Skocz do zawartości
Gwozdek

Huawei Mate 20 Pro. Aktualizacje oprogramowania.

Gwozdek

Aby uniknąć zbędnych dyskusji na temat kto już posiada aktualizację, a kto nie załączamy zasadę wydawania aktualizacji według Huawei:

"Kiedy Huawei wydaje nową aktualizację Androida na jednym ze swoich urządzeń, tylko 1% aktywowanych urządzeń jest dostępnych przez pierwsze 48 godzin. Dzieje się tak, ponieważ monitoruje działanie wewnętrznego systemu Google na podstawie tych pierwszych aktualizacji i monitoruje, czy w aktualizacji nie wystąpił błąd. Następnie, jeśli nie ma błędu, 25% aktywowanych urządzeń otrzyma aktualizację w ciągu pierwszych dwóch tygodni, następnie 50% wszystkich urządzeń, a następnie tylko 100% aktywowanych urządzeń. Ten proces może potrwać do 8 tygodni.

Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda jest prawdziwa dla jawnej kompilacji, a nie modelu. Oznacza to, że oprogramowanie działające z innym numerem kompilacji odblokowanym przez kartę lub aktualnie dostarczane przez dostawców usług jest oddzielne"

Prosimy o niespamowanie nic nie wnoszącymi do tematu postami. Mile widziane są uwagi i wrażenia dotyczące nowego softu.

Wiadomość dodana przez Gwozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kilka razy próbowałem (mając 2 karty PLAY), ale bez skutku. Znalazłem jakąś starą kartę SIM, nawet nie wiem skąd bo cała biała, więc nie dąło się zidentyfikować. Gdy ją włożyłem (mimo że karta SIM nie działała),  od razu wykrył aktualizację 10.0.0.154.

Screenshot_20191206_155335_com.huawei.android.hwouc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ktoś w skrócie napisać co wnosi 10 względem 9?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przykładowo mam problem z zamykanie aplikacji - mimo zaznaczenia, że nie podlega optymalizacji to i tak zamyka aplikacje

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w pracy i nie mam jak tego szybko sprawdzić, ale ciekawe czy jakby w ogóle wyjąć kartę sim i żadnej nie wkładać znalazło by jakąś aktualizacje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wyciągnięciu karty dalej nie wykrywa aktualizacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda. Trzeba cierpliwie czekać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    digimen

Po aktualizacji do Androida 10 zauważyłem, iż nie zawsze kliknięcie w powiadomienie po rozwinięciu górnej belki uruchamia aplikacje, której to powiadomienie dotyczy. Taki stan rzeczy występuje losowo tj. raz aplikacja jest uruchamiana a innym razem nie i dotyczy różnych apek.

Czy macie jakieś propozycje rozwiązania tego problemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek
    W dniu 6.12.2019 o 20:41, Domix19 napisał:

Może ktoś w skrócie napisać co wnosi 10 względem 9?

Globalny tryb ciemny, usprawnione ustawienia uprawnień, odświeżony interfejs i nowe style AOD (które mają być dodane niebawem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A zaszyty w systemie Android Auto ?

Wysłane z mojego LM-G850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po aktualizacji do Androida 10 zauważyłem, iż nie zawsze kliknięcie w powiadomienie po rozwinięciu górnej belki uruchamia aplikacje, której to powiadomienie dotyczy. Taki stan rzeczy występuje losowo tj. raz aplikacja jest uruchamiana a innym razem nie i dotyczy różnych apek.
    Czy macie jakieś propozycje rozwiązania tego problemu?
    Nie zauważyłem tego u siebie. Zwrócę uwagę na to.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi