Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Pro. Aktualizacje oprogramowania.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Myślicie, że możemy się pożegnać z aktualizacjami do nowszych wersji systemu w związku z tym banem google na huawei (Emui 9.1, Android Q etc.)? Jeśli tak, to nie jest ciekawie...

Edytowane przez crystal84

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będą aktualizacje.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualizacje będą zabezpieczeń nie systemu, co nie zmienia faktu że ciekawie dla Huawei nie jest

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie, tak słyszałem. Poprawki zabezpieczeń to co innego niż aktualizacje systemu... Jednym słowem, lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Huawei ma 90 dni na aktualizację a i nie jest pewne co będzie dalej .
    A nawet po tym okresie jak nic się nie zmieni to nakładka Emui wnosi więcej zmian niż nowy system czystego androida który i tak będzie dostępny .

Edytowane przez piotrsylwia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jaque
    Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi O EMUI 9.1 to ban od Googla a właściwie od rządu USA nie ma tu nic wspólnego, także aktualizacja napewno będzie pytanie kiedy. Co do Andka Q jest szansa, że modele które są już wydane także go dostaną, jest jeszcze AOSP. Szczerze mówiąc mnie osobiście nie zależy na wyższej cyferce androida, wystarczy że nowe funkcje dostarczy nakładka EMUI która jak już ktoś napisał wyżej więcej wnosi niż sam android. To co do słuchawek dodają producenci czy to Huawei czy Samsung, Google to dodaje dopiero w kolejnej wersji andka, także... 

Jak będzie czas pokaże. W przeciągu kilku, kilkunastu tygodni sądzę że sprawa się wyjaśni, póki co nie ma sensu siać paniki. 

Edytowane przez jaque

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

To nie jest tak, że Huawei nie może teraz korzystać z Androida lub go modyfikować, by przekształcić w EMUI. Bo może. To wynika z otwartości systemu.
    Nie mają za to prawa teraz używać w nowych modelach usług Google'a, w tym ich aplikacji. Tyle tylko, że Android w Europie bez Usług Google po prostu się nie sprawdzi. 

Uważam, że Android Q dla starszych telefonów Huawei jak najbardziej jest możliwy (w tym Mate 20 Pro), bo restrykcje ich nie dotyczą. Kwestia tylko tego, jaką podejmą decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikko1

No nie wiem czy nasz Mate 20 Pro załapie się na Androida Q - wg jednej ze stron technologicznych mate 20 pro został wykluczony z testów Androida Q (˘・_・˘)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    No nie wiem czy nasz Mate 20 Pro załapie się na Androida Q - wg ##### mate 20 pro został wykluczony z testów Androida Q

To by było kiepsko. O ile jestem zadowolony z telefonu, to brak aktualizacji sprawia że na przyszłość raczej nie będę myślał o kupnie kolejnego telefonu od tego producenta :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mikko1

No właśnie, mate jest świetnym telefonem i niby nie jest do szczęścia potrzebny upgrade do Androida Q, ale martwi mnie ryzyko braku wsparcia za kilka miesięcy :(
    Nie widzę tylko totalnie żadnej alternatywy pod względem aparatu dla Mate'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi