Skocz do zawartości
xad

Jak usunąć fabrycznie zainstalowanego Facebooka

Rekomendowane odpowiedzi

xad

Witam,

Czy jest możliwość bez roota usunięcie fabrycznie zainstalowanego Facebooka?

Chciałem pobrać aplikację z XDA która pozbawiona jest śmieci jakie ostatnio serwuje nam Facebook (m.in jakieś głupie naklejki) ale nie można tego zrobić, gdy zainstalowana na urządzenie jest inna aplikacja Facebooka. 

Wyłącznie jej oraz próba instalacji zewnętrznej aplikacji nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

moze package disabler ? Ja nie korzystałem, ale zdaje się ze to to czego szukasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xad

Jest tam opcja odinstalowania aplikacji bez roota czy tylko wyłączenie ? 15 PLN sporo jak na taką apke i wolał bym mieć 100% pewność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz chyba 2h na zwrot, zdazysz sprawdzic. sorry ale nie wiem z tego co czytalem na xda sluzy to do odinstalowania wszelakiego bloatware, uzywaja tego miedzy innymi do usunięcia w pełni bixby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bez roota jest "tylko" wyłączenie. Tylko że to "tylko" w 100% załatwia sprawę, bo FB znika z wszelkich wskaźników używania procesora, pamięci czy baterii. 15zł za PDP to zdecydowanie nie sporo, bo ta aplikacja była by warta wydania i 30zł, gdyby takiej ceny sobie życzyli. A już tym bardziej w kontekście posiadania telefonu na 4K, który to telefon PDP pozwala bardzo fajnie zoptymalizować wg swoich potrzeb i preferencji...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xad

Czym się różni wyłączenie wybranej aplikacji za pomocą package disaer od wyłącznia aplikacji, które mogę zrobić z poziomu systemu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przede wszystkim, to wyłączyć z poziomu systemu można bardzo niewiele aplikacji, a przy użyciu pdp można wyłączyć wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no np tym ze po restarcie aplikacje sa z powrotem właczają a przy wyłaczeniu PDP nie. fb z poziomu PDP wyłaczyc mozna ale juz usunac raczej sie nie da zeby podmienic na inna apke fb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Seth_

Nic mi się po restartach z powrotem nie włącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xad

U mnie to samo. To co włączyłem od początku, jest włączone do tej pory. 

A czy z poziomu ADB będzie dało radę to usunąć ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi