Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Szkater

Jak zablokować bootloadera w U11?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu nabyłem kilkumiesięcznego HTC U11. Chciałem ostatnio skonfigurować płatność Google Pay, ale za każdym razem otrzymywałem błąd z informacją że telefon jest źle skonfigurowany lub zrootowany. Po sprawdzeniu telefonu kilkoma aplikacjami okazało się że telefon nie jest zrootowany, ale najprawdopodobniej był, ponieważ ma odblokowany bootloader. W aplikacji SafetyNet pokazuje mi się błąd o treści 'cts profile match false'. Ogólnie telefon nie sprawuje żadnych problemów, ale chciałbym przywrócić go do pełnego stanu fabrycznego, o ile jest to możliwe, bo jak wyczytałem na zagranicznych forach, wiele osób uśmierciło swoje htc próba zablokowania bootloader. Nie wiem czy jest to też wina obecnego oprogramowania, czy po prostu jest to normalne że mój HTC ma poprawki zabezpieczeń z 1 czerwca br. Prosiłbym o pomoc i ewentualne wytłumaczenie jak krok po kroku wykonać taką czynność nie uszkadzając telefonu.

wersja oprogramowania na ten moment: 2.33.118.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DP666
    Napisano (edytowane)

Witaj.
    Twój telefon posiada odblokowany bootloader to oznacza, że musiał mieć zrobionego ROOta na nim.
    Ja mam odblokowany bootloader i mam ROOta na nim dzięki Magisk a w nim mam SafetyNet „ctsProfile: false”
    Wiec mi to jest niepotrzebne, bo nie korzystam z tej opcji.
    Pod tym linkiem (Kliknij tu) masz opisany sposób jak uzyskać SafetyNet z wynikiem Passed.

Spoiler

SafetyNet.thumb.png.4c1a57e9601d5e7c42342797690483e8.png

W dniu 6.11.2018 o 21:29, Szkater napisał:

Ogólnie telefon nie sprawuje żadnych problemów, ale chciałbym przywrócić go do pełnego stanu fabrycznego, o ile jest to możliwe

Jest to możliwe wystarczy wgrać nowy ROM, pokaż, co masz na screenach, w ustawienia, informacje, informacje o oprogramowaniu, i więcej.

W dniu 6.11.2018 o 21:29, Szkater napisał:

bo jak wyczytałem na zagranicznych forach, wiele osób uśmierciło swoje htc próba zablokowania bootloader

Bootloader sam się zablokuje po wgraniu nowego ROMa, ja tak zrobiłem na swoim, jak wspominałem mam odblokowany bootloader, ROM w paczce zip na karcie pamięci, instalacja z Recovery i telefon działa bez najmniejszego problemu.

Edytowane przez DP666
    Aktualizacja posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 8.11.2018 o 20:40, DP666 napisał:

Witaj.
    Twój telefon posiada odblokowany bootloader to oznacza, że musiał mieć zrobionego ROOta na nim.
    Ja mam odblokowany bootloader i mam ROOta na nim dzięki Magisk a w nim mam SafetyNet „ctsProfile: false”
    Wiec mi to jest niepotrzebne, bo nie korzystam z tej opcji.
    Pod tym linkiem (Kliknij tu) masz opisany sposób jak uzyskać SafetyNet z wynikiem Passed.

Pokaż ukrytą zawartość

SafetyNet.thumb.png.4c1a57e9601d5e7c42342797690483e8.png

Jest to możliwe wystarczy wgrać nowy ROM, pokaż, co masz na screenach, w ustawienia, informacje, informacje o oprogramowaniu, i więcej.

Bootloader sam się zablokuje po wgraniu nowego ROMa, ja tak zrobiłem na swoim, jak wspominałem mam odblokowany bootloader, ROM w paczce zip na karcie pamięci, instalacja z Recovery i telefon działa bez najmniejszego problemu.

Dodaje screen'y z informacjami o telefonie. Co do samego wgrania nowego ROMa, mógłbyś podać jakąś zaufaną wersję systemu, która będzie działać w 100%? I ewentualnie jakąś instrukcję samego recovery :D

Screenshot_20181110-140955.png

Screenshot_20181110-141000.png

Screenshot_20181110-141232.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DP666

Zainstaluj tę aplikację (Kliknij tu) na telefonie zrób screena i pokaż, co tam masz.
    Widzę, że masz na telefonie Androida 8 Oreo, a ja mam nadal 7.1.1 ten nieszczęsny Orange...
    Numer IMEI mogłeś zamazać oraz numer seryjny.

Edytowane przez DP666
    Korekta posta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi