Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Nabór na moderatora - Sony Czytaj więcej.. ×
Sławomir Sokół

Instalacja Romu existenZ v. 7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Odblokowalem bootloadera i chciałem sobie wgrać rom ExistenZ. Robię wszystko według sekwencji podanej w temacie na xda (instaluje czystego androida oreo->wgrywam recovery->instaluje rom, drmfix, magik) i telefon łapie bootlopa. Ktoś wie może o co chodzi? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapomniałeś o instalacji modułu magiska Magisk SELinux Manager. 

Cytat

Flash Magisk SELinux Manager (When prompt press volume UP, then select permissive mode (Volume DOWN), if it doesn't ask to press any volume key, reflash Magisk SELinux Manager again): 

Po tym kroku nie zapomnij o wgraniu Safety net patch.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, Sprite3G napisał:

Zapomniałeś o instalacji modułu magiska Magisk SELinux Manager. 

Po tym kroku nie zapomnij o wgraniu Safety net patch.

Zapomniałem dodać, że to też wgrywałem. SE linux manager nie chciał zainstalować się z nowszą wersją magiska, spróbowałem starszej i poszło. Niestety, po tym zamiast bootloopa system nie dał rady sie zabotować, z godzinę miałem animacje bootowania. Na XDA wymyślili żeby spróbować z magisk v 16.0. Może w nocy spróbuję to zrobić jeszcze i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U siebie mam Magiska 16.3, a SELinuxa instalowałem w wersji 1.0.1 z późniejszą aktualizacją z poziomu magiska i działa. Na nowszym magisku nie próbowałem. Może w nowszej wersji leży problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, Sprite3G napisał:

U siebie mam Magiska 16.3, a SELinuxa instalowałem w wersji 1.0.1 z późniejszą aktualizacją z poziomu magiska i działa. Na nowszym magisku nie próbowałem. Może w nowszej wersji leży problem.

spróbowałem teraz z magiskie 16.0 i to samo, bootuje sie i sie nie może zabootować. SE linuxa mam z paczki na XDA. Nie wiem już kompletnie o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A oreo w której wersji instalujesz? Bo wersja existenz v7 oparta jest na 41.3.A.2.157, czyli ta z lipcowymi poprawkami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Teraz, Sprite3G napisał:

A oreo w której wersji instalujesz? Bo wersja existenz v7 oparta jest na 41.3.A.2.157, czyli ta z lipcowymi poprawkami.

Dokładnie na tej samej, ale z brandingiem z Play jeśli to ma jakieś znaczenie. Dziwne że niektórym działa a niektórym nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brand to nie problem, sam używam Plusa. W tej sytuacji ciężko mi powiedzieć co można zrobić. Spróbowałbym wgrać wszystkie pliki z tematu na xda, a jeśli już to zrobiłeś to nie wiem jak pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się. Wystarczyło po zainstalowaniu oprogramowania z flashtoola zabootować system, przejść przez konfigurację i dopiero wtedy instalowac. kto by pomyślał że o taką głupotę chodzi. Dzięki za próbę pomocy @Sprite3G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi