Skocz do zawartości
atb80

Hboot co to takiego?

Rekomendowane odpowiedzi

atb80

Jestem nowym użytkownikiem Hero i nie bardzo jestem w temacie. Może mi ktoś wyjaśnić co to takiego jest HBoot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    HouseM

I niby gdzie to tam jest napisane ?

Przyłączam się do pytania . Co to jest Hboot ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hboot to inaczej spl a spl to :

cytat:

SPL

Jest to jeden z ważniejszych elementów w systemie naszego telefonu. Można go porównać do BIOS-u w naszych PC. Odpowiada z ustawienie odpowiedniej ilości pamięci dla poszczególnych sekcji systemu. Na nieszczęście, ten w oryginalnym ROM-ie posiada blokadę CID, która nie pozwala instalować nam nieautoryzowanych ROM-ów. Jedynym sposobem obejścia blokady CID jest wygenerowanie goldcard.img, pliku który po umieszczeniu na naszej micro SD pozwoli jej ominąć blokadę i zainstalować inny ROM. To z całej metody ROOT-owania sprawia według mnie najwięcej kłopotów, reszta nie sprawia już takich problemów o czym możemy się przekonać stosując się to tego poradnika. Podczas ROOT-owania wgrywamy tak zwany HardSPL, który pozwala nam dalszą instalację dowolnych ROM-ów, pisząc dowolnych chodzi tutaj o wszystkie ROM-y nie opierające się na portach z Hero. Dodam jeszcze, że niedawno wyszedł SPL od Haykuro. Różni się on tym, że ustawia większą ilość miejsca na obraz systemu. Pozwala nam to instalować portowane ROM-y z telefonu HTC Hero, które są dość obszerne. Przy ustawieniach jakie robi HardSPL (instalowany podczas ROOT-owania) nie byłoby miejsca do zainstalowania Hero, co mogłoby się nie najlepiej skończyć. Opis jak zainstalować najnowszy Haykuro SPL wykonałem TUTAJ. Jedną z dodatkowych opcji jakie daje nam HardSPL lub HaykuroSPL jest opcja "fastboot" uruchamiana w bootloaderze. Pozwala nam ona na połączenie naszego telefonu z komputerem. Dzięki temu, przy użyciu narzędzia SDK, możemy w pełni kontrolować nasz system, wykonywać restore nandroida, zmieniać obrazki boot images oraz wiele innych przydatnych funkcji mogących uratować nasz telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi