Skocz do zawartości
radomir

TUTORIAL Unroot HTC Desire - powrót do oryginału

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeszedł kolejny flash bez najmniejszych problemów.

Po komunikacie że rom został wgrany poprawnie klikam finish, telefon samoczynnie z ekranu czarnego z napisem HTC przechodzi w stan jak by ktoś go włączył przyciskiem POWER czyli wibracja i ekran biały z napisem zielonym HTC i stoi. A nawet go nie wypinałem jeszcze z kabla.

Czemu dalej nie odpala romu, mam poczekać ? Czy może znowu kombinować, wyjmować baterie itp. ? :facepalm3:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekaj 10 minut . Jeśli po tym czasie telefon się nie włączy to spróbuj zainstalować 2.3.3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co jest grane, ale telefon po przez wgrywanie ruu z wątku zwieszał się - podjęte próby wgrania 2. Dopiero za radą @dawid22441 po dodatkowej aktualizacji na 2.3.3 telefon odżył. Proces wgrywania po przez FASTBOOT.

pozdrawiam

Edytowane przez lopez89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Unroot HTC Desire

Wiadomo że czasem trzeba wrócić do stanu oryginalnego jeśli coś się dzieje z telefonem i musimy go oddać do serwisu w ramach gwarancji.

Ten post opisuje jak wrócić z root'owanego do stanu oryginalnego.

Podziękowania dla Paula za przygotowanie romu.

Czego potrzebujemy:

1.HTC Sync

2.Obraz romu (do pobrania poniżej)

3.PC z Windows

4.GoldCard -->jeśli telefon jest z oryginalnie brandowany pod operatora

5.HTC DESIRE:D

Romy dla wersji bootloader 0.75

Oryginalny niebrandowany:

>>>DOWNLOAD<<<

lub

>>>DOWNLOAD<<<

T-Mobile UK

>>>DOWNLOAD<<<

o2 UK

>>>DOWNLOAD<<<

3 UK

>>>DOWNLOAD<<<

Rom dla wersji bootloader 0.80

>>>DOWNLOAD<<<

Zaczynamy:

GoldCard powinna znajdować się w telefonie jeśli jest wymagana.

Podłączamy Desire w trybie Htc Sync do komputera i uruchamiamy pobrany Unroot-RUU-Desire.

Zatwierdzamy kiedy program nas o to prosi ,po sprawdzeniu wersji romu zainstalowanego na telefonie program rozpocznie flashowanie a telefon przejdzie automatycznie w tryb Flashowania.

Po kilku minutach mamy wszystko gotowe i możemy oddać sprzęt do serwisu.

Mam nadzieję że nikt z tego nie będzie musiał korzystać ale zawsze może się przydać.

Sam już to przetestowałem i działa jak należy.

Witaj!

Skorzystalem z tego unroota i telefon przestal dzialac. Po wgraniu unroota, zrestartowal sie, ukazalo sie logo HTC ( na bialym ekranie) i tyle. Jak podlacze do usb, swieci sie dioda ladowania, a gdy go wlacze znowu HTC i nawet wylaczyc go nie moge. Prosze o jakas pomoc, wskazanie linkow itd. Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zwusik

Nic nie napisałeś jaki masz bootloader.

Najpierw pobierz ze strony AlphaRev 1.8 ten pliczek http://alpharev.nl/PB99IMG_downgrade.zip

zmień nazwę pliku na PB99IMG wrzuć ten plik na kartę SD do głównego katalogu uruchom fona do bootloadera , dwa razy potwierdź (VOL + ) poczekaj aż się zrestartuje,plik już możesz z karty usunąć.

Załaduj soft od początku przez RUU.

Powinno się udać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam pytanko moj syn bawił sie i wgrł o2 teraz ma ekran startowy i nic nie mozna robic z telefonem czy zostal mi tyko serwis a moze jest jakis sposób aby wrócić do androida tego co mił orginala dzieki za odpowiedz jesli to mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbiecik

Opisz dokładnie co zrobił syn inaczej nie pomożemy. Odpal telefon trzymając volume + lub - nie pamiętam dokładnie i napisz co tam Ci się wyświetla.

Wysłane z mojego galaxy note 2 za pomocą forum runer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Felo

Chciałbym powrócić do oryginału (znowu) i sęk w tym, że nie pamiętam w jaki sposób robiłem to ostatnio. Moje parametry to:

-Revolutionary-

BRAVO PVT4 SHIP S-OFF

HBOOT-6.93.1002

RADIO-5.17.05.23

Na komputerze znalazłem dwa pliki softów:

1) RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.5_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_159811_signed

2) RUU_Bravo_Froyo_HTC_WWE_2.29.405.14_Radio_32.49.00.32U_5.11.05.27_release_224699_signed

i teraz moje pytanie który i co jeszcze muszę zrobić oprócz odinstalowanie HTC Sync? Bo wystarczyło tylko podpiąć telefon i odpalić ten soft tak? I w jakim trybie to miało być?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze strony AlphaRev 1.8 sciagasz i wgrywasz hboot downgrade,nastepnie podłaczasz telefon w trybie fastboot (przycisk cofania + POWER ) i instalujesz RUU

Osobiscie polecam to pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi