drogą, ciekawe, dlaczego oneplus zablokował tą opcję. Czyżby obawiali się reklamacji z tytułu wypalonych ekranów?... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi