Skocz do zawartości
radomir

TUTORIAL Unroot HTC Desire - powrót do oryginału

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym oddać telefon do naprawy i mam zrobiony hboot cm7.2r, s-off , root i reconvery.

Więc chciałbym usunąć s-offa, roota, bootloader tak żeby był wyjęty jak z pudełka, ale podczas proby zrobienia downgrade (w rożnych tematach jak to zrobić linki do programow powygasały.)

mogłby ktoś podać dokładnie jak to zrobić oraz dać działające linki do programów potrzebnych do przeprowadzenia usunięcia s-offa, roota, reconvery, bootloadera i wgrania brandowanego romu z ery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak więc zrobiłem już s-on i mam wgrane hboot-0.93.0001 według tego poradnika:

http://forum.android.com.pl/f153/s-off-root-s-on-revolutionary-unrevoked-android-2-2-i-2-3-poradnik-91477/

Podczas próby instalowania brandowanego softu ery android 2.2 foyo (mam też włożona kartę gold) wyskakuje mi błąd 140 BŁĄD WERSJI PROGRAMU BOOTLOADER.

S-ON

1) Pobierz plik https://www.rapidshare.com/#!downloa...ade_1_.zip|213

2) Zmień jego nazwę na PB99IMG.zip i skopiuj go na kartę pamięci

3) Wyłącz telefon

3) Naciśnij vol down+power

4) Wejdź w opcję Bootloader naciskając przycisk ON

5) Bootloader sam zaproponuje zmiane hboota i zapyta czy przeprowadzić aktualizacje, Wybierz yes i zrestartuj telefon (telefon za każdym razem po wejściu do bootloadera będzie chciał flashować hboot więc proponuje od razu usunąć ten plik z karty pamięci)

6) ze strony [ROM] Official HTC Desire RUU ROMS and OTA Update URLs - xda-developers ściągnij opowiedni soft który posiadałeś przed grzebaniem w telefonie (proponuje stockowego andka 2.2)

7) Podepnij telefon do kompa, odpal pobrany program i postępuj zgodnie ze wskazówkami wskazanymi na ekranie

Jeżeli wszystko poszło tak jak należy nie ma ani śladu po S-OFF ani po Root. Masz telefon w takim stanie w jakim został wypuszczony z fabryki.

Próbowałem wgrać ten rom: http://www.4shared.com/file/foKxhVSC/ruu_bravo_froyo_tmo_pl_2151181.html

Stanąłem na kroku 7, bo wyskakuje mi ten błąd ;(

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu?

Edit:

Znalazłem rozwiązanie tego problemu, wystarczy, ze podczas instalacji androida 2.2 nie włożymy gold cart do telefonu i ten błąd już nie wystąpi oraz poprawnie zainstaluje się brandowany rom ery htc 2.2 z sense.

Dzięki za pomoc ;)

Czyli jak mam już wgrane s-on hboot-0.93.0001, radio 5.10.05.23 oraz brandowny rom foyo 2.2 mogę śmiało oddać telefon na gwarancji do serwisu htc?

Czyli nie ma już sladu po s-offie, root-cie i reconvery?

Edytowane przez 4Orzeszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem MIUI. Przepuściłem downgrader, zmieniło na 6.93.9999, odpaliłem RUU, wyskoczył Error 140, telefon zawibrował, zgasł, i zyskałem cegiełkę. Da się coś z tym zrobić?

Edit:

Oryginalnie telefon był bez brandingu.

Edit 2:

No, prawie cegiełkę zyskałem, bo czasem mu się zdarzy zawibrować. Ekran jednak się nie odpala.

Edit 3:

Post do usunięcia, fałszywy alarm. Jak to pierwsze RUU go "uwaliło", i za drugim razem w ogóle nie zobaczyło, że telefon jest podpięty, tak Froyo bez problemu go odpaliło.

Edytowane przez WidziMisio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adhed

Panowie, proszę o pomoc. Chciałbym tylko wgrać oryginalny ROM HTC - nie potrzebuję ściągać roota. Jak mogę zrobić to najprościej?

Wcześniej miałem MIUI, chciałem użyć tego RUU, ale potrzebne było HTC Sync, więc zainstalowałem room z Sense - wybrałem Runnymode. Wszystko działa, ale chciałbym teraz wgrać w końcu oryginalny ROM HTC (niebrandowany) - jest taka możliwość? Gdy próbuję przez plik z pierwszego postu ("Unroot-RUU-Disire-1.15.405.4") to wyskakują błędy z nieaktualnym ROMem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Chciałem przywrócić mojego HTC do stanu fabrycznego ponieważ mam zamiar go sprzedać, jednakże mam problemy z aktualizacją poprzez RUU. Pojawia mi się błąd 152 AKTUALIZACJA OBRAZU i nie wiem co zrobić...

Ściągnąłem ruu w wersji RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.14_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_224699_signed Na samym początku pojawia mi się komunikat, że mam obraz 2.29.405.5, jednakże takiego nie mogę nigdzie znaleźć...

Próbowałem naprawić błąd samodzielnie, postępując według instrukcji, wyciągnąłem kabel pojawił się komunikat:

[1] BOOT - Bypassed

[2] RADIO_v2 - OK

[3] RADIO_CUST -OK

[4] BOOT - ok

[5] RECOVERY - OK

[6] SYSTEM - Fail-Pu

[7] USERDATA - OK

[8] SPLASH1 - OK

[9] SPLASH2 - OK

Partition update fail !

Update fail

Ktoś może pomóc ?

Czytam właśnie zagraniczne forum i czy jest możliwe, że błąd wystepuje ponieważ ingerowałem w zmianę partycji ? Mam Alpharev ze zmienioną partycją.

Niestety chyba przez głupotę mój telefon będzie cegłą. Obecnie nic nie mogę zrobić, nie uruchamia się recovery, tylko pojawia się ikona HTC z takimi czterema znaczkami w rogach ekranu telefonu....

Edytowane przez Bor3wicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    linar10

Wgrać stock hboot i odpalić ruu linki masz w poście 232

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wgrać stock hboot i odpalić ruu linki masz w poście 232

Problem polega na tym, że bootloader nie działa i po wciśnięciu przycisku power vol- wyskakuje okon z apisem HTC i wykrzyknikami w rogach...

EDIT:

czy ktoś jest w stanie pomóc ?

Obecnie na moim HTC pojawiają się tylko dwa ekrany (może w czymś pomoże)

http://imageshack.us/photo/my-images/204/dsc0003nrr.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/580/dsc0005ek.jpg/

Edytowane przez Bor3wicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pół problem że tak go nazwę. Chciałem wgrać oryginalny rom bez rootów i innych modów, fabryczny.

Telefon z sieci w PLAY, czyli z tego co mi wiadomo nie brandowany. Nawet na samym początku jak pamiętam

mając go od nowości telefon nie posiadał żadnych tapet czy też dzwonków z Play.

Zaznaczę że wcześnie telefon działał na MildWild, cały proces wgrywania rozpocząłem z poziomu FASTBOOT ponieważ kartę sformatowałem przez pomyłkę i po usunięciu partycji ext telefon nie uruchamiał aktualnego romu. Cały proces przebiegł bez najmniejszych problemów.

Natomiast teraz kiedy telefon włączam wibruje na znak odpalenia i świeci biały ekran z zielonym napisem HTC i niestety brak oznak życiowych. Więc myślę sobie włączę RECOVERY (POWER + VOL DOWN), oczywiście to ustawienie działa, lecz

kiedy próbuje przejść do trybu RECOVERY po próbie aktywowania telefon robi chwilowy restart jak to zawsze miało miejsce i wyświetla cały czas ekran taki jakbym odpalał na początku telefon.

Co jest nie tak ? >:( Może spróbować kilka razy wgrać Unroot'a ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi