Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Pro. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Powtarzające się posty "Mam aktualizację' bez żadnych dodatkowych konkretnych informacji będą ukrywane. Niewiele to wnosi do tematu. Zamiast tego, prosimy o opisanie własnych wrażeń.

W przypadku braku aktualizacji, proszę pisać w tym wątku: Nie mam aktualizacji - temat zbiorczy

Obecny niech pozostanie do opisywania wrażeń z korzystania z najnowszych wersji oprogramowania.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, nowy jestem.

Zaciekawiła mnie dyskusja na temat aktualizacji i muszę przyznać, że cyrk jest z tym totalny.

Mam dwa egzemplarze - jeden (N)iebieski, drugi (T)wilight.

T dostał update po wyjęciu z pudełka bez karty sim do 187 i do dzisiaj na nim utknął. Po dwóch tygodniach przyszedł N. Ten został już włączony z kartą SIM i dostał update .206, ale z pakietem Orange_EU 9.0.0.5(LT) nie mając go przed aktualizacją. Jedyne co było w "gratisie" to Orange Apps bez możliwości odinstalowania. Telefony kupione w Bestcena, który ponoć sprowadza telefony by móc sprzedać je taniej. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji by którykolwiek telefon był sprzedawany w jakiejś sieci. Oba telefony działają w sieci Orange.

Szczerze to takiego cyrku z aktualizacjami to już dawno nie widziałem. Próbowałem bawić się w aktualizację firmware finderem, ale jedyne ostatecznie ponownie pobrał i zainstalował .206.. Ciekawi mnie czy gdybym T odpalił z kartą SIM to czy również dostałby .206 z pakietem Orange.

Edytowane przez Norghul

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88
    Napisano (edytowane)

Można rejestrować się do bety 

Tutaj jest odpowiedni temat do dyskusji o tym

Screenshot_20190425_171716_com.huawei.betaclub.jpg

Screenshot_20190425_171706_com.huawei.betaclub.jpg

Edytowane przez Kubaan88

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co, przecież ta wersja co mamy teraz to też jak beta się zachowuje...

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kubaan88

U mnie wszystko jest ok 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    16 godzin temu, wuwojtas napisał:

Po co, przecież ta wersja co mamy teraz to też jak beta się zachowuje...

Co Ci działa nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liftlodz

Ja mam po ostatniej aktualizacji na przykład problemy z połączeniami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie niedopracowany jest ten system, a szkoda, bo zapowiada się dobrze:

- często mam tak, że przy normalnym połączeniu rozmówca mnie słyszy, a ja jego nie
    - mam duże problemy z bluetooth w aucie - podczas rozmowy się rozłącza i ponownie łączy
    - znika mi ustawienie "Znacznik GPS" w aparacie - co go włączę, to po jakimś nieokreślonym czasie się wyłącza
    - często się zawieszają różne apki
    - brak VoWiFi i VoLTE w Orange to już w ogóle porażka - w samsungu działa i to bardzo dobrze, a mi akurat ta funkcja jest potrzebna, a aplikacja WiFi Calling od Orange nie będzie już rozwijana

1252779535_Zrzutekranu2019-04-27o07_29_56.thumb.png.f0a4af16d39116cea7e4de224e48a1bc.png

W innych smartfonach takich jaj nie było... Dzisiaj zrobię sobie reset do fabrycznych o zobaczymy...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hm, mam ten telefon od 5 mc i nigdy ani jedna z wymienionych sytuacji nie wystąpiła. Przywróć ustawienia fabryczne - zobaczymy co się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, wuwojtas napisał:

- brak VoWiFi i VoLTE w Orange to już w ogóle porażka - w samsungu działa i to bardzo dobrze, a mi akurat ta funkcja jest potrzebna, a aplikacja WiFi Calling od Orange nie będzie już rozwijana

1252779535_Zrzutekranu2019-04-27o07_29_56.thumb.png.f0a4af16d39116cea7e4de224e48a1bc.png

Akurat tutaj nie masz co winic Huawei a raczej Orange, bo to oni musza dostosowac soft do swojej sieci, lub przekazac informacje o odpowiednych parametrach do Huawei w celu implementacji w softach typu open.

Uzywam wszystkich telefonow w dual-sim, i w kazdym dziala W-Fi Calling i VoLTE w Play, w Orange chyba nigdy nie trafiłem, taka siec, mają to w pompce ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, wuwojtas napisał:

- mam duże problemy z bluetooth w aucie - podczas rozmowy się rozłącza i ponownie łączy

Również i ja mam problemy z łącznością bluetooth w samochodzie. Słuchawki bt (JBL E50) z funkcją dzwonienia działają normalnie. Głośnik bluetooth (JBL Charge 2+) również bez zastrzeżeń. Wchodzę do auta, radio automatycznie paruje z telefonem. Włączam Spotify, muzyka zaczyna lecieć przez trzy sekundy i zaczyna się masakra, przerywanie (jakby ktoś naciskał play, pauza i to tak cyklicznie co sekundę) przez minutę/dwie. Później działa normalnie. Gdy wyłączę bluetooth i wymuszę ręczne parowanie wszystko działa jak należy. Dodam, że stary LG G2 działa wyśmienicie bez żadnych problemów na bt. Radio Sony DSX A410

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi