Skocz do zawartości
xad

Jak usunąć fabrycznie zainstalowanego Facebooka

Rekomendowane odpowiedzi

dzidexx

@xad

Podaj link do tego FB na Xda, zajrzę.

Możesz użyć adb shell i pm uninstall - zrobisz to samo co disabler.

dodana zawartość

Ps.

Nie na możliwości całkowitego usunięcia aplikacji systemowej bez root lub twrp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Nie interesuje mnie aplikacja - nie mam żadnego FB, chciałem zajrzeć do opisu na Xda.

@xad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xad

Aaaha to w takim razie muszę zapytać znajomego - bo on mi podesłał link ten link. 

dodana zawartość

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Nie interesuje mnie aplikacja - nie mam żadnego FB, chciałem zajrzeć do opisu na Xda.

@xad

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/bullshified-version-facebook-okay-to-t3586318

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Na początku jest napisane aby usunąć wszelkie aplikacje od Facebook'a(WhatsApp chyba może zostać😃).

Pod koniec coś o usunięciu również konta FB.

Nic nie ma, że root jest niezbędny, ale nie każdy smartfon ma go systemowego.

@xad

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xad

Chodzi o to, że w Note 9 Facebook jest fabrycznie zainstalowany i nie da się go odinstalować z poziomu systemu 😕

A jak wspomniałeś, żeby zainstalować zmodyfikowaną aplikacje trzeba najpierwej usunąć oryginalną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
xad

Specjalnie nawet nie logwałem się na konto Samsunga, aby nie dodatkowe oprogramowanie się nie zainstalowało..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dzidexx

Nie chodzi o konta tylko o k.sim i kraj, język przy pierwszej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ament

@xad  fb nie sciaga sie w czasie setupu tylko jest integralna czescia oprogramowania XEO + wersji polskich operatorow i stosowny plik apk znajduje sie na partycji systemowej. Bez roota, ktory daje dostep do tej partycji nie usuniesz tej aplikacji. Programy typu PDP tylko blokuja uruchamianie sie wybranych aplikacji/modulow podczas startu telefonu. ADB tez Ci nic nie da bo ten sposob tez nie usuwa fizycznie apk z partycji systemowej tylko "odinstalowuje" ja dla biezacego uzytkownika (current user) - dzialanie dokladnie takie samo jak w przypadku PDP tylko tam robisz to w bardziej cywilizowany sposob bo masz ladne UI i nie musisz klepac komend.

Imho jedyna metoda na rzeczywiste pozbycie sie fb i zainstalowanie sobie jakiejs modyfikacji z xda to albo flash ROMem, w ktorym fb nie jest zintegrowane albo root. Chyba, ze ktos by Ci spreparowal "custom ROM" na bazie XEO, bez fb.

Edytowane przez Ament
  • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
masi0

albo instalacja rom z niemiec - tam FB nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi