Skocz do zawartości
th3z

Po zaktualizowaniu androida 6.0.1 do 7.0 telefon się nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

th3z

Mam taki problem, że telefon sam mi się wyłączył i już nie chciał się uruchomić. Factory reset nie pomagał. Wrzuciłem mu androida 7 przez Odina i też nie wstał, cały czas wisiał na logo samsunga. Dopiero jak przez odina wrzuciłem androida 6.0.1 to się uruchomił. Jednak jak tylko się aktualizuje do 7 to problem powraca. Co mogę z tym zrobić? tzn. jak odpalić andka 7 na tym telefonie lub ostatecznie jak wyłączyć ciągłe trucie o aktualizację na 6. Zwykłe wyłączenie tego w ustawieniach nie pomaga, co chwile prosi o zainstalowanie aktualizacji.

Edytowane przez melis
    Poprawiono tytuł tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@th3z Czekałeś odpowiedni czas po hard resecie, czy wgraniu oprogramowania Odin'em? Trochę czasu zawsze mija, nim telefon się uruchomi po tych czynnościach. Mając wcześniejszą wersję systemu, w jaki sposób aktualizowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th3z

Czekałem okolo 25minut i zero reakcji. Po zainstalowaniu andka 6.0.1 wstaje po około minucie.

Dopuki działało to aktualizowałem normalnie z poziomu telefonu, wyskoczyło powiadomienie o androidzie 7 to zaktualizowałem i działało długo czasu. Aż do momentu jak się zawiesił i sam zresetował. Od tamtego czasu nie uruchamia się z androidem 7, jedynie z 6.0.1. Hard reset i wipe cache nic nie daje. Wrzuce mu andka 7 odinem, nie uruchomi się. Zaktualizuje 6 do 7 też już się nie uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

Dziwna sytuacja. Mógłbyś spróbować napisać do supportu Samsunga. Oprogramowanie w 100% na ten model pobrałeś? Przez SamFirm? Jedyną opcją, aby nie krzyczał o aktualizacji jest wgranie custom recovery. Wtedy rozpozna modyfikację i zabroni wyszukiwania aktualizacji. Jednak jest to tylko opcja. Nie zalecenie

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@th3z

Możesz dokładnie sie okreslić jaki masz model telefonu, jaki soft 6.0.1, a jaki probujesz wrzucic soft 7?

Poniewaz nie wiem skąd wziąłeś soft 7.0 do modelu telefonu w jakim dziale piszesz bo nigdzie nie widze softu 7.0 dla modelu SM-J500F czy SM-J500FN, aby sie taki ukazał.^^

Czy czasem nie probujesz wrzucic soft 7.1 z modelu J5 2016 czyli SM-J510FN

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th3z

@melis

Napisałem maila do supportu Samsunga, zobaczymy.

@jeronimo

A to jest dział ze zwykłym j5? Jeśli tak to sorry, pisze z telefonu i musiałem nie zauważyć.

Telefon to Galaxy J5 2016, SM-J510FN. Nic mu na siłę nie wrzucam, raczej to on na siłę chce się aktualizować do 7 i się nie uruchamia. Od jakiegoś czasu przynajmniej.

@edit

Cholera, rzeczywiście pomyliłem działy. Mógłbym prosić uczynnego moda o przeniesienie? :)

Edytowane przez th3z

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jeronimo

@th3z

Powiedz mi czy soft 7.1 sciagałeś za pomocą SamFirm i wrzucałeś do Odina 4 plikowca?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    th3z

tak. wrzucałem najpierw 1 plikowc, a później próbowałem 4 plikowca. Bez różnicy. Z resztą jak wrzucę androida 6.0.1 i on sam się zaltualizuje to też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi